Karadeniz Pet

Yavru var iken ciftlesme ve yumurta olurmu...

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar malum biliyorsunuz gecen gunlerde 3 yavrulu bir cift almistim.Yavrular 10 gunluk falan yalniz cift birbirine kur yapmaya ve erkek disiye ayak atmaya calisiyor yapilacak bir sey varmi.Yavru var iken ciftlesme ve yumurta olurmu eger olursa annenin yavrulara bakmama gibi bir durumu olabilirmi.Ne yapicam sastim kaldim acicasi...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben Bir Kere Yumurtadan Önce Çiftleştiklerini Gördüm ONdan Sonra İmkanı Yok :D Erkek Habire Dişinin Üzerine Atıyor Ayağını Ama Dişi Biraz Hırçın İzin Vermiyor :)

Yavru varken de çiftleşme olup yeni kuluçka başlayabilir.

Benim bir çiftim aşırı bakıcı kanı taşıyor.Yavrular yeme düşmeden 10 gün önce eşleşmeye başlıyorlar.Yani herhani bir sıkıntı yok.Tabiki 3 kuluçkada bir dinlendirmek lazım.

Benim bir çiftim aşırı bakıcı kanı taşıyor.Yavrular yeme düşmeden 10 gün önce eşleşmeye başlıyorlar.Yani herhani bir sıkıntı yok.Tabiki 3 kuluçkada bir dinlendirmek lazım.
Yuksel bey peki yavrularin oldugu yuvaya yavrularin yaninami yumurtluyorlar.Hem yumurta hem yavrular nasil yapiyorlar yumurtalara yatabiliyorlarmi o sekilde yavrular var iken.Birde yavrularla ilgiyi kesiyorlarmi...

Benim çiftim son iki yavru yeme düştüğünde yumurtlamıştı.Yani benimki artık kronikleşti :).
Çiftlerimi çok iyi tanıyorum.2 adet dişi anne bakıcı kandan biri abla biri kardeşi.İkisinin huylarıda aynı.
İlk yumurtayı yaptığında 2 yavrusu vardı diğer yavru yeme düştüğünde 3. yumurtasını yapmıştı ve inanmazsın ama anneyle yavruları nöbetleşe kuluçkaya yatıyolardı :).5 ve son yumurtasını yaptığında dövüşmeler çekişmeler olunca diğer kalan 2 yavruyuda salmaya attım :).Şimdi o yavruların kardeşleri bugün yeme düştüler :D

Arkadaslar benimkiler iyice ileri gitmeye basladi :) yavrular buyuyup yuvadan atlamadan ciftlesmelerini istemiyorum acikcasi.Bunu engellemenin bir yolu yokmu :) Ya arkadas ilk ciftimde ciftlesmelerini dort gozle beklerken olmamisti bunlarda ise tam tersi demekki cok sey istemisim :)

Son düzenleme:
Geri