petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru varken çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yenikent tarafından 10 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Yenikent

Yenikent New Member

Beğenileri:
    0
    Şuan yavrular var 20 günlük arada çifleşme gözlemliyorum fakat tekrar yumurtlamasını istemiyordum yavrular atlayınca yuvalığı çıkartmayı planlıyordum şuan ne yapabilirim? Çiftleşmeler olurken yuvalığın çıkarılması yanlış mı olur..üst üste yavruların gelmesini nasıl engellerim.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yavrular yuvadan atlayana kadar yumurtaları toplayabilirsiniz

3. Halis KOÇ

Halis KOÇ Member

Beğenileri:
    1
    Bendeki çift de yavrular yuvadayken uzun bir süre çiftleştiler.Erken yumurtlayacak diye korkmuştum.Ama dişi yumurtlamadı. Taaki son yavru yuvadan çıktı, 2 saat sonra yumurtladı. Yakında yeni yavrular çıkacak inşallah.

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    bu kuluçkayı da yaptırın eğer dişi çok yorgun değil ise daha sonra kuşlar 20 günlük olduklarında eğer kuş sayısı çok değil ise babayı ayrı kafese alın. şimdi yuvalığı çıkartmanız ya da müdahil olmanız mevcut yavruları da riske atar.

Sayfayı Paylaş