Karadeniz Pet

yavrulara bilezik takmak

ereniren

Yeni Üye
arkadaşlar kolay gelsin bir kaç sorun olacak sizlere. benim 1 haftalık yavrulara bilezik takayım mı. bilezik takmak hangi yıl doğduğunu kanıtlamak için mi takılıyor. takmanın yararı takmamanın zararı var mı bir de takacaksam nasıl bi bilezik olmalı biraz baktım kiminde yazılar var kimi sadece renkli bilezikler. kısacası bilezik hakkında hiç bir fikrim yok :D

bir de benim kuşların ırkları nelerdir acaba ben iki çifti mi de yerli diye biliyorum ama emin değillim... şimdiden teşekkürler...

gLPd6R.jpg

9pYMN3.jpg

q2A6vD.jpg

Yerli kuşlar. Kuşun doğum tarihi hakkında bilgi veriyor. Yasal olarak takmak zorunlu.

Yerli kuşlar. Kuşun doğum tarihi hakkında bilgi veriyor. Yasal olarak takmak zorunlu.

anladım teşekkür ederim. peki ben not almıştım tarihini onu ben mi yazıyorum bileziğe öyle biraz mantıksız çünkü ve almamı tavsiye ettiğiniz bi site var mı acaba...

4 çesit bilezik var
1 plastıkden yapılan
2 tkkkf bilezigi
3 özel yaptırlan bılezık
4 sıkma bılezık
ne amacla kullanacagınıza gore degışıyor :)

4 çesit bilezik var
1 plastıkden yapılan
2 tkkkf bilezigi
3 özel yaptırlan bılezık
4 sıkma bılezık
ne amacla kullanacagınıza gore degışıyor :)

herhangi bi amacım yok gördüm ve merak ettim. ama tkkkf olabilir sanırım... doğum tarihi için. tam bilemiyorum o yüzden sordum takmanın yararı nedir diye... biraz araştırdım üstünde yazan rakamları kuşu etiketleme diye anladım ben kısacası:D sizin bir öneriniz varsa sevinirim.

herhangi bi amacım yok gördüm ve merak ettim. ama tkkkf olabilir sanırım... doğum tarihi için. tam bilemiyorum o yüzden sordum takmanın yararı nedir diye... biraz araştırdım üstünde yazan rakamları kuşu etiketleme diye anladım ben kısacası:D sizin bir öneriniz varsa sevinirim.

TKF Bileziği için bir derneğe üye olacaksınız ve sizin adınıza derken TKF'den isteyecek o yüzden ilk önce bir kuş derneğine üye olacaksınız.

dernek üye olmak gerekıyor arkş dedıgı gıbi ve şimdi bır dernege üye olursanız bılezık sıparışı almaya başlandı 2015 için
söyle de bır sey var ozel bılezık yaptırırsanız onda da ayno sekılde 2015 renk kullanılıyor oradan da hangı yıl dogumlu oldugu anlaşılıyor tek farkı yarışmaya katılamıyrsunuz ve tkkkf sıtesınde sorgulanma olmuyor özel bılezıklerde

Arkadaşım eğer istersen kendi 2014 tkf bileziğimden yollayabilirim.

dernek üye olmak gerekıyor arkş dedıgı gıbi ve şimdi bır dernege üye olursanız bılezık sıparışı almaya başlandı 2015 için
söyle de bır sey var ozel bılezık yaptırırsanız onda da ayno sekılde 2015 renk kullanılıyor oradan da hangı yıl dogumlu oldugu anlaşılıyor tek farkı yarışmaya katılamıyrsunuz ve tkkkf sıtesınde sorgulanma olmuyor özel bılezıklerde

şimdi biraz baktım ama belki ilerde üye olurum diye düşünüyorum daha yeni başladım kuş bakmaya biraz zaman geçsin bakalım :D teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere sağolun..

Geri