Karadeniz Pet

Yavrularda tüğ sorunu

bettikler

Meraklı Üye
arkadaşlar üretimdeki kuşlarım yavruyu 20 gün güzel bakıp buyutuyorlar sonr yavrularda tüğ sorunu cıkıyor bu yavrular 2 aylık hala tuğ sorunu var tüğlerini yoluyorlar bit pire yok işin ilginç yanı aynı yuvadan atlayan ilk yavrularda bu sorun olmuyor
tentirdiot sıkınca bıraz daha düzelme oluyor en üstteki resimde tentirdiot sıktım
kgRQmy.jpg

RVRA2Z.jpg

3aJ5Q5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

bu konuda yardımcı olacaklar nette değiller galiba ustadlar nerdesiniz

Son düzenleme:
Depomin diye bi katkı var bendeki kuşun tüy problem ini bununla çözdüm bi dene istersen
zararın olmaz tüy dahil birçok faydası var

daha öncekı yavrularda yada bırden çok takımın yavrularında oldumu bu sorun.french moltta olabilir fakat buyuk olasılıkla frech molt deıl kuşlar.bana ulaşın çözmeye çalısarız bırlıkte

daha öncekı yavrularda yada bırden çok takımın yavrularında oldumu bu sorun.french moltta olabilir fakat buyuk olasılıkla frech molt deıl kuşlar.bana ulaşın çözmeye çalısarız bırlıkte

bir cok çiftimde oluyor üretimden sogudum bi çok çiftimi sattım bu yüzden

Çok geçmiş olsun. Birçok yavrunda bu durum oluşuyorsa büyük ihtimalle genetik ve French Molt hastalığı. Tavsiyem takımlarını elden çıkartıp, yerine farklı kanlarda takımlar alman. Tabii bu bazı vitamin ve kalsiyum eksiklikleri ya da probiyotik eksikliklerinden de olabilir.

bir cok çiftimde oluyor üretimden sogudum bi çok çiftimi sattım bu yüzden
daha önceden olmuyordu böyle bır sorun yoktu ve suan hemen hemen tüm takımlarda başladı biliyorum.kesinlikle french molt deil bu allahın izniyle bırlıkte çözeriz bu sıkıntıyı musaıt bı zamanda msj gonderırım size

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

dökülen yüylerin dibleri karar hafif bır çekmede uzun tuylerın rahatlıkla koptugunu goruyrsunuzdur.yapmanız gereken ilk şey üretimi durdurun ve msjımı bekleyın işlerden vakıt bulabılırsem gun ıcınde bulamazsam akşam sıze ulasırım

Geri