petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Rengi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Sadık tarafından 28 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Merhaba arkadaşlar
    Maviye yakın soluk renkte olan yavru çok ilgimi çekti. Belki ilk defa yavru aldığımdandır, heyecanımdandır ama rengi çok farklı geldi bana. Nasıl bi şey olacak zamanla göreceğiz tabi

Ekli Dosyalar:

Islamgmssmn bunu beğendi.
  2. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    30
    Rainbow deniyor sanirim bu renge. Ama yuvaligi temizlenmelisiniz. Kuslarin alti kirlenmis

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadık bunu beğendi.
  3. Islamgmssmn

Islamgmssmn New Member

Beğenileri:
    4
    Maşallah ben daha önce yavru almadım ama çok güzel mubiş olacak gibi duruyor.

Sadık bunu beğendi.
  4. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    245
    Su yeşili diyorlar sanırım bu tonlara.
    Fakat kuşlarda nasıl adlandırılır bilmiyorum.
    Her ikisine de maşallah.

Sadık bunu beğendi.
  5. Süleyman Kara

Süleyman Kara Active Member

Beğenileri:
    59
    Maşallah yavrulara.
    Yavrulara el sürünce anne kuş,üzerlerindeki yabancı kokudan ötürü beslemeyi bırakıyor gibi birşey duymuştum. Bu doğru mu? Siz yavruları elinize almışsınız, bu tarz bir sorun gözlemlediniz mi?

Sadık bunu beğendi.
  6. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Hocam ben kuş 20. gününü geçtikten sonra 3-4 defa aldım ele alışmaları için tabi anne strese girmesn diye en fazla 5-6 dakka durdular yuvalığın dışında. Her gün de kontrol ederm dişi besliyor mu diye bi problem yok çok şükür. Belki bana alıştıklarından ötürü bi rahatsızlık duymuyo olabilir kuşlar. Ama tabi yavruları almadan önce elimi sabun kullanmadan bol suyla yıkıyorum.

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Maşallah. Tüyleri kadar ömürleri olur inş. çok tatlı afacanlar olacakları kesin gibi :) el değme konusunda ise ; şahsen steril eldiven kullanıyorum yuva ve yavrular ile ilgileneceğimde çünkü her anaç kuşun karakteri farklı olsa da kimi kuşlar koku sindiğinde kıskanabiliyor dışlaya biliyor o yüzden tedbirli davranmak lazım

Sadık bunu beğendi.
  8. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Yavru rainbow maşallah, fakat kuşlara verdiğiniz mama sanırım çok nemli mamayı daha kuru yapmaya çalışın, hatta alabiliyorsanız versele laga nemli mama alın havuç ile biraz daha nemlendirip verin yavruluğu hemen temizleyin durum iyi değil hastalanabilirler. Korkmayın elinize alabilirsiniz ama bir eldiven giyerseniz daha iyi olur ama lütfen yuvalığın içini hemen temizleyin hamster talaşı koyun altlarına.

Sadık bunu beğendi.
  9. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Hocam yavruluğu temizlemiştim 3 gün önce plastik folluk olmadıgı için değişim de yapamıyorum sık sık temizlik gerekecek bi daha ki kuluçkaya yuvalığı değiştircem . Talaş da koydum anne talaşları atıyor. Yumurtayoıhaşladıktan sonra bekletiyorum 20-30 dk öyle veriyorum. Biraz nemli oluyo evet. Nasıl yorumladınız hocam nemli oldugunu merak ettim

10. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Şöyleki kuşların dışkıları yedikleri ile orantılı olarak cıvık veya daha kuru olur, örnek verecek olursak çok yeşillik verirsek ishal olup ölebilir. Ben daha önceki tecrübelerime dayanarak yazdım size bunu. Mama ne kadar nemli olursa yavrularda o derece nemli bir dışkıya sahip oluyor. Ben bunu kendim mama yaptığım dönemlerde yaşadım ayakları top top dışkı ile kaplandığı da oldu kuyruklarının dışkı nedeniyle yapıştığıda. Ne zaman mamayı değiştirdim hazır mamaya döndüm bünların hepsinden kurtuldum. Bu benim kendi tecrübe ettiğim bir şey, bir yerden öğrenmedim ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır bilmiyorum. Son 4 kuluçkadır kuşlarıma yumurtalı mama vermedim ve hiç yavru kaybı yaşamadım, yavrularda tosun gibiydi maşallah.Benim size tavsiyem 1 çift kuşunuz olduğu için mama ve yemin en iyisi hangisi ise onlardan alıp vermeniz vitaminlerini kenar mahalle petshoparından değil güvenilir internet sitelerinden almanız.

Sadık bunu beğendi.
  11. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    211
    Masallah çok güzel Mübişler insallah uzun ömürlü olurlar.

Sadık bunu beğendi.
  12. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Çok haklısınız tecrübelerden faydalanmak lazım avisol diye bi vitamin almıştım hafta 1-2 kez suluğa damlatıyorum. Yem ve vitamini hangi siteden aldıgınızı öğrenebilir miyim

Sayfayı Paylaş