Karadeniz Pet

Yavrular Ortada Kaldı !

• Konbuyu başlatan Levent BAYBURT
  • Başlangıç tarihi
En büyük yavrulara kanarya yemi vermeni tavsiye ederim. Anne babdan yem yemeyi görmye gerekleri yok içgüdüsel olarak yiyeceklerdir kanarya yemini, kabuğu yumuşak olduğudnan kanarya yemini kolayca kırarlar.

Büyüyen 2 yavru diğerlerinin yanında kalsın yem kusarlar. Benimkiler genelde kendilerinden ufak olanlara yem kusarlardı hep.

Mehmet Bey, tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim kanarya yemini. Fakat küçük (23 gün) hem doymak bilmiyor hemde gelişimi yavaş, birde tüyleri yoluk garibin.O da kendini kurtarırsa çok mutlu olacağım.

Küçük Muhabbet Kuşu - YouTube

Kuşları şırınga ile besleme konusunda bir öneri de bulunmak istiyorum, biraz kabuksuz yemi sarımsak döveceği gibi bir şeyde ezerek toz haline getirin, içine cici bebeyi toz haline getirerek ekleyin, arı mama ekleyin ve son olarak hazır mamayı yine ezerek toz haline getirin ve süzgeçten geçirin (elinizde yoksa 100 gr lık quik marka hazır mama alabilirsiniz), tabi yumurta eklemeyi de unutmayın. Kuşları şırınga ile beslerken kendiler mi yiyor yoksa kursaktan mı besliyorsunuz?

Kıskandığı için yapar,yenıden çiftleşme olmuşsa yavruları istemez artık..

dişi tekrar kızışınca erkek kuşu çifleşmeye ikna edene kadar dövüyor dayımda böyle bir kuşunu kaybetmişti

Hocam o kucuk kus nolmus ole, kursagi filan, bir de rica etsem diger kuslarin anne baba ve yavrularin fotografini ve ya videosunu koyar misiniz?

Büyük iki yavruya bugün kanarya yemi verdim, kolayca kabuklarını ayırdılar.Küçük üç yavruyu
hala şırınga ile kursaktan besliyorum. Nasıl cesaret edebildiğime bende şaşırıyorum.Onları da yeme alıştırmaya çalışıyorum.
Üç gün önce veterinere götürdüm,'' Omni High '' diye bir vitamin verdi.Daha önce kullanan varmı acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:53 --

Hocam o kucuk kus nolmus ole, kursagi filan, bir de rica etsem diger kuslarin anne baba ve yavrularin fotografini ve ya videosunu koyar misiniz?

Haklısın, onun durumuna bende bir anlam veremiyorum.Şırınga ile besliyorum,
ne kadar versem doymuyor.O gün ne zaman doyacağını merak ettim videodaki duruma gelince pes ettim, ve o şekilde iken büyüklerinden hala mama istiyordu.
Diğerlerinin videosunu ekleyeceğim.

ommi high kaliteli bir vitamindir, bağışıklık sistemini güçlendirir...

ommi high kaliteli bir vitamindir, bağışıklık sistemini güçlendirir...

Ayrıca yavruların gelişmesini hızlandırdığını düşünüyorum.Tavsiye ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:44 --

6 Yavrudan, kalan 5 yavru ;

Soldan 5-4-3 Numara

Üç Kardeş - YouTube

1 ve 2 Numara

Beş Kardeşin ikisi - YouTube

Geri