petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru muhabbetlerim ölüyor acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve polatmehmet65 tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    herkese merhaba öncelikle . yardıma ihtiyacım var. yavru muhabbetkuşlarım yumurtadan çıktıktan 1hafta -10 gün içinde ölüyor. sebebini anlayamadım. en son ölen yavrum 15 günlüktü acil yardım arkadaşlar. devamlı yavru aldığım çiftim bugüne kadar kesnilikle o çiftimden hiçbirşeklde yavru kaybı yaşamadım.

2. sampiyon33

sampiyon33 Member

Beğenileri:
    1
    Kursagina bakıyor musun

3. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    Kursakları dolu. Ölen yavruların.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Aminoasit a k e vitaminleri veriyormusunuz??
    Kafet ve yuvalik temizligi yaptinizmi bit pre olma olasiligi %50

Cift kuslariniza herhangi bir kus ile temasa gecirdinizmi ?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kursakları doluysa yedikleri ve içtiklerinde sorun olabilir. Ortamın ısısı nemi ve havasında problem olabilir. Bunlarda değişikliğe gidebilirsin. Bir de ortamdaki parazit durumuna bir bak, ayrıca yuvalık iç temizliğine dikkat et.
    Geçmiş olsun.

6. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    yuvalıklar tertemiz herhangi bit pire vs hiçbirşey yok kafes pvc. ayrıca daha önce düzenli yavrularını aldığım kuşların yavruları... kuşlar mama yem dal darı , vitamin. yani alması gereken herşeyi alıyor diye düşünüyorum. kuşların herhangi farklı bir kuşla teması olmadı. sebebini anlayamıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

ekstadan takviye olarak verilebilecek şeyler nelerdir üstat ilaç , antibiyotik vs herhangi birşey varmı.folluklar tertemiz bit pire olmuş olsa illaki görünür diye düşünüyorum az önce tekrar baktım ama hiçbirşey yok yuvalar ve folluklarda.. yazmış olduğunuz vitaminleri nereden temin edebilirim

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşların derilerinde bir çekilme oluyormu ölmeden önce vucut ısıları düşüyormu farkettinmi.. büyük olasılıkla kursak sindirim sistemi ile ilgili bir problem olsa gerek. sularını hergün tazeleyin özellikle çeşme suyu vermeyin içme suyu verinn...

8. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    Renkleri koyulaşiyor, derinin et rengi değilde , daha koyu bir renk oluyor. Ayrıca dün yavruyu aldım elime ayakları soğuktu. Zaten sabaha da ölmüş olarak buldum 15 günlük yavrum du

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:22 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

10 yumurta 5 yavrum öldü geride 5 yavru bir yumurta var tek çiftten. Bu hastalık bulaşıcı mıdır ilk defa başıma geliyor

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Geçmiş olsun bit olabilir bence akşam çoğalıyorlardir inşaallah biran önce çözüm bulursunuz

10. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    benim de başıma gelmişti daha önce, bir üretici anne kursağında oluşan bakterilerin bu ölümlere yol açabileceğini söylemişti. kuşların sindirimini düzenleyici ve iç parazitleri önleyici ilaçları daha deneyimli arkadaşlara da danışarak kullanabilirsin. eğer söylediğim gibi bir durumsa ara sıra elma sirkesi ve ayda 2 defa gazı alınmış maden suyu kullanmanın faydası olabilir.
    Bu arada bana ilk sorulan şey, kafeslerde ve yuvalıkta bit var mı? olmuştu. bit olmadığına eminsiniz değil mi?

#10 Murat NUR, 24 Nisan 2015
    Son düzenleme: 24 Nisan 2015
  11. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    Aynen banada aynısını sorduklar eminim az öncede baktım hatta temizledim. Yuvayi ve follugu bir tane dahi bit pire görmedim.sonuçta canlı bunlar illaki görünür öyle birşey olsa..

12. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    o zaman anne kursağında oluşan bakterilere yönelmelisin, bununla ilgili yapılması gerekenlerin anlatıldığı ayrıntılı bir konu vardı ama bulamadım.

13. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler murat nur bu konuya yoğunlasayim o zaman. Tekrar teşekkürler

14. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Solunum ve sindirim sistemi tek sorunu ama aminoasit gibi vitaminler verin sadece vitamin olmaz

15. polatmehmet65

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler sağolun peki aminoasiti nereden temin edebilirim hangi besinlerin içerisinde bulunur.

Sayfayı Paylaş