petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularda Ölüm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve asivecesur tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. asivecesur

Hocam öncelikle merhaba

Benim kuşlarım cift ve hemen hemen her ay yumurtluyorlar ve maşallah her yumurtlama döneminde yavru aldım benim canımı sıkan olay bu yumurtlama döneminde olanlar çok üzülüyorum, ilk yumurtladıklarında yumurtalardan 1 yavru cıktı büyüttüler yuvadan attılar, 2 yumurtlama döneminde 1 tane yavru yaklaşık 1 haftalık oldugunda 1 yavru daha cıktı yumurtadan 2 gün dayanabildi ve öldü birşey yapamadım canım cok sıkıldı 10 günlük oldugunda 3. yavru cıktı oda anca 2 gün dayandı ve oda öldü çok üzüldüm ama ben neden bir önlem almadım diye kendime o kadar kızdım şimdi 2 yavruları büyüdüler kocaman oldular ayrı oda da ayrı kafeslerde duruyorlar anneleri gene yumurtladı gene aynı şeyleri yaşarsam diye cok korkuyorum ne olur bana yardım edin lütfennnnn

2. OzanEsmrsy

Geçmiş olsun üzücü bir durum gerçekten
    Tecrübeli arkadaşlar ilgilenecektir umarım

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşım kuşlarını dinlendirmessen verim alamazsın. Her yumurtlama döneminden sonra en az 3 hafta dinlendirmelisin kuşlarını.

4. asivecesur

ama işte şöyle bir durum mevcut yavruyu dışarı atmadan tekrar yumurtluyor yavru içerde oldugu içinde yuvayı alamıyorum...

5. Sevtap DERİN

Bence aşırı yumurtluyorlar arkadaşım. Her ay yumurtlaması normal değil, yazık değil mi dişiye. Mahfolmuştur. Bakacak gücü kalmamış demek ki. Kesinlikle dinlendirmelisin kuşlarını.

6. Ekincan EROL

Beğenileri:
    1
    Yuvayı alma kardeşim erkek kuşu al kafesten

7. asivecesur

tamam hocam saol tşkler

8. Tuan MAKSEL

Kuslara 3 ay musade etde kendilerini toparlasinlar yuvaligi cikart kuslarda rahat etsin az her ay yumurtlaya yumurtlaya hastalik baslar kuslarda.

9. Ekincan EROL

Beğenileri:
    1
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

10. armand0

armand0 Guest

Arkadaşlar dinlendir demişte şimdi gidip yumurtaları çıkarmayın bu dönemden sonra dinlendirirsiniz

11. kenan

kenan Guest

Kuşlar yuvadan çıkınca yuvadaki yeni yumurtaları al ve yuvalığı çıkar en az 3 ay dinlendir kuşları yoksa erken ölürlerler

12. Tuan MAKSEL

Erkek kusu alirsa disiyi kim beslicek disin yavrularla ugrasirken yeri geliyor erkek yuvaya giriyo sen vitamin mama takviyesi yap bu kuluckdan sonra bi sure yuvalik takma kardesim disiyi tek birakma zaten her ay mahvolmus ölmesin.

13. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah motora bağlamış dinledir dedikleri gibi valla çok dayanmaz o kuş

14. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bunlara ne yemi veriyorsunda böyle her ay çiftleşiyorlar biz 1 defa çiftleşsin diye 9 takla atıyoruz tüyo ver biraz bize , seninkiler seri üretime bağlamış aldı başını gidiyor. İnşallah seninkilerde düzelir hocam.

15. Sevtap DERİN

Ahahaha vallahi ya Allah verdi mi veriyor baksanıza. :D

Sayfayı Paylaş