Karadeniz Pet

Yavru Ölümü

Herkese Merhaba

Yavrumun birisi ölmüş. Acaba nedeni ne olabilir.
Birde son iki resimdeki kuşlar tüyemi girmiş. Tüye girmişse mama verilmeli mi? Bu aşamayı atlatması için ne yapabilirim.

Not: Ölen yavru diğer resimdeki kuşlardan değil.

mikroplazma ve salmonella yuvadan kurtulan kurtulsun yuvalıgı takmayın hastalık gecene kadar.tavilin ve vilacol bu olayı kukunden kazır ama suan pıyasada bulunmuyor malesef üretimi durdulmus yınede araştırın belkı bulanılırsınız
altarnatif olarak dac ftm allraund dac salmonella stop
acil mudaale etmek istersenızde nidazol 250 ml tablet bu ılac gecıcı olarak kullanılabılır fakat kesın çözüm olmaz kısa sürede hastalık tekrar baş gösterır
geçmiş olsun

Son düzenleme:
mikroplazma ve salmonella yuvadan kurtulan kurtulsun yuvalıgı takmayın hastalık gecene kadar.tavilin ve vilacol bu olayı kukunden kazır ama suan pıyasada bulunmuyor malesef üretimi durdulmus yınede araştırın belkı bulanılırsınız
altarnatif olarak dac ftm allraund dac salmonella stop
acil mudaale etmek istersenızde nidazol 250 ml tablet bu ılac gecıcı olarak kullanılabılır fakat kesın çözüm olmaz kısa sürede hastalık tekrar baş gösterır
geçmiş olsun

Berkay bey, mikroplazma ve salmonella teşhisini ölen yavruların anne babasına mı koydunuz. Yoksa Tüy dökümü yardımı için mi söylediniz. Ölen yavrunun annesi yuvadan hiç çıkmıyor çok yorgun ve hareketsiz yuvayı açıyorum çırpınmadan elime alabiliyorum.

tuy dokumu farklı bısey ölen yarular ıcın soyluyorum.mevsimsel olabılır tuy dokumu o sorun deıl sorun olan yarularınızın ölümü
bebeklerede anaçlardan bulaşıyor hastalık
bu aradada mamayı evde yapıyorsanız kesin hazır mama kullanın
cede yada versella lega markalı mamalardan bırısı olabılır

Son düzenleme:
tuy dokumu farklı bısey ölen yarular ıcın soyluyorum.mesimsel olabılır tuy dokumu o sorun deıl sorun olan yarularınızın ölümü
bebeklerede anaçlardan bulaşıyor hastalık
bu aradada mamayı ede yapıyorsanız kesin hazır mama kullanın
cede yada versella lega markalı mamalardan bırısı olabılır
Bilgiler için tesekkür ederim. 2 günde bir mama yapıyordum. Hazır mama ve dediğiniz ilaçla baslayalım. Belirtilerini bildiririm.

Bilgiler için tesekkür ederim. 2 günde bir mama yapıyordum. Hazır mama ve dediğiniz ilaçla baslayalım. Belirtilerini bildiririm.
mamaya devam edın aynı aralıkta fakat sadece evde yaptıgınız kuru mamayı kullanmayın yuvada kac bebek var bılmıyorum ama çogunu kaybedeceksınız.ulaşılması en kolay ilaç nidazol tabıkı dedıgım gıbı mıkroplazma kolay pes etmez.kısa surede mudahale edın.aldıgınız ılacı kumes ıcındekı tum kuşlara uygulayın çünkü herbırıne ulaşmıştır malesef hastalık
rica ederim geçmiş olsun tekrardan

mamaya devam edın aynı aralıkta fakat sadece evde yaptıgınız kuru mamayı kullanmayın yuvada kac bebek var bılmıyorum ama çogunu kaybedeceksınız.ulaşılması en kolay ilaç nidazol tabıkı dedıgım gıbı mıkroplazma kolay pes etmez.kısa surede mudahale edın.aldıgınız ılacı kumes ıcındekı tum kuşlara uygulayın çünkü herbırıne ulaşmıştır malesef hastalık
rica ederim geçmiş olsun tekrardan
Yuvada 5 tane yavru kaldı. İşin vicdanı boyutu beni üzdü. İnşallah bu belirttiğiniz yöntemlerle düzelirler.

Aynı problem bende de var ilk iki gün yavrular durgun bir hal alıyor sonra da ölüyorlar.

Geçmiş olsun.

Tedaviye basladınız mı önlem aldınız mı?

