petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru ölümleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve commandante06 tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
    selam herkese arkadaşlar; iki yumurtam ve 3 yavrum vardı yavrulardan birisi bugün öldü ama kursağı doluydu beslenmiş, dövme izi de yok annesinin herhangi bir zararı dokunmamış, Neden oluyor bu tür ölümler?

Bir de yavrusu olan kuşa hangi karışımları olan mamayı önerirsiniz?

Teşekkür Ederim Şimdiden:confused:

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Oda sıcaklığından olabilir. Soğuktan donmuştur. Bit-pire veyahutta parazit olabilir. Birde kursağında yem varmıydı yoksa şişmişmiydi. Bazen hava dolabiliyor kursağa. Buda açlıktan ölmesine sebep olur.

3. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtadan ilk çıkan yavru öldü. Kursağı doluydu beslediğin bizzat gördüm. Oda sıcaklığından olabilir diye düşündüm ama ondan küçük yavrularda var onlar sağlam şu an için. bir sorun yok.
    sindirememiş olabilir mi yemi?

4. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Fotoğraf felan varsa koyma imkanınız varsa ekleyebilirmisiniz kafesi yuvalığı ve yavruyu. Görünce birşeyler söyleme imkanımız artar.

5. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
  6. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynı şey bendede oldu en buyuk yavrum öldür hicbir sıkıntısı yoktu yeri sıcak gözleri bilee acılmıstı ama sebepsiz öldü

7. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
    valla hocam hiçbir şey anlamadım. Yerleri sıcak iki günde bir mama da veriyorum. Vitamini kemiği taşı kumu her şeyi tam küçük yeni çıkan yavrulara bir şey olmamış ilk çıkan en güçlü olan ölmüş :eek:

8. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynen öyle bende anlamadım öldügünü görüp birşey yapamamak bana cok koydu anlatamam 2 haftalıktı hala etkisindeyim zaten kuslarım cok güzel bakıyor yavrulara ama neden oldugunu bilmiyorum

9. aslı sungur
    Gizli

annenin ilk yumurtalarıysa bu vakalarla karşılaşılır bende karşılaştım kursak dolu olduğu halde ölüyorlardı normal birşeymiş yani

10. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
    folluklu yuva kullandığımdan dolayı talaş koymuyorum yuvaya, bundan kaynaklı bir soğuk alma durumu olabilir mi acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

evet ilk kuluçkasından çıkan yavruların ilkiydi

11. aslı sungur
    Gizli

yok soğuk alma durumu olmaz diye düşünüyorum talaş daha çok vitamin türü bir şey yuvalıkta ama ginede içinde sivri yada kalın olmamak üzere ince talaş koymalısınız annenin ilk yavrularının 2-3 ölebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:44 --

babası da besliyor mu yavruları

#11 aslı sungur, 21 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2015
  12. commandante06

commandante06 New Member

Beğenileri:
    0
    evet babası da besliyor ikisi birlikte

13. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    anne ilgiden dolayı üzerine çok yatmış olabilir, yavruların hepsi yumurtadan çıktıysa yuvaya mutlaka talaş ekleyin, yuvaya karşılıklı olacak şekilde havalandırma deliği açın, bunun dışında tüylenmeden ölen yavrularda bit-pire gibi parazitler veya mycoplazmanın neden olduğu siyah benek hastalığı neden oluyor, yavrunun karın bölgesinde karama var mı?

14. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    geçmiş olsun çok üzücü bir durum fakat yavrular varken arkadaşların dedıgı gıbı oda sıcaklıgı cok onemli parazitte olabilir diğer yavrularda ölebilir parazit varsa eger gece karanlıkta kafes tabanı ve yuvalıgın ıcıne beyaz bır pecete yada bez parcası bırakın gun ısımadan once bezı kontrol edınız zira parazıtler ısıkta gizlenırler parazıtte yoksa eger
    olen yavrunuzda sıyah nokta olabılır sıyah nokta bacaklarının arasında olur gözle cok rahat gorulur netten arastırabılırsınız bu konuyu bu deılse eger damızlık kuslar fazla su tuketmedıgınden dolayı yavruya yemlerı kuru kuru kusarlar yavruda bunları sındırır fakat buyuk cogunlugu kursakta kalır malasef kursakta kalan yemler bellı bı sureden sonra kuflenır hatta çimlenır yavruyu kaybetmıs olursunuz yavrudan olmeden once cok kotu kokular gelır bunu anlarsanız mudahale etme sansınız var sarımsak yagını kursagına basarak yavruyu kusturmalısınız bunu yapmazsanız eger kursak mantarı yavruyu oldurecektır

Sayfayı Paylaş