Karadeniz Pet

Yavrular

commandante06

Yeni Üye
İlk kuluçkada meydana gelen yavru ölümleri normal midir ?Kursakları dolu ama morluk oluşuyor öldükten sonra yavrularda

Kursaklar dolu ile pek normal değil. Bit felan car mı yuvada kontrol edin.

Kursaklar dolu ile pek normal değil. Bit felan car mı yuvada kontrol edin.

bit kontrolü yaptım herhangi bir sıkıntı yok ilk çıkan yavru öldü. Diğer çıkanlarda bir sıkıntı yok.
Bakımlarını iyi yapıyorum sirkeli suyla siliyorum ızgarayı iki günde bir bit olma ihtimali çok az

İlk kuluckanin ilk yavrusunda es tecrübesiz olabiliyor misal benim kendi yavrum iki dişiyi eşe attım ilk yavruları öldü geri kalan 5 er yavru sağlıklı büyüdü

İlk kuluckanin ilk yavrusunda es tecrübesiz olabiliyor misal benim kendi yavrum iki dişiyi eşe attım ilk yavruları öldü geri kalan 5 er yavru sağlıklı büyüdü
hocam ilk çıkan öldü benim de şu an geriye kalan üç yavru allaha şükür iyi gibiler bir sıkıntı yok.
bir yumurtası kaldı son yumurtadan 9 gün sonra yumurtlamıştı onu fenerle kontrol ettim ama boş yumurta onu almalı yoksa dursun mu?

Bence dursun O zaman Ercan Ustamin dediği gibi bitte olabilir ya da basmislardir

Anne babayı ilaclamaniz gerekir ben yavruları ilaclamiyorum belki ilaclayan vardır vilmectin ense damlası kullanabilirsiniz

bit yoksa kursak doluysa büyük ihtimal ezilmiştir tecrübesizlikten dolayı

Geri