Başlayamadım maalesef hem teşhis koyamadım hem de bulunduğum yerden ayrılamıyorum diğer haftasonuna kadar evde bulunan antibiyotiklerle çözüm bulmaya çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:56 --

şu an yaptığım araştırmada amoksilin etken maddeyi içeren ilaçları kümes hayvanlarında kullanıyorlarmış. Amoksisilin - Amoksisilin ieren ilalar, yan etkileri, nedir

Deneyip bakacağım.

Başlayamadım maalesef hem teşhis koyamadım hem de bulunduğum yerden ayrılamıyorum diğer haftasonuna kadar evde bulunan antibiyotiklerle çözüm bulmaya çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:56 --

şu an yaptığım araştırmada amoksilin etken maddeyi içeren ilaçları kümes hayvanlarında kullanıyorlarmış. Amoksisilin - Amoksisilin ieren ilalar, yan etkileri, nedir

Deneyip bakacağım.
Berkay bey nidazol önermiş kolaylıkla bulanabilir. İnşalah kayıp az olur.

Yuvada 5 tane yavru kaldı. İşin vicdanı boyutu beni üzdü. İnşallah bu belirttiğiniz yöntemlerle düzelirler.
ibrahim bey bu olumsuzlukları yaşamadan malesef bu iş öğrenilmiyor.vicdan sahibi olmayan kuşlara para olarak bakan her kümeste hiç bilinmeyen hastalıklar kol geziyor ama sorun herkesın kümesi pırıl pırıl kimsede hastalık yok :)yazılarımı takip eden arkadaşlar ıyı bilir ede yapılan kuru mama kullanmayın dedıgımde kimse umursamıyor.bu şekilde ölümler gerceklesınce ya arıyorlar yada özelden ulasıyorlar.
bunu başınıza gelen talısızlık olarak düşünmeyin nekadar olumsuzluk yaşar ve üstesınden gelırsenız eger ileriye kendınıze e kuşlarınıza yatırım yapmış olursunuz.suan 5 10 yaru kaybedersınız.ileride hastalıktan bır hbr kuşlarınızı cogaltırsanız ve bilinçsız üretim yaparsanız kaybınız 100 lere belkıde tüm kümesınıze mal olabılır.bi anlamda şanslısınız aslında anlıyacagınız.basınıza bırdaha böyle bır sorun gelmemesı ıcın bastan tedbırınızı alacaksınız yani.bunun ıcın hergun usanmadan suluk temızlıgı yuvada bebek varsa hergun ımkanınız yoksa ıkıgunde bir ve özellikle tava temizliğini aksatırsanız sonuclarını canlı bırebır yasamıs bırı olarak dizginleri elınızde sağlamca tutarsnz umarım.
çöpe 100lerce yavru atan kümeslere yardım ettım sorunu çözduk bırlıkte ama aynı hataları tekrar yaptı tekrar basına geldi bircok arkadasın nedenı kusları para olarak görmesi.anlatılacak seyler çok fakat konu sahıbı dısında okuyan yok oyuzden konusmaya gerek yok :)
dedıgım ılacları bulsanızda bagısıklık sıstemı en guclu yavru yada yavrular kurtulabılecek yuvadan bahsi gecen ialçları bulmak zor bulsanız bıle orjınalını bulmanız zor inşallah kısa zamanda atarsınız basınızdan
bazı yenı uretıcı arkadaslarında sucu yok yanı vicdanı bakmamanız lazım bu takımları hasta oldukları halde elınden cıkartıp para kazanmak ugruna insanları kandıranları bılıyrm bu forumda.bircoguda bilmıyor evet bilinçsızce sahıplendıryor kuşlarını.yani gereklı tedavi yapılmazsa yuvadan kurtulan bebeklerınızın hepsı bu hastalıgı gittigı kumese göturecek.buna göre kuş alacak arkadaşlar ıyı dusunmeli ve en ıyı bildigi en temiz kumese degıl bu ısı en ıyı bılene yonelmelıler çünkü olay temız gorunmek deıl gercekten temız olmaktan gecer

Son düzenleme:
Berkay beye verdiği bilgiler ve hatırlatmaları için teşekkür ederim.

2 gün önce tedaviye basladım. Biteral ve nidazol aldım. Bİteral verdim emin olmak için şırınga kullandım. Bugun yemlerine baktıgımda yem yemediklerini farkettim. Bende şırınga ile mideye sıvı mama verdim. Sanki dişi kuşum biraz daha canlı gibi oldu. Nidazolu kulanmadım. 2 ilaç ağır gelebilir diye. Eğer biteralden sonuç alamazsan nidazole baslayacagım. Kursağa mama içeriği için vitamin takviyesi yapmak istiyorum. Ben pirinç unu,irmik,bebe bisküvisü kulandım. Bunların dışında ne kullanabilirim. Doğal olması tercihimdir. İnşallah kurtulur kuşlarım.