Karadeniz Pet

yavru öldürme

ALİ MARAL

Yeni Üye
arkadaşlar moralim çok bozuk ilk yavrularımı alacaktım
ilk yavrunun çıkma günü bugün yarın gibiydi.
akşam kontrol için bir bakayım dedim ve acı manzara yavruyu öldürüp kafesin ortasına atmış büyük ihtimal erkek yaptı.
ne yapmam gerekiyor çıkacak öbür yavrularada zara verirmi nasıl yol izlemem gerekiyor
saygılar

kimin yaptığından emin olup hemen başka kafese ayırmalısın

büyük ihtimalle baba yapmıştır dişiyle çiftlşmek için

Yavruya bakmadıklarından ölmüş sonra da yuvadan atmışta olabilirler takipte kalın geçmiş olsun

Yavruya bakmadıklarından ölmüş sonra da yuvadan atmışta olabilirler takipte kalın geçmiş olsun

yusuf bey bakmama gibi ihtimal olamaz çünkü dün veye bugün çıkacaktı yavru dün çıkar çıkmaz öldürmüşler üstelik yumurta kabuklarıda ortalıkta yok.yavrunun kafasında yara izi vardı

Son düzenleme:
Yumurta kabuklarını yiyebilirler şu ihtimalde var belkide yavru ölü doğdu yani dişi yumurtayı açtı yavruyu çıkardı ama yavru ölüydü ve sonrasında da attı. çok ihtimal var erkek yapmıştır demek en kolay kısmı aslında

Yumurta kabuklarını yiyebilirler şu ihtimalde var belkide yavru ölü doğdu yani dişi yumurtayı açtı yavruyu çıkardı ama yavru ölüydü ve sonrasında da attı. çok ihtimal var erkek yapmıştır demek en kolay kısmı aslında

olabilir yusuf bey
ama yavru sağlıklı gözüküyordu
kuşları aldığım arkadaş daha önce sağlıklı iki kuluçka geçirdi demişti
hatta son yavrularınıda görmüştüm.

Son düzenleme:
olabilir yusuf bey
ama yavru sağlıklı gözüküyordu
kuşları aldığım arkadaş daha önce sağlıklı iki kuluçka geçirdi demişti
hatta son yavrularınıda görmüştüm.

Anladım siz yavruyu canlı bir şekilde dışarı da görmüştünüz geçmiş olsun yeniden inşaallah tekrarlanmaz

yavru yumurtadan çıkar çıkmaz öldürmüşler herhalde, yuvalıktan kafese atmışlar.yavruyu alıp inceledim sadece kafasında yara vardı başka herhangi bir sıkıntı yoktu
normal gelişimini sağlamış yumurtanın içinde

aynı sorun benim bir çiftimde oluyor. ilk yavru çıktığında kanat ve ayaklarını yemiş erkek, ikinci yavruyu da aynı yapmıştı bizde ayırdık. sonraki kuluçkaları için bir çözüm bulduk: birleştiriyoruz, çiftleşiyorlar, ilk yavrunun çıkacağı güne 1 - 2 gün kala erkeği ayırıyorum. anne yavrularını besleyip büyütüyor, sonra tekrar birleştiriyorum ve devam. 2 kuluçka dönemini böyle geçirdi, şu an ayrılar, anneyi dinlendiriyorum. tüye girdi. 1 aya birleştircem yine. deneyebilirsiniz

Geçmiş olsun ben de bugün 2 yavrumu ölü buldum.Kafalarından ısırılıp baba tarafından öldürülmüşler.

Ben yuvalığı 7/24 kamera ile izliyorum ve kaydediyorum . Sizede tavsiye ederim.

Eğer kızgınlaştırıcı veya destekleyici ilaç vb. kullanıyorsanız dişi kuş ve erkek fazla kızışıp yavruya saldırmış olabilir. Yaşanan bir olay. Üzücü olmuş.

bugün ikinci yavruda çıkmış inşallah ona birşey yapmazlar.
işte olduğum için akşamı iple çekiyorum.

Geri