Karadeniz Pet

Yavrular

Mert KOZALI

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yavrularım 13 dakika sonra 25.gününde olucak artık annesi eskisi gibi ilgilenmiyor yuvaya pek girip çıkmıyor beslemeyi kesmez demi kızışmasıda geçmeye başladı saldırmasın yavrular tam 30 günlükkenmi çıkıyor ?

Saniye ile felan alakalı değil mert, sabaha kadar dayanabilirler diye düşünüyorum sabah erken saatte kontrol edebilirsen iyi olur. Olay muammer abimizin olayına dönmesin sonra yazıktır yavrucaklara.Bu günler sıkıntılı aklında bulunsun.

Zaten 06:45 de kalkıyorum okul yüzünden kontrol ediyorum da Abi dişi kuşumun ceresi dökülmeye başladı yarısı kahve yarısı beyaz çok sinirli bugün erkek kuşumlada biraz atıştılar kızışması geçtiği içinmi yapıyor

GALIBA 3 mayısta cıktı benımkılerde 4 mayısta cıktı ama hersey yolunda yem dayanmıyor annesı bakıyo benımde aklıma takıldı sımdı ama mamaylada anne babaya yardımcı oluyorum sımdılık hersey yolunda

Mamamız var hergün ortalama 2.5 yem kabı yiyorlar ama korkuyorum kavga olursa diye annesi bayağı sinirli

benımkılerde oyle ama aşırıya kacmıyolarannelık ıc gudusu erkek yuvaya yaklaşınca kovalıyo yavrularını korumaya calısıyo bence babadan 4 tane yavrum var

benimde 4 tane yavrum vardı 2 tanesini kaybettim malesef kuşlarda şimdi hareketlendiler annesi kıskanmaz umarım biraz yabani

Sen mama takviyesini yap sularına vitamin ekle gerisini anne babaya bırak..Bu saate kadar baktılarsa bundan sonrada bişey olmaz merak etme..yaklaşık 1 hafta 10 güne kadar yeme düşerler..

cok sukur benımkıler ıyı kıpır kıpırlar mamaya takvıye ılac katıyorum dırenclerını artırması ıcın metobalızmalarını duzeltıyo tug rengını parlaklastırıyo uretırcı bır arkadaştan aldım dışım ele alışkın babada konusuyo 6 tane yumurtadadan ıkı fırem var neden kaybettın hastalıktanmı

Abi mama olarak hazır mama aldım petden sularına vitamin koydum yemlerini hergün değiştiriyorum yem sıkıntımız yoksa abi korkuyorum bu kadar büyüttü bide öldürmesin şimdi beslemeyi kesmesin abi anne baba kavga etmeye başladı biraz yem kavgası yapıyorlar da baba hala besliyor anneyi yorumun için teşekkür ederim abi :)

cok sukur benımkıler ıyı kıpır kıpırlar mamaya takvıye ılac katıyorum dırenclerını artırması ıcın metobalızmalarını duzeltıyo tug rengını parlaklastırıyo uretırcı bır arkadaştan aldım dışım ele alışkın babada konusuyo 6 tane yumurtadadan ıkı fırem var neden kaybettın hastalıktanmı

1 tanesi ezildi diğeri ise tam oluşmamış :(

o kavga kızgınlaşmışlardır tekrar ve çiftleşmek istediği için erkek kavga olur..Büyük kavga olmadığı sürece sorun olmaz , normal şeyler bunlar..

Tamam abi anladım çok büyük kavga yok yem kavgası :) Abi bide sana bişey sorucam Mesela eş kuşların var ama dişisi öldü (allah korusun) erkek kuşun ölme olasılığı yok demi ?

yokk canım ne alakası var.. :)

valla Serkan abi içime su serptin :) inşallah kötü birşey olmaz

Sen gönlünü ferah tut , goçç gibi sağlıklı bir şekilde yeme düşecekler sende fotolarını paylaşacaksın için rahat olsun :)

Sen mama takviyesini yap sularına vitamin ekle gerisini anne babaya bırak..Bu saate kadar baktılarsa bundan sonrada bişey olmaz merak etme..yaklaşık 1 hafta 10 güne kadar yeme düşerler..

+++++++++++++++

Geri