Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet tercihi

hakan özdemir

Yeni Üye
herkese iyi geceler arkadaşlar
siteye yeni üye oldum , daha önce hiç kuş beslemedim 1-2 haftadır sürekli kuşlar hakkında yazılar vs olsun herşeyi araştırmaya çalışıyorum
yavru erkek muhabbet bakmak istiyorum sorum şu
oturdğum yerin yakınlarında bi petshop buldum adam ayrıyeten kendide üretiyormuş (üretimhanesi petshop dükkanın yanında hatta)
kuşları 4-5 gün önce kafese koydğunu söyledi yavru muhabbetdi (yerli üretim oldğu için daha sağlıklı daha dayanıklı olucağını söyledi, kuş vs kafes + diğer malzemeleriyle 90 tl gibi bir fiyat çekti , kuşun sadece fiyatı 60 tl olduğunu ve bana 50 tl yapabilceğini söyledi sadece)

çıktım başka bi petshopa gittim pakistan cinsi yavru muhabbet adamın deyişiyle 1-1.5 aylık felanmış kuşlar kafes vs diğer masraflarıyla bana 70 tl ye olabileceğini söyledi

velhasıl kelam benim kafam tabiki yerli üretim almak ama ne bileyim sonuçta 1 can alıcam ve alelacele karar verip almak istemedim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin

Son düzenleme:
Tabi ki alistirmak istiyorsan cabuk,Yeni 4 5 gunluk yavru he yavasda olsa olur cok guzel bu kus diyorsan pakistanda olabilir ki bu para olayi beni cok etkiledi suan yeni dogan bir yerli kusa 60tl demis yerli fiatlari bilmem ama baya pahali gibi geldi.Bende cekos muhabbet kusu bakiyorum 1 aylikken aldim 25Tlye petshoptan beraber 5.ayimizdayiz :)

Tabi ki alistirmak istiyorsan cabuk,Yeni 4 5 gunluk yavru he yavasda olsa olur cok guzel bu kus diyorsan pakistanda olabilir ki bu para olayi beni cok etkiledi suan yeni dogan bir yerli kusa 60tl demis yerli fiatlari bilmem ama baya pahali gibi geldi.Bende cekos muhabbet kusu bakiyorum 1 aylikken aldim 25Tlye petshoptan beraber 5.ayimizdayiz :)

valla hocam bi yandan acayip kafam karıştı ne yapıcam bilemiyorum

Yani benim fikrim bu bence baska petshoplarada ugra

evet hocam alıştırmak istiyorum acayip şekilde , adam herşeyi hesapladı 95-96 tl gibi bişey tuttu sana 90 olur dedı (sadece kuşa dediği fiyatta 60 tl den 50 tl ye indirmesi )
açıkcası bana biraz pahalı gibi geldi maximum 75-80 felan beklıyordum ama gidip bi son pazarlık yapmayı düşünüyorum

Benim eksiklerim oldugu halde 100 lira tuttu kusu 40 liraya aldim her ne kadar ureticisi de olsa siz petshoplara cok guvenmeyin acemi ve hevesli oldugunuzu anlayip size boyle bir fiyat cikarmis bile olabilir ben gerekli herseyi hesaplayip gittim bana kendinde olmayanlari gerek yok onermiyorum diyerek vermedi ustelememe ragmen ayrica iyice bakin kusu inceleyin bir sorun cikarsa sonradan insan vermek istemiyor uzuluyor

Forumdan bir abimizden alin bence bi araştırın yavru muhabbet kuşu satanlarda petshopu onermem pek iyi günler

Suat Güler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:39 -->-> Daha önceki mesaj 04:37 --

Ve forumdan kus alanlardan bi tane pişman olan görmedim ayrıca özel mama yem vs ile. Besliyorlar kiyaslayamazsiniz bile

Suat Güler

Aynen mesela ben aldiktan sonra uye oldum yoksa burda bulundugum yerden satis yapanlar varmis pisman oldum onlardan almadigima

Forumdan üreticiler mevcut araştırıp forum üzerinden tercih ediniz.

