Karadeniz Pet

yavrular büyümeden yeni yumurta yapmışlar

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
bilgisi olan arkadaşlar cvp verirse sevinirim. erkek muhabbet kuşum vardı yavru iken almıştım ele alışkın 7 aylık falan oldu yanına dişi aldım çok iyi anlaştılar dişi ilk seferinde 5 yumurta yaptı hepside sağlıklı erkekle beraber yuvalıkta ikisi bakıyor erkek muhabbet kuşu yuvalıkta yavru besliyormu bilmiyorum bunuda merak ediyorum açıkcası :) .şuan ilk 3 yavru toparladı kendini henüz 1 aylıklar 18 inde çıkmıştı ilk yumurta son yumurta ile aralarında 9 gün var 3 yavru da yuvadan dışarı çıkıyor artık yeme iniyorlar henüz yiyemiyorlar ama diğer 2 yavru çok az tüylendiler .esas sormak istediğim yeni yumurta yapmışlar altlarından yumurtayı alsam olurmu küserlermi yoksa yumurta varkende diğer yavruları beslerlermi endişem bu cvplarsanız sevinirim.birde anne ile baba besleseler dahi bu süreçte çokmu yıpranırlar uzun süre beslemek istiyorum :) çok hızlı çıktılar maşallahları var seri üretim olcak gibi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

+++++++++++++++++

Son düzenleme:
Ay cok guzel olur masallah diyelim. Yeme dusen yavruyu sen besleye bilirsin. Daha bilgili kisiler var ama yavruyu siringa ile mama vererek beslendigini gordum oyle yapip annelerinden ayirsan mi acaba biz de yavru veesinler istiyorum ama tik yok :)

ayırmak istemiyorum anne babaları bizden daha sağlıklı büyütüyorlar bi keresinde yavru aldık ele alıştırmak için yeme düştü dediler ama o yavruyu 1 ay elimle şırınga ile besledim ve hiç bi zaman alışmadı yeme sürekli şırınga ile bebek bisküvisi yedi sonrada öldü artık yavru almıyorum :) bu yavruların babasıda yavru idi geldiğinde ama mersinde güvercin besleyen bi arkım baktı ona rengi kötü die istememiştim :) benimki öldü ondaki 5 yavru verdi maşallahları var son yavrular büyümeden 2. kuluçkaya geçtiler umarım hepsini büyütürler mersinden bana gönderecekti yavrular büyüyünce ailecek :D ama nasip olmayacak gibi yine yumurtaya yatıcaklar

ayırmak istemiyorum anne babaları bizden daha sağlıklı büyütüyorlar bi keresinde yavru aldık ele alıştırmak için yeme düştü dediler ama o yavruyu 1 ay elimle şırınga ile besledim ve hiç bi zaman alışmadı yeme sürekli şırınga ile bebek bisküvisi yedi sonrada öldü artık yavru almıyorum :) bu yavruların babasıda yavru idi geldiğinde ama mersinde güvercin besleyen bi arkım baktı ona rengi kötü die istememiştim :) benimki öldü ondaki 5 yavru verdi maşallahları var son yavrular büyümeden 2. kuluçkaya geçtiler umarım hepsini büyütürler mersinden bana gönderecekti yavrular büyüyünce ailecek :D ama nasip olmayacak gibi yine yumurtaya yatıcaklar
Acaba hepsine bakabilirler mi ustalarin cevabini bekliyorum sabirsizlikla

Acaba hepsine bakabilirler mi ustalarin cevabini bekliyorum sabirsizlikla

bende bekliyorum umarım yazarlar şuan yanımda deiller ama hergün görüyorum yavruları arkadaş sağolsun gösteriyor sürekli anne baba kıskanç deil :D 15 günlükken yuvadan aldı sürekli ve hala besliyorlar ilgnç bi şekilde babada dişi ile beraber yattı yuvada paylaştılar yumurtaları hergün suluk boşalıyor karınca misali taşıyorlar yuvaya

Kuluçka bittikten sonra zaten bir süre dinlenmesi gerekir kuşların. Çünkü uzun süre dişi az yiyrcekle enerji harcar.
Yumurta işinee gelince bence alın annenn ölğmüyle de sonuçlanabilir. Dinlenmesi gerek.

kuşların yumurtaya küsmesi gibi birşey söz konusu olurmu acaba ve alınınca bakmaya devam ederlermi küçük yavrulara.2 tane var şuan yuvadan çıkmalarına daha 10 gün var ilk 3ü cin gibi

tşk ederim bide tecrübeli kişilerden yorum alsam ne yapacağım konusunda çok iyi olacak

Siz bu evrede kızıştırıcı falan kullandınız mı?

