Karadeniz Pet

Yavrular varken yuvalik degstrsem bi sorun olur mu???

seren aydemir

Meraklı Üye
Yavrularımin biri 7 günlük 2 si 6 günlük digeride 2 günlük bir tane de yumrtada yavru var fakat yuvalik bitlendi ve çok küçük yuvaligini degstrsm yavrulara zarar verir mi kuşlar içinde bsey yoktu mısır granulu koydum rahatsız olmadılar ama gene de bilemdm

Büyük olan 7 günlükse bence tam 10 gün sonra değiştirin. Yavrular iyice palazlansın. Yuvalık değiştikten ilk 5 10 dk süre boyunca anne yuvayı uzaktan izliyor fakat seslere dayanamayıp tekrar yavrulara bakmayı sürdürüyor. Genel olarak bu böyle gerçekleşiyor. Dediğim gibi şu an yavrular çok küçük, bir 10 gün beklemelisiniz.

Eğer çok yoğun bir şekilde bit sarmışsa, tüm ihtimalleri bir yana koyup (düşükte olsa, annenin yavrulara bakmama, tekrar yuvaya girmeme ihtimali vs) tüm ihtimalleri göz ardı edip müdahale edebilirsiniz.Büyük bir ihtimalle dişi tekrar yuvaya girer yavrulara bakmaya devam eder.

Yavruların üzerinde gördüm yuvanın dışında fln vardı içine ilaç sikamadm ama dışına sprey sıkıp iyice temzledm fakat genede var kafesi sürekli tmzlyrm fakat yuvaligin temzleyemyrm çünkü folluklu dgl

Yavruların üzerinde gördüm yuvanın dışında fln vardı içine ilaç sikamadm ama dışına sprey sıkıp iyice temzledm fakat genede var kafesi sürekli tmzlyrm fakat yuvaligin temzleyemyrm çünkü folluklu dgl
Malesef bitler baya can sıkıyor. Mücadele edeceğiz yapacak birşey yok

Mücadele edyrm zaten yavrular yumrtadan çıkmadan beri varlar en iyisi degstrmek galiba eğer girmezlerse bnde dgerini temizler öyle koyarim olmazmı

hayır yuvaya sıkmanıza gerek yok hayvanlara sıkabilirsiniz, gagalarına gelmeyecek şekilde.