petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularda tüğ sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bettikler tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar üretimdeki kuşlarım yavruyu 20 gün güzel bakıp buyutuyorlar sonr yavrularda tüğ sorunu cıkıyor bu yavrular 2 aylık hala tuğ sorunu var tüğlerini yoluyorlar bit pire yok işin ilginç yanı aynı yuvadan atlayan ilk yavrularda bu sorun olmuyor
    tentirdiot sıkınca bıraz daha düzelme oluyor en üstteki resimde tentirdiot sıktım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

bu konuda yardımcı olacaklar nette değiller galiba ustadlar nerdesiniz

#1 bettikler, 7 Eylül 2015
    Son düzenleme: 7 Eylül 2015
  2. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Depomin diye bi katkı var bendeki kuşun tüy problem ini bununla çözdüm bi dene istersen
    zararın olmaz tüy dahil birçok faydası var

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    gördüğüm kadaryla genetik birşey bu french molt diye tabir edilen hastalık anne veya babadan yavrulara geçiyor anne veya babanın tüylerinin normal olması hasta olmadıgı anlamına gelmiyor

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    daha öncekı yavrularda yada bırden çok takımın yavrularında oldumu bu sorun.french moltta olabilir fakat buyuk olasılıkla frech molt deıl kuşlar.bana ulaşın çözmeye çalısarız bırlıkte

5. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    bir cok çiftimde oluyor üretimden sogudum bi çok çiftimi sattım bu yüzden

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Çok geçmiş olsun. Birçok yavrunda bu durum oluşuyorsa büyük ihtimalle genetik ve French Molt hastalığı. Tavsiyem takımlarını elden çıkartıp, yerine farklı kanlarda takımlar alman. Tabii bu bazı vitamin ve kalsiyum eksiklikleri ya da probiyotik eksikliklerinden de olabilir.

7. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    daha önceden olmuyordu böyle bır sorun yoktu ve suan hemen hemen tüm takımlarda başladı biliyorum.kesinlikle french molt deil bu allahın izniyle bırlıkte çözeriz bu sıkıntıyı musaıt bı zamanda msj gonderırım size

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

dökülen yüylerin dibleri karar hafif bır çekmede uzun tuylerın rahatlıkla koptugunu goruyrsunuzdur.yapmanız gereken ilk şey üretimi durdurun ve msjımı bekleyın işlerden vakıt bulabılırsem gun ıcınde bulamazsam akşam sıze ulasırım

Sayfayı Paylaş