Usta değilim ama aynı durum benim de başıma geldi karışmadım hem yavrulara baktılar hem kuluçkaya yattılar.

Son düzenleme:
Siz bu evrede kızıştırıcı falan kullandınız mı?

hayır hiçbişey kullanmadım sadece yem erkek kuşumu 1 aylıkken aldım 6 aylıktı yanına 5 aylık falan dişi aldım ikisininde ilk yumurtası yavrular çıktıktan sonra bi kaç gün ara ara bisküvi havuç rendesi yumurta verdim sadece .dişi yavrulara nasıl bakıyorsa erkekte aynı şekilde dişi gibi bakıyor. sürekli çiftleşiyorlar bi yandanda sonuç yeni yumurta :D yumurtaları almayı düşünüyorum.

hayır hiçbişey kullanmadım sadece yem erkek kuşumu 1 aylıkken aldım 6 aylıktı yanına 5 aylık falan dişi aldım ikisininde ilk yumurtası yavrular çıktıktan sonra bi kaç gün ara ara bisküvi havuç rendesi yumurta verdim sadece .dişi yavrulara nasıl bakıyorsa erkekte aynı şekilde dişi gibi bakıyor. sürekli çiftleşiyorlar bi yandanda sonuç yeni yumurta :D yumurtaları almayı düşünüyorum.

Gerçekten sizin çift hızlıymış bu defa da diğer yavrulara tepki göstermesinler.

Tüm yavrular yeme düşmeden anaçlar tekrar yumurtladığında yumurtayı kıskanıp yavrulara zarar verebiliyor.Bizzat başıma geldi hatta daha bir kaç gün önce 3 tane yavru vardı yuvada,sabah kalktım kontrol ettim bir tanesinin resmen kafası yok.Dişiyi hemen ayırdım şimdi Erkek bakıyor kalan 2 yavruya [MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION]

Tüm yavrular yeme düşmeden anaçlar tekrar yumurtladığında yumurtayı kıskanıp yavrulara zarar verebiliyor.Bizzat başıma geldi hatta daha bir kaç gün önce 3 tane yavru vardı yuvada,sabah kalktım kontrol ettim bir tanesinin resmen kafası yok.Dişiyi hemen ayırdım şimdi Erkek bakıyor kalan 2 yavruya [MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION]

teşekkür ederim yorumlarınıza ilk yumurtasını dün aldım altından bu gidişle daha çok yumurta yaparlar zaten :) ebeveyn kontrolü şart el atmak lazım

Bence Dişiyi ayırın onlar kuluçka zamanı çok hırçın olabiliyorlar.Merak etmeyin Erkek besler,yavrular yeme düşüncede atarsınız dişiyi kaldıkları yerden devam ederler sıkıntı olmaz.

Bence Dişiyi ayırın onlar kuluçka zamanı çok hırçın olabiliyorlar.Merak etmeyin Erkek besler,yavrular yeme düşüncede atarsınız dişiyi kaldıkları yerden devam ederler sıkıntı olmaz.

yorumun için tşk ederim şuanlık yavruları beslemeye devam ediyorlar altından yumurtalarını alıyorum sadece 3. yavru ilk yavruları geçti :) son 2 side baya toparladı zarar vermeye başlarsa yeme düşmeden dişiyi ayırırım bi kaç gün tşk ler bizlerde öğrenicez :)

benim dişi de yumurtladı ilkinde yavrulara değil yumurtalara zarar verdi ilk yumurtalarını attı. daha sonraları da yavruların kafasında tüy bırakmadı, yara açtı.

Geri