petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru varken anne kuşun yumurtlaması..?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Belkibirgün tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Belkibirgün

Beğenileri:
    0
    Yavru bakıma muhtaçken , kendi başına beslenemiyorken annenin yumurtlaması normal midir? Tekrar yavrulayacak anlamına mı geliyor ? Bilenler yardımcı olabilir mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Yok mu yardımcı olabilecek kimseler? Tekrar mı kuluçkaya yatacak bu kuş ?

#1 Belkibirgün, 24 Haziran 2014
    Son düzenleme: 24 Haziran 2014
  2. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bazen böyle durumlar olabiliyor senin yavru baya büyümüş yakında yuvadan atlar ama dikkat et annesi dövebilir.

3. ömer duran yagar

yumurtaların dolu olma ıhtımalı var belkıde yenı yavrular hayırlı olsun :D

4. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Anne her an yavruyu dövebilir. iyi gözlemleyin ayırın yavruyu. aspur ve mama ile besleyebilirsiniz yem kıramıyorsa daha. yem kırabiliyorsa sıkıntı yok demektir.

5. Belkibirgün

Beğenileri:
    0
    Hocam yem kırıp kıramadığını bilmiyorum henüz. İyi gözlemleyemeceğim sanırım çünkü işte oluyorum , evde bakacak kimseler yok. Mama ile şırınga falan nasıl yapacağım bilmiyorum.. Bu durumda en mantıklı beklemek sanırım.. Anne kuş umarım dövmez diye umud ediyorum..

Pekala yumurtlaması yeniden yavru yapacak anlamına mı geliyor? cere kısmı beyaz o da kafamı karıştırdı..

6. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    çoğu bilgide cere renginin dişide kahverengileşmesi anında çiftleşme yavrulama olur diyor kızışma diyor ama bu her kuş için geçerli değildir. yani cere kahverengileşmeden de yumurtlayabilir çiftleşebilir kuş. mama olarak şırınga falan demişsiniz ama ben onu kastetmemiştim. el yapımı mix mamalar, örneğin yumurta beyazını havucu ve bebe bisküvisini rendeleyin, yeşil taze kabak rendeleyin. herhangi bir petshoptan da kuru mama alın ve bunları harmanlayın. 10 15 dk dinlendirdikten sonra servis edin . Aspur da sade kanarya yemi olarak bilinir. bunu da kırması daha kolaydır cunku daha yumusak ve ınce kabukludur. kolay gelsın.

7. Belkibirgün

Beğenileri:
    0

Teşekkür ederim, şimdi daha iyi anladım :)

8. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Rica ederim ne demek, yardımcı olabildiysem eğer ne mutlu bana :)

9. Belkibirgün

Beğenileri:
    0
    [MENTION=6539]Abdullah AKDAL[/MENTION] Hocam yumurta sayısı ikiye çıktı ve anne yavruya her hangi bir zarar verdiğini görmedim.
    +
    Bugün ilk kez yavrunun yuvalıktan atladığını gördüm. artık tek başına yem yiyip yaşayabileceği anlamına mı geliyor ? Yavruyu ayırmam gerekiyor mu ?

10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tek başına yumurtlamış demişşin kuşun erkeği yanında mı erkeğini daha önce ayırdın mı dişiden tam olarak anlamadım ?

11. Belkibirgün

Beğenileri:
    0

Erkeği hiç ayırmadım, hep yanındaydı hocam :)

12. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  13. Belkibirgün

Beğenileri:
    0
    Enteresan gerçekten dövmemesi büyük şans : )

Sayfayı Paylaş