Karadeniz Pet

Yavrular yeme düşmedi, ne yapılabilir?

corbacibasi

Yeni Üye
En büyük yavru 35 gün en küçüğü 30 günlükken anne ve baba artık yem vermeyi kesti. Anne yeni yavru yapmak istediği için yavruları vurmaya başladı ben de mecburen ayırdım. Kafeslerinin içine yumurta rendeledim, açık yem koydum normal yem zaten var. Ama 2 yavru öldü. Şu an biri 39 diğeri 38 günlük yavru kaldı, ikisi de hala yem kıramıyor ve bitkinler. Ağızlarına yemi alıp yuvarlayip geri bırakıyorlar. Yem kirabilmeleri için bir çözüm var mı? Yoksa bunlar da ölecek zaten. Benim hatam nedir? Anne bir daha yavrularsa yemi kesmeden yavruların bir an önce yem kırmasını nasıl sağlayabilirim? Teşekkürler.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ölen yavrular da yem kırabilecek kadar olmuşlar normalde, sağ olanlara aspur,dal darı vererek rahat kırmalarını sağlayabilirsiniz veya kabuksuz yemlerden alıp verilebilir. Aksi durumda sizin beslemeniz gerekecek.

Ölen yavrular da yem kırabilecek kadar olmuşlar normalde, sağ olanlara aspur,dal darı vererek rahat kırmalarını sağlayabilirsiniz veya kabuksuz yemlerden alıp verilebilir. Aksi durumda sizin beslemeniz gerekecek.
Kabuksuz yem veriyorum zaten. Kendim beslemeye çalıştığımda yemiyorlar kaçıyorlar. Bu işin normali nedir, nerde hata yaptım da yem kırmayı hala ogrenemediler?

38-39 günlük yavrunun yem kırmasını anne babadan öğrenmiş olması gerekiyor sizin yapabileceğiniz birşey yok bu konuda. Dediğim gibi eğer yemediklerinden emin iseniz elle beslemeniz gerekecek. Yavrular ayrı mı şu an.

38-39 günlük yavrunun yem kırmasını anne babadan öğrenmiş olması gerekiyor sizin yapabileceğiniz birşey yok bu konuda. Dediğim gibi eğer yemediklerinden emin iseniz elle beslemeniz gerekecek. Yavrular ayrı mı şu an.
Evet ayrılar şu an. Arada bir babalarını koyuyorum. Yumurta yiyorlar az birşey onla yaşıyorlar

Baba zarar vermiyorsa besler yavruları devamlı babayla durabilirler.

Baba zarar vermiyorsa besler yavruları devamlı babayla durabilirler.
Baba da beslemiyor. Verdiğin cevaplar için teşekkür ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Başka bilgisi olan arkadaşlar ilgilenirse sevinirim

siz kafes tabanına kanarya yemi serin ve dal darı bırakın. bunun haricinde başka bir kuşun yanında kalarak yem kırmayı öğrenmiş olmaları gerekiyor. baba ile birlikte aynı kafese alın. babayı taklit ederek öğreneeklerdir. bu zamana kadar da elle beslemeniz gerekiyor. geçmiş olsun.

Geri