Karadeniz Pet

Yavru yumurtadan çıkmıyor

• Konbuyu başlatan FADIL OGET
  • Başlangıç tarihi
F

FADIL OGET

Guest
Yumurtalar siyah olmuş 22 gün oldu yavrular çıkmıyor ne yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum

Büyük ihtimal yumurtalar bozuktur.

biraz daha bekleyın.

Fadıl, ortamın nemi %40'tan aşağıda değilse ve yumurtadaki yavru sağlıklıysa korkulacak bir durum yok. Muhtemelen sen ilk yumurtanın geldiği günden itibaren saydın. 3. yumurtadan itibaren yattıklarını düşünürsek, ilk yumurtadan itibaren 24-25 güne kadar yolu var.
Dişi çok kıskanç değilse kafes içine kovalayıp ilk yumurtayı eline al ve kulağına daya, hafif sallayıp ses geliyormu bir dinle bakalım. Cikleme sesini duyunca 1 gün içinde çıkıyorlar.

Son düzenleme:
kuş 26 gündür yumurtladı hala çıkmadı yumurtalar 8 tane kararmaya başladılar

diğer yumurtalrı ne yapayım 8 tane anne hiç ayrılmıyor yumurtaldan kırsammı yumurtayı

Moderatör tarafında düzenlendi:
yavru canlı ise yumurta bembeyaz olur. boşlar şeffaf sarı gibi içinde ölürse kara olur içi. büyük ihtimal ölmüş sizin yavrular yumurta içinde.

Ercan ustam internette bir video izledim,üretici yumurtayı kendi eliyle açıp yavruyu kendisi çıkarıyor sonra onunla tanıştım ve sordum bu durum sorun olmuıyor mu?diye bir sorun olmaz dedi ama ben şaşırdım

Ercan ustam internette bir video izledim,üretici yumurtayı kendi eliyle açıp yavruyu kendisi çıkarıyor sonra onunla tanıştım ve sordum bu durum sorun olmuıyor mu?diye bir sorun olmaz dedi ama ben şaşırdım

Cihan eğer yavru yumurtayı delmiş ise ve takibimde 4-5 saatte çıkmadıysa bende kırıp yumurtayı alıyorum yavruyu ama bu farklı bir durum. Birde bende ki dişiler kıskanç değil şükür. Bazı kıskanç dişiler koku değişikliğinden yavru öldürebiliyor yada bakmıyor. Dikkatli olmak ve anaç kuşları tanımak lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

ölüp ölmediğini nasıl anlayabiliim

Aslında Anlaşılıyor canlı yumurta fener tuttuğunda kırmızıdır içi ve dolu dolu durur. Ölmüşse kurumuş ve bir köşede siyahlık olarak kalmıştır ve daha hafiftir.

Haklısınız Ercan ustam Tabi sizdeki deneyim tecrübeyi dikkate almak lazım,el değince sonuçta anne yavruya zarar da verebilir ihtimali göz ününde bulundurmak lazım ama zaten yazdığınız gibi yumurta siyahsa sanırım yavru ölmüştür, İnş yine kötüyla karşılaşmaz arkadaşımız ama neden bu durumun meydana geldiğini baştan gözden geçirmek lazım diye düşünüyorum.

3 tane yumurta kırdum içinde gelişimini tamamlamış yavrular vaar ama ölmüşler

diğerlerini ne yapayım
acaba yumurtamı kırılmıyor beş yumurta daha var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri