Karadeniz Pet

Yavru tüylerini yolan anneyi ayırdım delirdi

Annenin yolduğu yavruyu babayla diğer yavruları anneyle bıraksanız belki hepsinin gönlü olur. Sarı yavru kaç günlük?

Annenin yolduğu yavruyu babayla diğer yavruları anneyle bıraksanız belki hepsinin gönlü olur. Sarı yavru kaç günlük?

Sarı yavru 17 günlük.
18 günlük yavruda bir şey göremedim, emin olmamakla beraber.
11 günlük yavru da daha tam tüylenmedi, onda da birşey göremedim.
Ama emin olamıyorum, gözlemlediğim kadarıyla sarı yavruya kafayı takmış durumda.
İki gündür sabahları ciyaklamalar falan geliyordu ama, nomal olduğunu düşündüm.
Bugün daha da artınca baktım.
Gözümün önünde tüyü kopardığını gördüm, ama bu sefer yavru tepki vermedi.
Sonra yavruyu alıp bakınca üzerinde 5-6 nokta yara vardı.
Sabahki resimleri ekliyorum.
Sabah sadece sarı yavruya yaptığını anlamamıştım, ama diğer yavruda birşey gözükmüyor resimlerde de..

bence sen babayı anneyle yalnız bırak ayrı bir kafeste yavrularının kafesini de yaklaştır daha sonra belki kendilerine gelirler yavruları da koyarsın

baba yavrulara bakmıyor mu eğer bakıyorsa hiç bir sorun olmaz anneyle babanın birbirini görmemesi içinde bi örtü falan la kapatın arayı birbirlerrini görmedikçe sakileşirler ama baba yavrulara bakmıyor yem kusmuyorsa ozaman sorun olur bunu iyi izlemen lazım

Eğer baba yavrulara bakabiliyorsa birbirlerini görmeyecekleri ayrı odalara koy böylelikle anne de strese girmemiş olur

bence sen babayı anneyle yalnız bırak ayrı bir kafeste yavrularının kafesini de yaklaştır daha sonra belki kendilerine gelirler yavruları da koyarsın

neye istinaden bu akılları veriyorsunuz anlamadım ? 11-17 ve 18 günlük yavrular anne babadan ayrı kafeste mi tutulur ? lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. bu aralar inanılmaz derece de çoğaldı bu. sizin dediğiniz 2-3 yaşında ki bir çocuğu bırakın ayrı bir evde kendi büyüsün mantığı. lütfen ama lütfen bilmediğiniz konular da saçma sapan yorumlar yapıp insanların aklını karıştırmayın yanlış yönlendirmeyin.

neye istinaden bu akılları veriyorsunuz anlamadım ? 11-17 ve 18 günlük yavrular anne babadan ayrı kafeste mi tutulur ? lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. bu aralar inanılmaz derece de çoğaldı bu. sizin dediğiniz 2-3 yaşında ki bir çocuğu bırakın ayrı bir evde kendi büyüsün mantığı. lütfen ama lütfen bilmediğiniz konular da saçma sapan yorumlar yapıp insanların aklını karıştırmayın yanlış yönlendirmeyin.
Ağzımdan aldın Ercan Usta. Neredeyse doğar doğmaz ayır diyecekler. Geçen günde yeni doğmuş yavruyu anne gagalıyor dendiğinde, birisi dişi erkeği kıskanıyordur o yavrudan o yüzden gagalıyordur demiş. İnanamadım. Maalesef o kadar çok bilmeden yazan kişi var ki, sadece yazmak için yazıyorlar. Arkadaşlar lütfen bilmiyorsanız yorum yapmayın. Burada yardıma ihtiyacı olan arkadaşları yanlış yönlendirmeyin. Ağzına sağlık tekrar

Son düzenleme:
Ağzımdan aldın Ercan Usta. Neredeyse doğar doğmaz ayır diyecekler. Geçen günde yeni doğmuş yavruyu anne gagalıyor dendiğinde, birisi dişi erkeği kıskanıyordur o yavrudan o yüzden gagalıyordur demiş. İnanamadım. Maalesef o kadar çok bilmeden yazan kişi var ki, sadece yazmak için yazıyorlar. Arkadaşlar lütfen bilmiyorsanız yorum yapmayın. Burada yardıma ihtiyacı olan arkadaşları yanlış yönlendirmeyin. Ağzına sağlık tekrar

birde kendinden o kadar emin konuşuyor ki bir kaç yorumda aynı şey yazmış. böyle üyeler uzaklaştırılmalı bence.

birde kendinden o kadar emin konuşuyor ki bir kaç yorumda aynı şey yazmış. böyle üyeler uzaklaştırılmalı bence.
Kesinlikle katılıyorum. Amacımız burada kimseyi kötülemek değil ama maalesef böyle bilinçsizce yapılan yorumların da engellenmesi ve gerekirse dediğin gibi üyeliklerinin iptal edilmesi gerekir.

kuşu ayırdığım için çırpınıyor oktay bey, normalde böyle değil.
şu an biraz daha sakinleşti ama, kendine birşey yaparsa diye de korkuyorum.
bence anne yavruları kıskandıgı ıcınde yapabılır sız yavrularla cok temas kuruyorsanız benım aklıma bu geldı bununda tedavısı olmaz yukarı tukursen bıyık asagı tukursen sakal mısalı

Geri