Karadeniz Pet

Yavrular ölüyor... yardım lütfen

sametisbank

Yeni Üye
7 adet yumurtadan ilk ikisi çıktı bugün bir tanesi ölmüş yemi suyu maması tam olmasına ragmen neden ölüyor kuşlar.yardım lütfen:(

İlk kuluçka ise ölmeleri normal

geçmiş olsun pire falan avrmı yuvada o yüzdende ölümler olabiliyor

İlk kuluçkadakiler öldü. Bu ikinci bundada ölmesi normal mi? Anne beslemiyor olablr mi? Bu durumda napabilirm?

Ezilmis ola bilir ... Beslenmemiş ola bilielr ..pire bit ola bilir

Yuvanın kapağını açtığımda anne dışarıya kaçıyor ezildiğini nasıl anlarım yada pit pire varsa ne yapmalıyım. Kursagıda boş gibi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:31 --

:( ne yapmalıyım

Ezilince bit pire varsa morarir kursak boşsa sen kebdin besliyeceksin 8l kuluckassa beslemeye bilir yotubta beslemeyi izle besle dikAt et boma

Bugün ölen yavrunun görüntüsü
qmQgz5.jpg

Kursağı dolu gibi ama karın bölgesinde siyah nokta var sanki. Bilgili arkadaşlar daha iyi yorum yaparlar ama, eğer öyleyse bir araştır karında siyah noktayı bir virüs bildiğim kadarıyla.

Bence gursagı boş yeterince beskenmemis daha önce farkına varsan beslerdin belki birde ortam sıcaklığını 2425 arası tutmanda fayda var

Yuva genişmi yazık ya o sarıliklar dogdunda varmıydı sonradanmı oldu yumurtadan siizmi. Cikardiniz kendimi cilti

Neden ilk kuluçkadaki yavrular ölecek diye bir şey olsun ki? Benim kuşumun da ilk yavruları bunlar ama çok iyi bakıyor. En büyüğü 11 günlük, diğerlerinde de şu ana kadar hiçbir sıkıntı yok.
Bana da kursağı boş gibi geldi. (Kendi yavrularımla kıyaslıyorum, hepsinin beslenince kursakları balon gibi şişiyor da)
Bir şey bulabildiniz mi neden öldüğüne dair?

Neden ilk kuluçkadaki yavrular ölecek diye bir şey olsun ki? Benim kuşumun da ilk yavruları bunlar ama çok iyi bakıyor. En büyüğü 11 günlük, diğerlerinde de şu ana kadar hiçbir sıkıntı yok.
Bana da kursağı boş gibi geldi. (Kendi yavrularımla kıyaslıyorum, hepsinin beslenince kursakları balon gibi şişiyor da)
Bir şey bulabildiniz mi neden öldüğüne dair?
İlk kuluçkada annenin deneyimsiz olmasından kaynaklı yavruyu ezme gibi durumlarda ölümler olabiliyor. Ama bu her kuşta olacak diye bir şey yok, sizin kuşlar maaşallah 11 günde ezmediğine göre ilk kuluçka olmasından kaynaklı problem olacağını sanmıyorum. Kursağı biraz boş kuşun evet ama zır boş da değil, anne beslemiş sonuçta. Bence başka problem var...

Karın bölgesinde sağ bacağının yanındaki siyah leke diğer ölen yavrularınız da
varmıydı. Büyük bi olasılıkla kuşlarınız da siyah nokta virüsü var. geçmiş
Olsun

Bu virüsten nasıl kurtulcam daha 5 yumurta var hepsise ölmesin bundan dolayı

Bildiğim kadarıyla siyah nokta kalıtımsal. Anne veya babadan yavrulara geçiyor.
Kimi yavru yumurtadan çıkmadan kimi çıktıktan sonra maalesef ölüyor.
Tamamen bu hastalıktan kurtulmak mümkün değil gibi. Yavrular kurtulsa bile
anne veya babadan aldığı genlerden dolayı virüsü onlarda bir sonraki
kuşağa taşıyorlar. !!!!!!! İlk önce hastalığın siyah nokta olduğundan emin olun fotoğraflar
yanıltabilir !!!!!

Son düzenleme:
Şu anki yavruya baktım kursagı dolu gibi.hastalıktan dolayı ise çok skıntı yaaa :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Şu anki yavruya baktım kursagı dolu gibi.hastalıktan dolayı ise çok skıntı yaaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:05 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

İnşlh diğerleri ölmez :(

Geri