Karadeniz Pet

Yavrularda Ölüm

• Konbuyu başlatan asivecesur
  • Başlangıç tarihi
A

asivecesur

Guest
Hocam öncelikle merhaba

Benim kuşlarım cift ve hemen hemen her ay yumurtluyorlar ve maşallah her yumurtlama döneminde yavru aldım benim canımı sıkan olay bu yumurtlama döneminde olanlar çok üzülüyorum, ilk yumurtladıklarında yumurtalardan 1 yavru cıktı büyüttüler yuvadan attılar, 2 yumurtlama döneminde 1 tane yavru yaklaşık 1 haftalık oldugunda 1 yavru daha cıktı yumurtadan 2 gün dayanabildi ve öldü birşey yapamadım canım cok sıkıldı 10 günlük oldugunda 3. yavru cıktı oda anca 2 gün dayandı ve oda öldü çok üzüldüm ama ben neden bir önlem almadım diye kendime o kadar kızdım şimdi 2 yavruları büyüdüler kocaman oldular ayrı oda da ayrı kafeslerde duruyorlar anneleri gene yumurtladı gene aynı şeyleri yaşarsam diye cok korkuyorum ne olur bana yardım edin lütfennnnn

Geçmiş olsun üzücü bir durum gerçekten
Tecrübeli arkadaşlar ilgilenecektir umarım

Arkadaşım kuşlarını dinlendirmessen verim alamazsın. Her yumurtlama döneminden sonra en az 3 hafta dinlendirmelisin kuşlarını.

ama işte şöyle bir durum mevcut yavruyu dışarı atmadan tekrar yumurtluyor yavru içerde oldugu içinde yuvayı alamıyorum...

Bence aşırı yumurtluyorlar arkadaşım. Her ay yumurtlaması normal değil, yazık değil mi dişiye. Mahfolmuştur. Bakacak gücü kalmamış demek ki. Kesinlikle dinlendirmelisin kuşlarını.

Kuslara 3 ay musade etde kendilerini toparlasinlar yuvaligi cikart kuslarda rahat etsin az her ay yumurtlaya yumurtlaya hastalik baslar kuslarda.

Arkadaşlar dinlendir demişte şimdi gidip yumurtaları çıkarmayın bu dönemden sonra dinlendirirsiniz

Kuşlar yuvadan çıkınca yuvadaki yeni yumurtaları al ve yuvalığı çıkar en az 3 ay dinlendir kuşları yoksa erken ölürlerler

Erkek kusu alirsa disiyi kim beslicek disin yavrularla ugrasirken yeri geliyor erkek yuvaya giriyo sen vitamin mama takviyesi yap bu kuluckdan sonra bi sure yuvalik takma kardesim disiyi tek birakma zaten her ay mahvolmus ölmesin.

Maşallah motora bağlamış dinledir dedikleri gibi valla çok dayanmaz o kuş

Hocam bunlara ne yemi veriyorsunda böyle her ay çiftleşiyorlar biz 1 defa çiftleşsin diye 9 takla atıyoruz tüyo ver biraz bize , seninkiler seri üretime bağlamış aldı başını gidiyor. İnşallah seninkilerde düzelir hocam.

Hocam bunlara ne yemi veriyorsunda böyle her ay çiftleşiyorlar biz 1 defa çiftleşsin diye 9 takla atıyoruz tüyo ver biraz bize , seninkiler seri üretime bağlamış aldı başını gidiyor. İnşallah seninkilerde düzelir hocam.

Ahahaha vallahi ya Allah verdi mi veriyor baksanıza. :D

Geri