Karadeniz Pet

yavru ölümleri

commandante06

Yeni Üye
selam herkese arkadaşlar; iki yumurtam ve 3 yavrum vardı yavrulardan birisi bugün öldü ama kursağı doluydu beslenmiş, dövme izi de yok annesinin herhangi bir zararı dokunmamış, Neden oluyor bu tür ölümler?

Bir de yavrusu olan kuşa hangi karışımları olan mamayı önerirsiniz?

Teşekkür Ederim Şimdiden:confused:

Oda sıcaklığından olabilir. Soğuktan donmuştur. Bit-pire veyahutta parazit olabilir. Birde kursağında yem varmıydı yoksa şişmişmiydi. Bazen hava dolabiliyor kursağa. Buda açlıktan ölmesine sebep olur.

Oda sıcaklığından olabilir. Soğuktan donmuştur. Bit-pire veyahutta parazit olabilir. Birde kursağında yem varmıydı yoksa şişmişmiydi. Bazen hava dolabiliyor kursağa. Buda açlıktan ölmesine sebep olur.

yumurtadan ilk çıkan yavru öldü. Kursağı doluydu beslediğin bizzat gördüm. Oda sıcaklığından olabilir diye düşündüm ama ondan küçük yavrularda var onlar sağlam şu an için. bir sorun yok.
sindirememiş olabilir mi yemi?

Fotoğraf felan varsa koyma imkanınız varsa ekleyebilirmisiniz kafesi yuvalığı ve yavruyu. Görünce birşeyler söyleme imkanımız artar.

aynı şey bendede oldu en buyuk yavrum öldür hicbir sıkıntısı yoktu yeri sıcak gözleri bilee acılmıstı ama sebepsiz öldü

aynı şey bendede oldu en buyuk yavrum öldür hicbir sıkıntısı yoktu yeri sıcak gözleri bilee acılmıstı ama sebepsiz öldü

valla hocam hiçbir şey anlamadım. Yerleri sıcak iki günde bir mama da veriyorum. Vitamini kemiği taşı kumu her şeyi tam küçük yeni çıkan yavrulara bir şey olmamış ilk çıkan en güçlü olan ölmüş :eek:

valla hocam hiçbir şey anlamadım. Yerleri sıcak iki günde bir mama da veriyorum. Vitamini kemiği taşı kumu her şeyi tam küçük yeni çıkan yavrulara bir şey olmamış ilk çıkan en güçlü olan ölmüş :eek:

aynen öyle bende anlamadım öldügünü görüp birşey yapamamak bana cok koydu anlatamam 2 haftalıktı hala etkisindeyim zaten kuslarım cok güzel bakıyor yavrulara ama neden oldugunu bilmiyorum

annenin ilk yumurtalarıysa bu vakalarla karşılaşılır bende karşılaştım kursak dolu olduğu halde ölüyorlardı normal birşeymiş yani

aynen öyle bende anlamadım öldügünü görüp birşey yapamamak bana cok koydu anlatamam 2 haftalıktı hala etkisindeyim zaten kuslarım cok güzel bakıyor yavrulara ama neden oldugunu bilmiyorum

folluklu yuva kullandığımdan dolayı talaş koymuyorum yuvaya, bundan kaynaklı bir soğuk alma durumu olabilir mi acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

annenin ilk yumurtalarıysa bu vakalarla karşılaşılır bende karşılaştım kursak dolu olduğu halde ölüyorlardı normal birşeymiş yani

evet ilk kuluçkasından çıkan yavruların ilkiydi

yok soğuk alma durumu olmaz diye düşünüyorum talaş daha çok vitamin türü bir şey yuvalıkta ama ginede içinde sivri yada kalın olmamak üzere ince talaş koymalısınız annenin ilk yavrularının 2-3 ölebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:44 --

babası da besliyor mu yavruları

Moderatör tarafında düzenlendi:
yok soğuk alma durumu olmaz diye düşünüyorum talaş daha çok vitamin türü bir şey yuvalıkta ama ginede içinde sivri yada kalın olmamak üzere ince talaş koymalısınız annenin ilk yavrularının 2-3 ölebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:44 --

babası da besliyor mu yavruları

evet babası da besliyor ikisi birlikte

anne ilgiden dolayı üzerine çok yatmış olabilir, yavruların hepsi yumurtadan çıktıysa yuvaya mutlaka talaş ekleyin, yuvaya karşılıklı olacak şekilde havalandırma deliği açın, bunun dışında tüylenmeden ölen yavrularda bit-pire gibi parazitler veya mycoplazmanın neden olduğu siyah benek hastalığı neden oluyor, yavrunun karın bölgesinde karama var mı?

geçmiş olsun çok üzücü bir durum fakat yavrular varken arkadaşların dedıgı gıbı oda sıcaklıgı cok onemli parazitte olabilir diğer yavrularda ölebilir parazit varsa eger gece karanlıkta kafes tabanı ve yuvalıgın ıcıne beyaz bır pecete yada bez parcası bırakın gun ısımadan once bezı kontrol edınız zira parazıtler ısıkta gizlenırler parazıtte yoksa eger
olen yavrunuzda sıyah nokta olabılır sıyah nokta bacaklarının arasında olur gözle cok rahat gorulur netten arastırabılırsınız bu konuyu bu deılse eger damızlık kuslar fazla su tuketmedıgınden dolayı yavruya yemlerı kuru kuru kusarlar yavruda bunları sındırır fakat buyuk cogunlugu kursakta kalır malasef kursakta kalan yemler bellı bı sureden sonra kuflenır hatta çimlenır yavruyu kaybetmıs olursunuz yavrudan olmeden once cok kotu kokular gelır bunu anlarsanız mudahale etme sansınız var sarımsak yagını kursagına basarak yavruyu kusturmalısınız bunu yapmazsanız eger kursak mantarı yavruyu oldurecektır

Geri