Karadeniz Pet

Yavrulara Nijer

• Konbuyu başlatan Halil50
  • Başlangıç tarihi
H

Halil50

Guest
Arkadaslar Yavru Kuslara Nijer Togumu Veriyorum
Magnesia Mamada Nijer Var Serkan Erkan Kardesımizin Mama Tarifindede Nijer Var Yemdede Nijer Var Yavrularım Ölen Oluyor Bu Yüzden Ola Bilirmi ? ? Nijer Yavru Kusu Öldürürmü ? Ve Ya Kuluckadaki kusa Nijer Verilirmi ? Yemlerim nijerli

Nijer öldürmez fakat nijer yiyen kuluçkadaki erkek dişi daha çok çiftleşmek için yavrulara ya yem vermez ölsünler diye ya da kendileri öldürür. Gözlemleyin neden öldüğünü anlarsınız. Kursakları dolu mu boş mu ölenlerin.

Nijer öldürmez fakat nijer yiyen kuluçkadaki erkek dişi daha çok çiftleşmek için yavrulara ya yem vermez ölsünler diye ya da kendileri öldürür. Gözlemleyin neden öldüğünü anlarsınız. Kursakları dolu mu boş mu ölenlerin.

Kardeşim Kursakları Dolu Ölüyor Yavrularım Üretimcilere Sordum Bit Vardır Dediler Ben Hiç Bit İlacı Vermedim Kuslara . ama Zannetmiyorum Bit Nasıl bişey bilmiyorum Ögrenciyim hobi Amaclı Yapıyom 16 Cift Var :D

Ciftleri Parayla Aldım üretimhaneyi Kapatan Bir kuscu Vardı 350 cift kus Satıyordu Yolda Denk Geldim 50 serden ciftini Aldım Kuslarım Cok güzel Herkez Aynı Seyi Söylüyor Ucuzda Almıssın Diyorlar :D Ama Bilmiyorum Kusların neden Öldügünü 5 Kus cıkıyor ama 1 Ya yasıyo ya ölüyo :D Resim atıyım istersen kardesım

ortam ısısı kac derece ?

Ortam ısısından olabilir, yada bit olma olasılığı da var, Bir çiftin yavrular mı öldü, diğer çiftlerin yavrularıda ölüyor mu?

BİT İLAÇLAMASI
Bit tespit ettiysen, özellikle tüylenmemiş yavruların kanını emerler. Ölür gider zavallı yavrucaklar.

Kuşları çıkart kafeslere komple ardap sprey sık. Yuvalık altlarına ve kafes tava altlarına biyodust pudra ekle.
Kuşların ense derilerine 2 günde bir 1er damla vilmectin damlat, 4 kez.

Hayırlısınla kurtulursun.

Koruyucu olarak biyodusta devam et, ayda bir kafese kuşların üstüne ardap sık.
senede 3-4 kez vilmectin damlatmaya devam.

Geçmiş olsun

yazının Tamam'ı
Levent Acar a aittir

Son düzenleme:
Ortam ısısından olabilir, yada bit olma olasılığı da var, Bir çiftin yavrular mı öldü, diğer çiftlerin yavrularıda ölüyor mu?

Evet Tüm Kuslarda Böyle Kardesım 1 cifte Deyil Vilmectin Damlattım Kuslara 1 kez Kafesden Cıkartmadım ama Biyodust Toz halında serptim kafese suya karıstırıpda sıktım
ivemek almayı düşünüyorum 40 tl imiş

Yanlız Ben Odanın Isısını Ayarlamıyorum Soyuyunca Soyuyor Yani :D Sabiy deyil 1 gün 15 ise 2. 20 c Oluyor Kocaman oda Nasıl Isıtıcam :D

ısıdan olabilir dişiler ısıyı ayarlayamıyordur, birde şu aklıma geliyor, eğer odanın ışığı aniden kararıyorsa, dişiler yuvalık dışında kalıyordur gece,

Bitten ölmüş olsalar vücutları kan bağlardı bit değil arkadaşların da dediği gibi bu ısı kaynaklı bir sorun bit olsa anne babaya da bulaşır . Ortamı sıcak tut kardeş bir de yuvaları kontrol et hava kaçağı varsa soğuktan ölebilirler. Hafif morlaşmışlar çünkü .

bazı arkadaşlar yuvaları streçliyorlardı soğuğa karşı, denemeni tavsiye ederim

Geri