petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrular çıkmaya başlayalı 22.gün, dişi erkeği dövüyor!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ertugrul61ts tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Yavrular çıkmaya başlayalı 22. Gün oldu, ilk defa bugün oldu bu dediğim: dişi erkeği dövüyo, yuvalığın yakınlarına yaklaştırmıor.. Normalde beraber beslerlerdi, ,hatta erkek dişiyi beslerdi, dişi de yavruları, bazen de erkek kendisi beslerdi.. Anneye ne oldu? Yavrulara da zarar verir mi? Anneyi ayrı kafese alıp, yavrularla erkeği bir kafeste mi tutayım? Ama yavrular yem kırmaya başlamadı sanki hala yuvalığın içindeler, hiç çıkmadılar? Öneriniz nedir? Neden böyle oluyor? Ne yapmalıyım? Anne resmen yuvalığın girişinde pusuda rrkeği kafeste kovalıo o tarafa hiç yaklaştırmıo!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Ben olsam anneyi ayırmazdım. Biraz daha süre verin derim. Tecrübesiz olduğumu da belirteyim de başka yorumları da bekleyin. Erkek rahatsız mı ediyor ki yaklaştırmıyor.

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Baba'nın yavrulara bakmasını kıskanmış olabilir anne yavruları besliyor mu?eğer beslemiyorsa o da ayrı bir problem böyle bir durum olmaz inş,eğer olursa yavruları Baba'nın yanına almak gerekir.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Anneyi kafesten alın babayı takip edin yavruları besliyor mu şayet besliyorsa sıkıntı yok beslemiyorsa tam tersi olarak babayı alın anne beslesin yavruları fakat o zaman da dikkatli olmalısınız yuvadan çıkan yavrulara zarar verebilir

5. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    En sağlıklısı Anneyi alın Erkek beslesin çünkü bir süre sonra dişi tekrar yumurtlama isteği duyacağı için yuvayı kıskanır yavrulara zarar verir.
    Bizzat başıma geldi bi sabah baktığımda yavrunun kafasının yarısı yoktu.
    Şimdi yavrular tüylenince dişiyi ayırıyorum.

6. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Yaa anne yedirio, baba da yedirmek için yaklaşıo ama annenin gazabına uğruo.. anlamıyorum, bir bakıorsun dişi erkeği kaşıor, ağzından yem yiyor, sonra yuvaya yaklaşınca resmen saldırıo ölümüne... anne kuş yavrulara şimdiye kadar hiç zarar vermedi.. siz öyle deyince korktum ama ya bir gün işten gelince yavrulara bişey yapmış olursa.. ne yapsam yaaa?

Sayfayı Paylaş