Karadeniz Pet

Yavrular ölüyor :((

sametisbank

Yeni Üye
kuşumun 6 adet yumurtası oldu ilk ikiside yumurtadan cıktıktan 1 gün sonra öldü. 3. Yumurtada aynı şeyi yaşamamak için yapabileceğim birşey var mı?

Kuşunuzun ilk kuluçkası mı?
Ölen yavruların kursağı boş muydu?
Eğer boş ise açlıktan ölmüşlerdir.Yavru çıkınca takip edin baktınız anne baba yedirmiyor kendiniz yedirin

Evet ilk kuluçkası.peki kursagından nasıl anlıyacagım birde anne ve babanın yedirip yedirmediğini nasıl anlarım

Kursak kuşun hemen boynunun altı oranın şişkin olması lazım boş ise beslemiyordur yavru çıksın çıktıktan yarım saat sonra bakın hala boş ise kursak bir enjektör yardımıyla suyla ezilmiş yumurta sarısı ve bebe bisküvisi karışımını gagasının kenarından yavaş yavaş damlatın kursağı dolmaya başlayacaktır incitmemeye dikkat edin yavruyu sıcak yerde yumuşak havlu üstüne koyarak bu işlemi yapın bir kere yapınca anne yedirmeye başlar diye düşünüyorum benim kuşumda böyle olmuştu bu işlemi sabah öğle akşam birde gece yatmadan yapın inş daha ölmez yavrularınız

İnşallah çok üzüldüm napcağımı bilemedim açıkçası en iyisi beslemek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

Bu arada yumurtayı haşlayıp mı vereceğim yoksa haşlamadan mı?

haşlayıp vereceksiniz ve ılık suda bebe bisküvisiyle ezeceksiniz

bende bebe biskivüsü ve suyla karıştırıp şırıngaylar besledim maşşallah kocaman oldular kesin uygulamalısın yaşamaları için

Resimlerde kırmızı ile işaretlediğim bölgeler kursaktır. Dikkatli bakarsan şişkin ve beyaz olduğunu görürsün. Yavruların kursakları bu şekil dolu değilse sen kendin elle beslemelisin. Zira bazı kuşlar yavrularına bakmıyor.

exfBVv68j

eyyx4kCTj

Geri