Karadeniz Pet

yavru varken yeniden çiftleşme

serengineer

Meraklı Üye
arkadaşlar yuvada 7 ve 9 günlük iki yavru var fakat bugün kuşlar 2 kere çiftleştiler ve bi hafta kadar önce de çiftleşme vardı.yuvada yavru varken yumurtlar mı dişi ve de kafesimin iki tarafında da yuva yeri var diger tarafa da yuva takim mi ?? tekrar yumurtayabilir çünkü ve yavrular yumurtayı bozabilir en mantıklısı 2. yuva takmak gibi geldi ama yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşlar yuvada 7 ve 9 günlük iki yavru var fakat bugün kuşlar 2 kere çiftleştiler ve bi hafta kadar önce de çiftleşme vardı.yuvada yavru varken yumurtlar mı dişi ve de kafesimin iki tarafında da yuva yeri var diger tarafa da yuva takim mi ?? tekrar yumurtayabilir çünkü ve yavrular yumurtayı bozabilir en mantıklısı 2. yuva takmak gibi geldi ama yardımcı olursanız sevinirim..

benımkılerde cıftlestı ama yumurtlarsa o yumurtayı saklıcam dolapta sonra geri altına atarım

buzdolabına koymayın fazka ışıkalmayan biryerdesaklayın

2. bir yuvalık takmak hata olur.

bugün de çiftleşmeye devam ettiler tahminlerim dogru sanırım yeni yumruta hazırlığındalar ve bundan dolayı mı bilmiorm 2 yavrudan küçük olan bugün 8 günlük oldu ve eskisi kadr beslemiolar yai kursakları ilk zamnalrdaki kadr dolu deil artık ne yapmalıyım beslenmeye ben destek olmalı mıyım ?

Beslemeye her zaman destek olmalısınız bence 1 tane yumurtadan sonra takip edin yavruları beslemez ise yumurtayı alın yoksa yavruları kaybedersiniz.
2. yuvalık fikri pek mantıklı değil.

Beslemeye her zaman destek olmalısınız bence 1 tane yumurtadan sonra takip edin yavruları beslemez ise yumurtayı alın yoksa yavruları kaybedersiniz.
2. yuvalık fikri pek mantıklı değil.

beslenme hergün mama yaparak destek veriorm ama az önce kastettiğim el ile beslemeydi..yumurta gelene kadr beklememi mi önerirsiniz yani yoksa el ile besliim mi yavruları şimdiden ?

Son düzenleme:
El ile besleme biraz beceri ve tecrübe ister kendinize güveniyorsanız yavrularında kursağı boşsa besleyin yoksa müdahale etmeyin derim.

yumurta maması ile destekle kuşları fazlada rahatsız etme onlar döngüyü ayarlıyacaklardır. yuvrular iyice tüylendikden sonra yumurtlar yuvalıga baskay yuvalık takma. yavrular tüylenmeden yumurtlarsa al yumurtaları

25 günlükken yumurtladı yaklaşık 10 gün seslenmedi anne baba. 32 günlükken felan kavga ettiler yavrularla ayırdım.

bi yardımı olurmu bilmem ama tavuk beslerken yumurtaları kilerde saklar tavuk kuluçkaya yatacagı zaman altına koyardım yani yumurtaları uygun ortamda saklayıp sonradan altına koymayı deneyebilirsiniz .

eğer denerseniz sonucunu mutlaka paylaşın sevinirim.

bi yardımı olurmu bilmem ama tavuk beslerken yumurtaları kilerde saklar tavuk kuluçkaya yatacagı zaman altına koyardım yani yumurtaları uygun ortamda saklayıp sonradan altına koymayı deneyebilirsiniz .

eğer denerseniz sonucunu mutlaka paylaşın sevinirim.

öyle bi durum olursa mecbur öyle yapıcam zaten paylaşırım tabi

Geri