Karadeniz Pet

yavru olu dogmus :(((

Salih ÇEVİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu sabah folluktaki ilk yavruyu yerde ölü buldum sebebi nedir. Neden dışarı atarlar anne çok anaç baba anneyi besliyo bu neden olur ne olur bilenler yardım ??

Baba kuş folluga sık girip cikiyo o atmış olabilirmiki

Olabilir ama normalde dişinin erkegi uzak tutması lazım folluktan

Salih bey size bişey sorucam ..dişi kuşunuz ilk yumurta verdiginde cere rengi full kahve rengimiydi yoksa yarisı beyaz yarısı kahve rengimiydi

Ben yumurtali olarak çifti alali 10 gün oldu. Sahibi daha önce böyle hüseyin olmadığını söylüyor erkek iki dışı bibucuk yaşında. Follukta 3 yumurta var suan

Ben yumurtali olarak çifti alali 10 gün oldu. Sahibi daha önce böyle hüseyin olmadığını söylüyor erkek iki dışı bibucuk yaşında. Follukta 3 yumurta var suan

Hataya bak dostum büyük hata yapmışsın

Yavru dönemindeki kuşun evi ortamı değiştirilmez şimdi anlaşıldı neden yuvadan attıgı yavruları yüksek bir yere as 1.80 1.90 kadar yerde çokta yüksek olmasın dişi kuş yem yerken bak yavrulara bidaha ondan başka rahatsız etme bide yanlarında sessiz konuş tv vb çocuk olan odaya koyma

Allah diğer 3 yumartaya saglık nasip etsin

Hataya bak dostum büyük hata yapmışsın

Yavru dönemindeki kuşun evi ortamı değiştirilmez şimdi anlaşıldı neden yuvadan attıgı yavruları yüksek bir yere as 1.80 1.90 kadar yerde çokta yüksek olmasın dişi kuş yem yerken bak yavrulara bidaha ondan başka rahatsız etme bide yanlarında sessiz konuş tv vb çocuk olan odaya koyma

Allah diğer 3 yumartaya saglık nasip etsin

Aklıma geldi aslında ama bişey olmaz dediler. Suan bulundukları yerde 3 çift Kusum daha var o oda kuşların odası başka kimse yok ve girmiyo. Bende sabah ve akşam giriyorum. Kuşları yükseğe koymadım yine sıkıntı olurmu. Inş. Kalan yavruları oldurmezz

Aklıma geldi aslında ama bişey olmaz dediler. Suan bulundukları yerde 3 çift Kusum daha var o oda kuşların odası başka kimse yok ve girmiyo. Bende sabah ve akşam giriyorum. Kuşları yükseğe koymadım yine sıkıntı olurmu. Inş. Kalan yavruları oldurmezz

Sıkıntı yok ozaman yer konusunda

Diğer yumurtada yarinmi çıkar peki gün aşırı cikiyolar diye biliyorum

O yumurtaların çıkış süresine göre değişir ilk önce hangisi çıktı ise onlar çıkar veya hangisi çabuk gelişir ise onlar çıkar

Çok saolasin verdigin bilgiler için.. son bir soru sorucam sence diğer yavrularimida öldürme ihtimali nedir sence? Resmen hevesim kursağımda kaldı . Sence yumurtalardan yavaş yavas umidimi kesmelimiyim :(

Bileydim alirmiydim. Peki hep olumlemi sonuçlanır bu durum ya? Disimi öldürüyor yavruyu

yani taşırken üstünden kalkmış olabilir stresten bu yüzdende yuumurtalar soğumuş olabilir. Bence ümidini kes en kötüsüne hazırlıklı ol. Ha yumurtadan da çıkarlarsa ne mutlu sana :)

evet yaklaşık 40 dk yumurta ustunde değildi.. ama bu süre 2 saat olunca sorun olmuyormuydu?

Geri