Karadeniz Pet

yavru yuvadan atlamıyor.

uğurbahçeli

Meraklı Üye
merhabalar çiftimin ilk yavrusu bügünle birlikte 34 gün oldu gelişimi falan normal tüylerin tamamı çıktı ancak halen yuvadan atlamadı 30-31 günde yuvadan atlıyorlar diye biliyordum . sizce bir sorun mu var acaba ben dün kendim yuvadan çıkartıp kafesin içine koydum yavru gayet sağlıklı uçuyor ama annesi itekleye itekleye geri yuvaya soktu yuvadaki diğer yavrularıda beslemeye devam ediyorlar ilk yavru yuvadan atlamakta gecikmedimi sizce

Bence o yavruyu ayırabilirsin , dışarda yem yiyor mu yemlikten ? Yem kırma sorunu var mı ? Çünkü baya olmuş..

Bence o yavruyu ayırabilirsin , dışarda yem yiyor mu yemlikten ? Yem kırma sorunu var mı ? Çünkü baya olmuş..

aslında hiç yem yemedi daha dediğim gibi bu gün 34 günlük oldu ve halen yuvalıkta ben dün kendim çıkardım yuvadan ve kafese koydum yem falan yiyecekmi diye ama annesi hemen itekleye itekleye yuvaya soktu görme şansım olmadı yem yediğini şuan halen anne baba besliyor yuvalıkta ayırsam başka kafese yem kırmayı kendisi öğrenirmi acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:24 --

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi sizce yavruyu almalımıyım yuvadan

Başka bir kafese koy yemleri karıştır (kabuklu ile aspur karışımı yap) , gözlemle bakalım

yavruyu kafesin tamabına koyun yemde koyun tabana

Bizimkilerde 20 gunlukken hop hop tabanda :) maşallah kuslariniza ayirsaniz dahi yem yediginden emin olun

Acele etmenize gerek akışına bırakın illaki çıkar.Bu saatten sonra karşılacağınız tek sorun annenin tekrar yumurtlama isteği gelip yavrulara zarar vermesidir.Bunu gözlemleyin yeter.

teşekkür ederim yarın da atlamazsa ayırırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

Acele etmenize gerek akışına bırakın illaki çıkar.Bu saatten sonra karşılacağınız tek sorun annenin tekrar yumurtlama isteği gelip yavrulara zarar vermesidir.Bunu gözlemleyin yeter.

birazda onun için çıkmadılar diye endişeleniyorum çünki erkek çiftleşmeye çalışıyor yeniden

Masaallah o anne babaya... Burda bazi arkadaslar annenin, babanin tuyleri yoldugunu, yuvadan disari attigini yazarlar... sizinkiler masaallah duskunler yavrularina... Benim bu konularda pek bilgim yok ama artik kendiliginden cikar diye dusunuyorum

Geri