Karadeniz Pet

yavrular teker teker ölüyor yardım ltfn

Pınar Aydın

Meraklı Üye
KlgBGr.jpg
eoMnW9.jpg
KZy2BV.jpg
Kg1j05.jpg
KrbYNN.jpg
e7G21W.jpg
KPbvaN.jpg
[/IMG][/IMG]arkadaşlar yavru muhabbetlerim 2 yada 3 günlükten sonra büyümeleri duruyo hatta küçüüyolar ten renkeri koyulaşıyor ve halsizleşiyorlar sonrasındada ölüyorlar neden olabilir acaba 2 tane ödü şuan biri daha öyle yardım edin ltfn

Son düzenleme:
pınar hanım yumurtadan çıktıkan sonramı ? ayrıca nasıl bir yerde bakıyorsunuz evdemi ve kaç kuşunuz var biraz detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

pınar hanım yumurtadan çıktıkan sonramı ? ayrıca nasıl bir yerde bakıyorsunuz evdemi ve kaç kuşunuz var biraz detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

merhaba
yumurtadan çıktıktan 2 3 gün sonra oluyor evde bakıyorum bir çiftim ve yaşayan 3 yavrum var 1 tanesi hasta dediğim gibi halsiz ve ten rengi bordo gibi kangren gibi resmen şuan 5 yada 6 günlük ama kendisinden sonra çıkan yavru ondan daha büyük

Benim aklıma ilk gelen kuşlarınızda bit olduğu kanlarını emiyor olabilirler yuvalıkta yavrularınızın bi pamuk koyun karanlıkta kalsın 1 saat sonra o pamuğu alın kontrol edin ya da ikinci ihtimal eş bakabileceği kadar yavruyu büyütüyor diğerlerini ölüme terkediyor sahiplenmiyor

kursakları dolumu öncelikle buna bakın. siteye fotoğraf yükleyebilirseniz daha iyi olur ve yuvalık temizliği ne durumda yuvalığın altında ne var talaş yem kabuğu vs ?

Benim aklıma ilk gelen kuşlarınızda bit olduğu kanlarını emiyor olabilirler yuvalıkta yavrularınızın bi pamuk koyun karanlıkta kalsın 1 saat sonra o pamuğu alın kontrol edin ya da ikinci ihtimal eş bakabileceği kadar yavruyu büyütüyor diğerlerini ölüme terkediyor sahiplenmiyor

bit olsa aynı anda hepsinede gelmezmi sırayla oluyor ve anne besliyor sürekli kursağı dolu yavrunun altına çekiyor yavruyu dışarda bırakmıyor sürekli gözlemliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:37 -->-> Daha önceki mesaj 03:36 --

kursakları dolumu öncelikle buna bakın. siteye fotoğraf yükleyebilirseniz daha iyi olur ve yuvalık temizliği ne durumda yuvalığın altında ne var talaş yem kabuğu vs ?

talaş yem kabuğu karışık ve kursaklarıdolu patlıcak gibihemde foto denedim olmadı tekrar denerim

çok doğru tespit tebrik ederim bende öyle düşünüyordum kürşat kardeş o yüzden sordum yuvalığın altında ne var diye ama inşallah bit değildir :S

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:40 -->-> Daha önceki mesaj 03:38 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

şu yolu deneyerek fotoğraf ekleyebilirmisiniz acaba ?

Bence bit var kuşlarda ve güçsüz olan yavruya yumuluyorlar daha sonra onun işi bitince diğerine geçiyorlar tahminim bu yönde ilaçlamalarını yapmışmıydınız

yavru ölmüş yinede fotosunu ekleyeyimmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:47 -->-> Daha önceki mesaj 03:45 --

Bence bit var kuşlarda ve güçsüz olan yavruya yumuluyorlar daha sonra onun işi bitince diğerine geçiyorlar tahminim bu yönde ilaçlamalarını yapmışmıydınız

bit ilacı var ama enseye damlatılandan pamuk koydum şimdi yuvaya yavruda ölmüş 2 yavru kaldı onlarda ölmesin nasıl ilaçlayacağım acaba

Canınız sağolsun inşaallah bundan sonrakileri kurtulur.. Bit kontrolü yapmışmıydınız hiç acaba kan uyuşmazlığımı var kuşlar da öyle olsa büyümeleri zor olur tüy hastalığı falan olur çıkamadım tam işin içinden büyük ihtimal bit ama

Kullandığınız ilaç enseye damlatılan vilmectin mi acaba ??

Saat çok geç ben eskiden kanaryalarımda kullanırdım çok etkili bir ilaç iyi bir ilaç muhabbet kuşu yetişkininde de olur da yavru da hiç denemedim kullanmadım :( saat geç olmasa bilgili ağabeyimlerden yardım isteyeceğim acaba yavruya dokunur mu hiç bir fikrim yok :( yazıyor mu yavrularla alakalı bir şeyler

Kesin yapışacak diye bir kaide yok muhtemelen bit. pamukta dolanmayı severler üremeyi de.. birazdan üzerlerinde olurlar karanlık olsun ama

karanlık yuva ya biraz önce yaşıyodu yarım saat içinde ölmüş inş diğerlerine bişey olmaz

çok ilginç ya fotoğraflarada baktım kursaklar dolu anne ilgileniyor herşey yolunda ama ölüm var bunun nedeni bitten başka birşey değilmiş gibi gözüküyor keşke daha erken saatlerde paylaşımda bulunsaydınız üstadlar daha geniş bir bilgi verirdi :S

Geri