petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Ölümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve prax tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0
    Geçenlerde muhabbet kuşlarımın bir çifti 6 yumurta çıkartmış . Hiç bakmamıştım. Sonra ki bakışımda hepsi çıkmıştı . İlk baktığım yavruların öldüğünü gördüm 2 tanesi . Diğerleri baya bi büyümüş. Muhtemelen benim düşüncem ilk yavruları olduğu için bakamamışlar diye düşünüyorum ama sizlerinde görüşlerini almak istedim . 1 kaç çiftimde bu şekilde olmuştu .

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Pek çok sebebi olabilir. Bir şey söylemek zor.
    Sonrakilerde sıkıntı yaşamazsın inşallah.

3. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Hemen bu kadar mı ? Ben düşünmüştüm belki öneri sunarsınız diye bende ona göre tedbir alırdım yapılabilecek bi şey varsa

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Sen şu an benden fal bakmamı istiyorsun..
    En iyisi aklıma gelen olasılıkları sayayım sen bir bak.

Anne beslememiş olabilir.
    Üzerine basmış, ezmiş olabilir.
    Üzerine yatmamış olabilir.
    Baba ezmiş olabilir.
    Yedikleri yem mama dokunmuş olabilir.
    Yavrunun kendisi hastalıklı doğmuş olabilir.
    Bu liste daha da uzar gider.
    Nerede oturuyorsun bilmiyorum. Ölü yavruyu İstanbul Kartalda sahildeki veterinerlik fakültesine (Ya da sana yakın nerede varsa) görütürüp baktırabilirsin.

Geçmiş olsun.

#4 Levent ACAR, 26 Aralık 2014
    Son düzenleme: 26 Aralık 2014
  5. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Özür dilerim çok sert bi cevap oldu. Yanlış anlamayın ben Öğrenmek için sormuştum . Daha 1 ay oldu üretime başlayalı ondan . Kusura bakmayın :)

6. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0

Tecrübesizlik normal birşey. Ama sizde levnt beyin dediği gibi fal baktırdınız bize. Siz ortam ısısını, odanın büyüklüğünü, Kuşların cinsi, Kaçıncı kuluçkaları vs. vs. uzar gider. En azından bu bilgileri aktarsanız. Ortamın bir resmi, Kafesin bir resmi ve kuşlar ile yavrulara ait foto yüklerseniz net ve kesin cevap alma ihtimaliniz çoğalır. Allah kalan sağ kuşlarınıza uzun ömürler versin. Bu talepleri karşılarsan soruna cevapbı hertürlü alırsın. :):):eek::eek::p:p:p

7. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0
    Ortam ısısı 21-19 derece. Oda Büyüklüğü 11 metrekare , kuşların cinsi Çekoslovak yerli , ilk kuluçkaları . Resimleri kafesleri ilk aldığımız da çekmiştim . Pislikler yok şimdi tertemiz . Her hafta altlarını yıkıyorum . Gazete de koyuyorum bilginize . Resimler eski yani bilginize

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

#7 prax, 27 Aralık 2014
    Son düzenleme: 27 Aralık 2014
  8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    benim beslediğim tek çiftim de ilk kuluçkasını yapmıştı ama çıkan 2 yavrumdan biri aniden öldü. ben sebebin dişinin yavruları ısıtmak için yuvada fazla vakit geçirmemesi olabileceğini düşündüm.. belki sizinkide aynı sebeptir. benim ortam ısısı da 18-20 derece civarı ama ölümün olduğuu günlerde zaman zaman ortam ısıs düşüyordu.

Sayfayı Paylaş