Arkadaşlar kuşlar için pet shop lara para kazandırmayın. Burada sağlıklı pırıl pırıl kuşlar satılıyor. Forumdaki arkadaşlardan almanızı tavsiye ederiz. Hem yavruların anaçlarını görebilirsiniz, hem de daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Malzemeleri gidin yine alın pet shoptan.

Petshopları önermem. Para kazanmak için kuşlarla hiç ilgilenmiyorlar. Hobi için yetiştiren birinden alın bence. Ele alıştırmak istiyorsan en fazla 40 günlük olmalı.

bence petshoplarıda gömmeyin o kadar onalrda ekmek paralarında 1-2 tanesı kotu dıye karalamayın..
sızlergıbı bakmasalarda mecburen tıcarı dusunuyorlar..
temız duzgun petsoplar var bence aratırın bakın oyle karar verın derım..
FAKAT FORUMDA INANILMAZ GUZEL KUSLAR,RENKLER VE IRKLAR VAR..kesınlıkle forumdan bır kus alın derım..hem sağlık hemde kalıte bakımından ıcınız daha rahat eder..hem daha uyguna alırsınız..
bu forum bu konuda cok ama cok kalıtelı ve sağlam ..

çok teşekkür ederim şuan 1-2 yere sordum en kısa sürede alırım dıye umuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:45 --

Benim eksiklerim oldugu halde 100 lira tuttu kusu 40 liraya aldim her ne kadar ureticisi de olsa siz petshoplara cok guvenmeyin acemi ve hevesli oldugunuzu anlayip size boyle bir fiyat cikarmis bile olabilir ben gerekli herseyi hesaplayip gittim bana kendinde olmayanlari gerek yok onermiyorum diyerek vermedi ustelememe ragmen ayrica iyice bakin kusu inceleyin bir sorun cikarsa sonradan insan vermek istemiyor uzuluyor

yanıma arkadaşımıda götürdüm hatta 4.5 senedir sultan papağanı besleyen biri,
satıcının üretimhaneside petshopla yanyana hatta kuşlar çok sağlıklı güzel gözüküyor arkadaşımda beğendi ama fiyat açısından hem bana hem arkadaşa pahalı geldi biraz

Bence de pahali zaten yavru almak istiyorsunuz siz guvenilir bir yerden alip iyi bir sekilde bakarsaniz sizin kusunuz da cok saglikli buyur insallah. Bence hic bir petshopa aksesuar vs alimi haricinde guvenilmemeli hatta onlari bile arastirmadan almamalisiniz oralardaki kuslarin cogu ithal oluyor ben sadece adres sormak icin girdim kuslara bakayim dedim yaslarindan cinsiyetlerinden bile haberleri yok baska bir kus turu sordum valla onu bilmiyorum da fiyati su kadar dedi iyice nefret ettim hic olumlu bakmiyorum petshoplara benim aldigim kuscu da bana temiz ve guzel bir yer gibi gozukmemisti fakat mecbur kaldim siz alicaginiz yere iyice bakin pisman olmayin simdiden hayirli olsun

Bence de pahali zaten yavru almak istiyorsunuz siz guvenilir bir yerden alip iyi bir sekilde bakarsaniz sizin kusunuz da cok saglikli buyur insallah. Bence hic bir petshopa aksesuar vs alimi haricinde guvenilmemeli hatta onlari bile arastirmadan almamalisiniz oralardaki kuslarin cogu ithal oluyor ben sadece adres sormak icin girdim kuslara bakayim dedim yaslarindan cinsiyetlerinden bile haberleri yok baska bir kus turu sordum valla onu bilmiyorum da fiyati su kadar dedi iyice nefret ettim hic olumlu bakmiyorum petshoplara benim aldigim kuscu da bana temiz ve guzel bir yer gibi gozukmemisti fakat mecbur kaldim siz alicaginiz yere iyice bakin pisman olmayin simdiden hayirli olsun

çok sağolun yorumlarınız için
şuan siteden 1-2 kişiyle görüşüyorum irtibattayım hayırlısıyla bu hafta alıcam.

Geri