Karadeniz Pet

Yavruda Çarpık Bacak

Onur Muhammet

Meraklı Üye
Yavrumuz 9 Mart Cuma günü çıktı. Yani 4.5 5 günlük. Çarpık bacak olabileceğinden şüpheleniyorum. Çarpık bacaksa tedaviye ne zaman başlamalıyım.
dOE6bn.jpg

Kuşun resmini yüklerseniz daha kolay yardımcı olunabilir.

Fotoğrafı sonradan gördüm kusura bakmayın.

Folluktaki oyukta yem kabuğu var. Orada da böyle. Birde sağ bacağını sürekli hareket ettiriyor.

Şimdi gördüm 5 günlük aga o genç olduğu içinde olabilir.10-15 güne kadar bekle

Birde tedavi yapmam gerekirse kelepçeyi nereden bulabilirim ? Cevap verirseniz sevinirim.

Birde tedavi yapmam gerekirse kelepçeyi nereden bulabilirim ? Cevap verirseniz sevinirim.
Kelepçeyi bulunduğunuz yerde petshoplara bir sorun varsa tek alır uygularsınız onun dışında genelde toptan satış yapılır onun dışında sünger veya karton gibi yöntemleri de kullanan var bi bakın internetteki videolara

Süngerde deliklerin arası ne kadar olmalıdır?

Süngerde deliklerin arası ne kadar olmalıdır?
Ölçü olarak söylemem zor ancak tarif edeyim. Kuşunuzu tahminen bileklerinden biraz daha yukarıda olacak şekilde takın ve ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak şekilde deliklerin büyüklüğü olsun. Kuşu sırt üstü yatırın bacaklarını normal kuşlar gibi olacak şekilde birbirine yaklaştırın ve normal seviyeye geldiğinde iki bacak arası mesafeyi ölçüp o ölçüyü kullanarak deliklerin arasını belirleyin

Geri