Karadeniz Pet

Yavrulamak(acemiyim)

• Konbuyu başlatan bace
  • Başlangıç tarihi
B

bace

Guest
Merhaba arkadaşlar benim 9 aylik bir erkek muhabbet kuşum var 1 aydir yanimda eğitmeyi demedim ama pek basarili olamadim (kafes dişinda ele gelme flan) neyse bu kuşuna bir es alip yavrulamalarini istiyorum neler almak ve neler yapmam lazim yardimci olur musunuz çok acemiyim hani neler alip neler yapmam lazim

ilk olarak eğer imkanınız var ise kuşunuza eş aşlamk yerine eşini kendisi seçsin üretici yada güvendiğinin petshop dan olabilir
kafesiniz küçük ölçülerde olmasın
tünekleriniz tahta tünekten ve sabit olması gerekli
kuşlarınız eş tuttuğu zaman haftada bir mama verin
yemlerine kızışmaları için nijer tohumu ekleyin
kafesinizde yumurtaların gelişmesi için kalamar kemiğini eksik etmeyin
kafeste oyuncak v.s bulundurmayın ki kuşlarınız sadece birbirlerine ilgi duysunlar
şimdilik bu kadar ileriki zamanda da yuvalık eklersiniz

Tamamdir çok saol yardimlarin için .d onlar yumurtladıktan sonra yapmam gerekenler nelerdir

Eğer imkanınız varsa erkeği bir üreticinin salmasına atıp 1-2 gün eş seçmesini bekleyin. Böyle bir imkanınız yoksa, yaşına ve boyutlarına uygun bir dişi alın. Alacağınız dişinin cere renginin çok koyu kırmızı ya da kahverengiye dönmüş olmasına dikkat edin. Aksi halde bir de onun kızışması için bekleyeceksiniz. Dişi alırken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise dişinin erkekten yapılı ve baskın ve iri olmamasıdır. Dişiyi alıp getirdiğinizde birbirlerini tanımaları için 2 ya da 3 gün yan yana kafeslerde bekletebilirsiniz. Direk yanına da atabilirsiniz fark etmez. Ben hemen atılmasından yanayım. Kızışmaları için gerekli olan nijer tohumu ve mamayı ayrıca vitaminlerini tedarik ettikten sonra yalnızca beklemek kalıyor geriye. Eğer kavga edecek olurlarsa dişiyi değiştirirsiniz. Ufak tefek sürtüşmeler olabilir kavga ettikleri anlamına gelmez.
Ayrıca bir tane de yuva alıp kafese takmanız gerekiyor.

Çok teşekkür ederim yardimlariniz için bende çokzor bir zzannediyordum değilmiş.d

Geri