petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru ölümleri resimli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve saltik61 tarafından 23 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. saltik61

saltik61 New Member

Beğenileri:
    0
    Günaydın arkadaşlar 3-4 gün önce konu açmıştım bu sefer resim ekliyorum. Üçüncü yavruda öldü.İlk yavruda herhangi bir sıkıntı yok 13 günlük oldu fakat onun peşindeki 3 yavruda 5-6 günlükken ölüyor.Hafif ezilmiş gözüküyor ezilme değil möldüğü için diper yavrular üstüne yattığı için hafif ezildi öldükten sonra ezilmiş.Lütfen yardım edin kadayı yiyecem.

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=13060]saltik61[/MENTION] Kursak dolu. Panikten, fazla sahiplenmeden veya stresten anaçlar eziyor olabilir. Başka bir hastalıkları gözükmüyor. Geçmiş olsun. Başka takımın varsa diğer takıma kaydır küçük yavruları.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bu yavruları sen besliyor musun yoksa sadece anne babamı besliyor geçmiş olsun üzüldüm bende bir anlam veremedim

4. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    Daha önceden de söylemiştim anne mamayı kuru basıyor yavrular susuzluktan ölüyor ,,normalde anne yem yediği zaman yavruya kusmadan bi kaç damla su içer ve kursağındaki mama sıvı hale gelir .böylece sıvı mama yavruya kusulduğu zaman yavrunun bütün su ihtiyacını karşılar .anne mamayı kuru bastığı zaman yavru susuzluktan kurur resimlerdeki gibi..ölmeyen başka yavru var ise annenin yediği mamaya su yapıcı besinler koyucaksın havuç,kırmızı pancar,kabak,vs

5. saltik61

saltik61 New Member

Beğenileri:
    0
    Üstad söylediklerin mantıklı olabilir ama ilk çıkan yavruda sıkıntı yok.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=7611]Burak BİLGİN[/MENTION] Burak'ın dediği ihtimal olma olasılığı da yüksek.

7. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    Tamam ilk çıkanda sıkıntı olmayabilir bazen çoy yavru büyütmelerimde bu tür sıkıntılar çıkabiliyor damlalık alıp ağızdan bi kaç damla suda verebilirsin

8. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    geçmiş olsun daha öncekı konuda sanırım neden oldugunu yazdım.üretimi durdurun.ilaç kullanımından sonra tedavı bıtımınden sonra yanı tekarr ese atın aldıgınız her yavrular bu sekılde olecektır.yuvada 5 yavru varsa 1 2 tanesı ancak kurtulur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 12:08 --

özelden ulaşabilirsiniz detaylı açıklama ve ılac tavsıyesı için

9. saltik61

saltik61 New Member

Beğenileri:
    0
    Mesaj sayısını doldurmadığım için özelden yazamıyorum siz yazarsanız eğer çok makbule geçer.Teşekkürler.

10. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    bu linkten ulaşabılırsın.çözülmeyecek bir sorun değil beraber hallederiz.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009497763275

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet yavru ölümleri