petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrular ölüyor :((

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sametisbank tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. sametisbank

sametisbank New Member

Beğenileri:
    0
    kuşumun 6 adet yumurtası oldu ilk ikiside yumurtadan cıktıktan 1 gün sonra öldü. 3. Yumurtada aynı şeyi yaşamamak için yapabileceğim birşey var mı?

2. M.Halik Kara
    Gizli

Kuşunuzun ilk kuluçkası mı?
    Ölen yavruların kursağı boş muydu?
    Eğer boş ise açlıktan ölmüşlerdir.Yavru çıkınca takip edin baktınız anne baba yedirmiyor kendiniz yedirin

3. sametisbank

sametisbank New Member

Beğenileri:
    0
    Evet ilk kuluçkası.peki kursagından nasıl anlıyacagım birde anne ve babanın yedirip yedirmediğini nasıl anlarım

4. M.Halik Kara
    Gizli

Kursak kuşun hemen boynunun altı oranın şişkin olması lazım boş ise beslemiyordur yavru çıksın çıktıktan yarım saat sonra bakın hala boş ise kursak bir enjektör yardımıyla suyla ezilmiş yumurta sarısı ve bebe bisküvisi karışımını gagasının kenarından yavaş yavaş damlatın kursağı dolmaya başlayacaktır incitmemeye dikkat edin yavruyu sıcak yerde yumuşak havlu üstüne koyarak bu işlemi yapın bir kere yapınca anne yedirmeye başlar diye düşünüyorum benim kuşumda böyle olmuştu bu işlemi sabah öğle akşam birde gece yatmadan yapın inş daha ölmez yavrularınız

5. sametisbank

sametisbank New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah çok üzüldüm napcağımı bilemedim açıkçası en iyisi beslemek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

Bu arada yumurtayı haşlayıp mı vereceğim yoksa haşlamadan mı?

6. M.Halik Kara
    Gizli

haşlayıp vereceksiniz ve ılık suda bebe bisküvisiyle ezeceksiniz

7. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Ben size şimdi resimlerle yardımcı olucam kendi yavrularımdan çekip yolluyorum hemen...

8. erdalbatmaz

erdalbatmaz New Member

Beğenileri:
    0
    bende bebe biskivüsü ve suyla karıştırıp şırıngaylar besledim maşşallah kocaman oldular kesin uygulamalısın yaşamaları için

9. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Resimlerde kırmızı ile işaretlediğim bölgeler kursaktır. Dikkatli bakarsan şişkin ve beyaz olduğunu görürsün. Yavruların kursakları bu şekil dolu değilse sen kendin elle beslemelisin. Zira bazı kuşlar yavrularına bakmıyor.

Sayfayı Paylaş