Karadeniz Pet

Yavru ölümleri resimli

saltik61

Yeni Üye
Günaydın arkadaşlar 3-4 gün önce konu açmıştım bu sefer resim ekliyorum. Üçüncü yavruda öldü.İlk yavruda herhangi bir sıkıntı yok 13 günlük oldu fakat onun peşindeki 3 yavruda 5-6 günlükken ölüyor.Hafif ezilmiş gözüküyor ezilme değil möldüğü için diper yavrular üstüne yattığı için hafif ezildi öldükten sonra ezilmiş.Lütfen yardım edin kadayı yiyecem.

[MENTION=13060]saltik61[/MENTION] Kursak dolu. Panikten, fazla sahiplenmeden veya stresten anaçlar eziyor olabilir. Başka bir hastalıkları gözükmüyor. Geçmiş olsun. Başka takımın varsa diğer takıma kaydır küçük yavruları.

Bu yavruları sen besliyor musun yoksa sadece anne babamı besliyor geçmiş olsun üzüldüm bende bir anlam veremedim

Daha önceden de söylemiştim anne mamayı kuru basıyor yavrular susuzluktan ölüyor ,,normalde anne yem yediği zaman yavruya kusmadan bi kaç damla su içer ve kursağındaki mama sıvı hale gelir .böylece sıvı mama yavruya kusulduğu zaman yavrunun bütün su ihtiyacını karşılar .anne mamayı kuru bastığı zaman yavru susuzluktan kurur resimlerdeki gibi..ölmeyen başka yavru var ise annenin yediği mamaya su yapıcı besinler koyucaksın havuç,kırmızı pancar,kabak,vs

Daha önceden de söylemiştim anne mamayı kuru basıyor yavrular susuzluktan ölüyor ,,normalde anne yem yediği zaman yavruya kusmadan bi kaç damla su içer ve kursağındaki mama sıvı hale gelir .böylece sıvı mama yavruya kusulduğu zaman yavrunun bütün su ihtiyacını karşılar .anne mamayı kuru bastığı zaman yavru susuzluktan kurur resimlerdeki gibi..ölmeyen başka yavru var ise annenin yediği mamaya su yapıcı besinler koyucaksın havuç,kırmızı pancar,kabak,vs
Üstad söylediklerin mantıklı olabilir ama ilk çıkan yavruda sıkıntı yok.

[MENTION=7611]Burak BİLGİN[/MENTION] Burak'ın dediği ihtimal olma olasılığı da yüksek.

Üstad söylediklerin mantıklı olabilir ama ilk çıkan yavruda sıkıntı yok.

Tamam ilk çıkanda sıkıntı olmayabilir bazen çoy yavru büyütmelerimde bu tür sıkıntılar çıkabiliyor damlalık alıp ağızdan bi kaç damla suda verebilirsin

geçmiş olsun daha öncekı konuda sanırım neden oldugunu yazdım.üretimi durdurun.ilaç kullanımından sonra tedavı bıtımınden sonra yanı tekarr ese atın aldıgınız her yavrular bu sekılde olecektır.yuvada 5 yavru varsa 1 2 tanesı ancak kurtulur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 12:08 --

özelden ulaşabilirsiniz detaylı açıklama ve ılac tavsıyesı için

geçmiş olsun daha öncekı konuda sanırım neden oldugunu yazdım.üretimi durdurun.ilaç kullanımından sonra tedavı bıtımınden sonra yanı tekarr ese atın aldıgınız her yavrular bu sekılde olecektır.yuvada 5 yavru varsa 1 2 tanesı ancak kurtulur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 12:08 --

özelden ulaşabilirsiniz detaylı açıklama ve ılac tavsıyesı için
Mesaj sayısını doldurmadığım için özelden yazamıyorum siz yazarsanız eğer çok makbule geçer.Teşekkürler.

Geri