petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavrular teker teker ölüyor yardım ltfn

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Pınar Aydın tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][/IMG][/IMG]arkadaşlar yavru muhabbetlerim 2 yada 3 günlükten sonra büyümeleri duruyo hatta küçüüyolar ten renkeri koyulaşıyor ve halsizleşiyorlar sonrasındada ölüyorlar neden olabilir acaba 2 tane ödü şuan biri daha öyle yardım edin ltfn

#1 Pınar Aydın, 13 Mart 2014
    Son düzenleme: 13 Mart 2014
  2. tansel canbaz

pınar hanım yumurtadan çıktıkan sonramı ? ayrıca nasıl bir yerde bakıyorsunuz evdemi ve kaç kuşunuz var biraz detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

3. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba
    yumurtadan çıktıktan 2 3 gün sonra oluyor evde bakıyorum bir çiftim ve yaşayan 3 yavrum var 1 tanesi hasta dediğim gibi halsiz ve ten rengi bordo gibi kangren gibi resmen şuan 5 yada 6 günlük ama kendisinden sonra çıkan yavru ondan daha büyük

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Benim aklıma ilk gelen kuşlarınızda bit olduğu kanlarını emiyor olabilirler yuvalıkta yavrularınızın bi pamuk koyun karanlıkta kalsın 1 saat sonra o pamuğu alın kontrol edin ya da ikinci ihtimal eş bakabileceği kadar yavruyu büyütüyor diğerlerini ölüme terkediyor sahiplenmiyor

5. tansel canbaz

kursakları dolumu öncelikle buna bakın. siteye fotoğraf yükleyebilirseniz daha iyi olur ve yuvalık temizliği ne durumda yuvalığın altında ne var talaş yem kabuğu vs ?

6. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    bit olsa aynı anda hepsinede gelmezmi sırayla oluyor ve anne besliyor sürekli kursağı dolu yavrunun altına çekiyor yavruyu dışarda bırakmıyor sürekli gözlemliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:37 -->-> Daha önceki mesaj 03:36 --

talaş yem kabuğu karışık ve kursaklarıdolu patlıcak gibihemde foto denedim olmadı tekrar denerim

7. tansel canbaz

çok doğru tespit tebrik ederim bende öyle düşünüyordum kürşat kardeş o yüzden sordum yuvalığın altında ne var diye ama inşallah bit değildir :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:40 -->-> Daha önceki mesaj 03:38 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

şu yolu deneyerek fotoğraf ekleyebilirmisiniz acaba ?

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Bence bit var kuşlarda ve güçsüz olan yavruya yumuluyorlar daha sonra onun işi bitince diğerine geçiyorlar tahminim bu yönde ilaçlamalarını yapmışmıydınız

9. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    yavru ölmüş yinede fotosunu ekleyeyimmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:47 -->-> Daha önceki mesaj 03:45 --

bit ilacı var ama enseye damlatılandan pamuk koydum şimdi yuvaya yavruda ölmüş 2 yavru kaldı onlarda ölmesin nasıl ilaçlayacağım acaba

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Canınız sağolsun inşaallah bundan sonrakileri kurtulur.. Bit kontrolü yapmışmıydınız hiç acaba kan uyuşmazlığımı var kuşlar da öyle olsa büyümeleri zor olur tüy hastalığı falan olur çıkamadım tam işin içinden büyük ihtimal bit ama

11. tansel canbaz

12. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    ölü kuşun fotosunumu eklleyeyim

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Kullandığınız ilaç enseye damlatılan vilmectin mi acaba ??

14. tansel canbaz

evet ölü kuşun fotoğrafını.

15. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    evet o damlatayımmı yavrulara

16. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Saat çok geç ben eskiden kanaryalarımda kullanırdım çok etkili bir ilaç iyi bir ilaç muhabbet kuşu yetişkininde de olur da yavru da hiç denemedim kullanmadım :( saat geç olmasa bilgili ağabeyimlerden yardım isteyeceğim acaba yavruya dokunur mu hiç bir fikrim yok :( yazıyor mu yavrularla alakalı bir şeyler

17. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    yuvaya pamukkoydum kesin ona bit varsa yapışacak değimi

18. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Kesin yapışacak diye bir kaide yok muhtemelen bit. pamukta dolanmayı severler üremeyi de.. birazdan üzerlerinde olurlar karanlık olsun ama

19. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    karanlık yuva ya biraz önce yaşıyodu yarım saat içinde ölmüş inş diğerlerine bişey olmaz

20. tansel canbaz

çok ilginç ya fotoğraflarada baktım kursaklar dolu anne ilgileniyor herşey yolunda ama ölüm var bunun nedeni bitten başka birşey değilmiş gibi gözüküyor keşke daha erken saatlerde paylaşımda bulunsaydınız üstadlar daha geniş bir bilgi verirdi :S

Sayfayı Paylaş