petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavrularda ölüm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Bekir Özden tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Bekir Özden

akadaşlar yavruların gursakları dolu olarak ölmüş bi vaziyette buluyorum bazen birde anneleri yemi öğütmeden olduğu gibi kusuyorlar bu neden kaynaklanıyor acaba başına gelen arkadaşlarımız ne gibi ilaçlar kullandınız

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    anne baba ezıyor olabılır yavruları

3. Bekir Özden

valla abi ezmeye benzemiyor

4. kartall82

kartall82 Guest

eğer sürekli oluyor ise ölü yavruya tahlil felan yaptırın belki bulaşıcı bir hastalıktan felan ölüyorlardır yuvalığı her kuluckadan sonra değiştirmenizide öneririm

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Evet aynı durumdan ben de mustaribim. Her kuluçkada en az 4 yavru çıkıyor ve sadece 1 tanesi yuvadan atlıyor diğerleri ilk hafta ölüyorlar. Yuvalıklarım küçük benim belki bu yuzdendir

6. Bekir Özden

veteriner bi abimize danıştım damızlıklarımız yemleri tam sindirmeden verdiğinden kaynaklanıyor olabilir dedi bunun içinde depomin önerdi var mı kullanan

7. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Ben buna kendimce bir çözüm bulmuştum. Anne ve babaya bebe bisküvisi, ekmek içi ve birazda etimek eziyordum daha doğrusu azıcık su ile lapa haline getirip mamalıklara koyuyordum. Nedendir bilinmez tadını severlerdi. Hepsi olmasa bile 3-4 yavrumu böyle kurtardım. Deneyin isterseniz.

Sayfayı Paylaş