petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru renkleri yardım!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mete Aytun AYDIN tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mete Aytun AYDIN

Arkadaşlar resimde gördüğünüz muhabbet kuşlarım çiftleşirse hangi renk yavrularım olur? Mavi olan kuşum çekoslavak erkek, sarı olan ise tahminen yerli dişi;

Birde yine mavi olan yerli erkek ve açık yeşil olan yerli dişi;

Tabiki kesin olarak birşey söylenemez,Allah'a kalmış birşey ama tecrübeli arkadaşların tecrübelerine dayanarak bir danışayım dedim.Aslında merak ettiğim albino ve latino gibi nadir rastlanan cinsler olabilir mi acaba?

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah 2.resimdeki erkeğin duruşu yeter.

3. Efe Düzsel

Maşallah kuşlarınız çok güzel :) Uzman değilim ama bende böyle renk konusunda araştırma yaptım ve klasik mavi-yeşil eşlerde yavruların çoğu aynı anneye yada aynı babasına benziyorlar ama düz sarı ve beyaz yavrularda gördüm

4. Mete Aytun AYDIN

Benim ilk göz ağrım o. 1 aylıkken aldım o kuşu bebek gibi baktım. Yanına dişi aldıktan sonra sattı beni :). Bir iki ay daha bekleyeceğim erkeğin olgunlasmasi için. Çünkü gözlerindeki iris daha koyu gri gibi. 2 ay sonra tam babacan olur yavrularını severim insallah. Normalde erkeğin dişiyi beklemesi lazimken bizim disinin yumurtasi poposunda erkegi bekliyor :-D. Düşün artik gercekten de bir duruşu yeter tosunumun.

5. Mete Aytun AYDIN

Tam sarı bir yavru olsa çok güzel olur. Ama mantikende ya annesine yada babasina benzeyecek. Bakalim ne olacak :)

6. Anıl GÖK

Soyunda varsa bir latino, albino onlara da çekebilir :cool:

7. Kenan TÜRKOĞLU

bu konuda kesin bişey söylenemez anne ve babanın soyundanda alırlar ama buyuk olasalık erkeğin kanından olacaktır.

8. Volkan MOROĞLU

Beğenileri:
    0
    Çok güzel Kuşların maşallah .

9. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Orasını Allah bilir ama resimdeki dişi kuşlar farklı

10. Emir Hakan SU

Beğenileri:
    2
    Bu konularda fazla bilgim yok ama büyük bir ihtimalle baba tarafına benziyebilir

11. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yavrrularr çoğunlukla dişi kuşun renklerine sahip olurlar

12. Elin Kua

Elin Kua Guest

cidden dişi farklı?

13. H. Mehmet YILDIZ

14. Mete Aytun AYDIN

Alt resimdeki çiftim değil de üst resimdeki çiftimin yavrularını çok merak ediyorum. okuduğum kadarıyla alt reimdeki çiftimin yavrular ya mavi ya da yeşil olacakmış. Ama üst resimdeki çiftimin yavruları bayağı enteresan renklere sahip olacak gibi geliyor.Keşke latino ya da albino olsa :p

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. sarl erkek ve disi yesil kusun yavralarl hangi rekolur