petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularda ciyaklama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    25-24-18 günlük üç yavruma, babaları bakıyor. Anneleri yavruları yolduğu için ayırdım. Kuşların olduğu odada gece olunca ışık yanmaz. Her gün bu saatlerde ışığı açıyorum ki, baba beslesin diye. Şimdi ışığı açtım, bir ciyaklama sesi geldi. Babadan değildi, yuvanın kapağını açınca daha da ciyaklamaya başladılar. Ama herhangi bir olumsuzluk yok, durup dururken ciyaklıyorlar. Sebebi ne olabilir, canları yanmış gibi bağırıyorlardı. Aç kalmış olabilirler mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Normal midir bu arkadaşlar?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Vıyk vıyk ötmeyi biliyorum da bunlar resmen ciyak ciyak bağırıyorlardı. Canları yanıyor gibi. Hani dişi ile erkek kavga eder, dayak yiyen bağırır ya, aynen öyle. Hepsi birden hem de.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Anlayamadım ben de, şimdi sustular. Bir de birşey daha sorsam size zahmet, bu üç yavrunun ikisinin tüylerini biraz yolmuş anne. Ayırdım anneyi, ayırdığımda 3. yavru daha tam tüylenmemişti. Dolayısı ile anne ona birşey yapamamış. Şimdi yolunan iki yavru sürekli köşelere gidip pusuyorlar. Kafayı gömüyorlar talaşlara. Parmağıma alınca düzeliyorlar ama. Bu yavrular anneleri yolduğu için mi böyle pısırık. Ne yapabilirim? Diğer yavru öyle pısırık değil gibi, bu iki büyüğün üzerinde geziyor resmen...

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Zamanla o psikolojiyi atarlar üzerlerinden geçmiş olsun. Aç kaldıkları için yaptıklarını düşünüyorum erkeğe mama takviyesi yapın iyi doyursun yavruları

7. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Her gün mama yapıyorum, ama bugün kafesten kaçırdım babayı, geri de girmedi. Ben de kendi girene kadar ellemedim. Yeterince beslememiş olabilir mi? Bir de yavrular yeme düştüğünde özel bir mama tavsiye eder misiniz bu psikolojiyi yenmesi için? Mesela bira mayasını ne zaman veriyorsunuz siz, anne yavru beslerken mi, yavrular yeme düşünce mi?

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben bira maması kullanmıyorum üzgünüm bu konuda bir fikrim yok. Pratik yumurta maması yapıyorum

9. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Neden kullanmıyorsunuz? Çok faydalı olduğu söyleniyor? Peki o korkaklığı yenmesi için verebilecdğim meyve sebze vitamin vs var mı bildiğiniz?

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Şuanlık hayır. Dediğim gibi zamanla atarlar inşaallah. Bilmiyorum doğrudur faydalı olduğu dediğim gibi hiç denemedim

11. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Peki çok teşekkür ederim, sağolun.

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    Zamanla düzelirler

Sayfayı Paylaş