Karadeniz Pet

yavrulardaki sorun

Berrin YASMİN

Emektar Üye
arkadaşlar biliyorsunuz 2 tane yavru muhabbet var ilk yavru tahminimce şubat 10 2 ci yavruda şubat 12 de çıktı bugün 29 cu gün ve küçükler ne zaman büyürler geç gelişiyorlar 2ci yavru büyüğü geçti yem yemeye ne zaman başlıyacaklar hergün mama yapıyorum sularına avisol koyuyorum ne yapmalım büyümeleri için.:(:(:( anne öldü biliyorsunuz baba besliyor.:(:(:(

Anne olmadığından sadece babanın beslemesiyle yavrular normalden biraz daha küçük olabilir, yanılmıyorsam bu aralar yuvadan dışarı bakmaya etrafı incelemeye başlamışlardır.
Aynı şekilde vitamin mama vermeye devam et, 30 35 günlükken yuvadan atlarlar, yanlarında anne olmadığından babanın pek döveceğini sanmam o yüzden babanın yanında ne kadar çok kalırsa iyidir bence.
Yavruların resimlerini de görsek nasıl oldu yavrucaklar.

Anne olmadığından sadece babanın beslemesiyle yavrular normalden biraz daha küçük olabilir, yanılmıyorsam bu aralar yuvadan dışarı bakmaya etrafı incelemeye başlamışlardır.
Aynı şekilde vitamin mama vermeye devam et, 30 35 günlükken yuvadan atlarlar, yanlarında anne olmadığından babanın pek döveceğini sanmam o yüzden babanın yanında ne kadar çok kalırsa iyidir bence.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

teşekkürler hemen foto ekliyorum.

kuşlarınızın gelişimi gayet iyi kasmayın kendinizi

kuşlarınızın gelişimi gayet iyi kasmayın kendinizi

kendimi kasmıyorum zaten google den muhabbet kuşunun gün gün gelişimini hem gördüm hemde okudum onun için konu açma gereği duydum ordaki yavrular daha farklı benim yavrular o fotoğraflara göre küçük kalıyor.google den muhabbet kuşunun gün gün gelişimi yazın görürsünüz farkı.

kendimi kasmıyorum zaten google den muhabbet kuşunun gün gün gelişimini hem gördüm hemde okudum onun için konu açma gereği duydum ordaki yavrular daha farklı benim yavrular o fotoğraflara göre küçük kalıyor.google den muhabbet kuşunun gün gün gelişimi yazın görürsünüz farkı.

yalnız şöyle bişey var ırk olayı bi jumbo yavrusu ile bi hollanda veya çek yavrusu ile sizin yerli yavrularınızın aynı oranda büyümesini bekliyosanız çok büyük yanılgılar içindesiniz ayrıca sizin yavrularınızı erkek kuş besliyor onları anası besliyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
o tatlı kuşlar :D

Yavruların gelişiminde ırkın bi etkisi yoktur jumbo da olsa yerli de olsa 30 günde gelişimini tamamlar tek fark ırktan dolayı kuşun boyutu. Tabi sadece babanın beslemesinden dolayı yavrunun gelişimi az olur.

Yavruların gelişiminde ırkın bi etkisi yoktur jumbo da olsa yerli de olsa 30 günde gelişimini tamamlar tek fark ırktan dolayı kuşun boyutu. Tabi sadece babanın beslemesinden dolayı yavrunun gelişimi az olur.

babanın yeterli besleyemediği için biraz geç büyüyecekler galiba

Evet gelişimde biraz geri kalıyorlar senin yavrularla aynı gün çıkan yavrularım var resimlerini ekleyeyim şimdi çektim baya bi fark var.

Bu albino olan 12 şubatta çıktı
fotoraf0891.jpg

fotoraf0870.jpg

fotoraf0885.jpg

fotoraf0886.jpg

6 yavru var ilk yavru beyaz son yavruyla arasında 8 gün var.

Baba tek beslediği için biraz geç gelişebilirler, mümkün olduğu kadar geç al kafesten yavruları, kafeste anne olmadığından babanın döveceğini sanmıyorum ne kadar çok beslerse o kadar iyidir. 10 güne büyür tahminimce.
Maşallah senin yavrularda anne olmamasına rağmen çok iyiler. Ayakları sakat olan bu yavrular değilmiydi?

Baba tek beslediği için biraz geç gelişebilirler, mümkün olduğu kadar geç al kafesten yavruları, kafeste anne olmadığından babanın döveceğini sanmıyorum ne kadar çok beslerse o kadar iyidir. 10 güne büyür tahminimce.
Maşallah senin yavrularda anne olmamasına rağmen çok iyiler. Ayakları sakat olan bu yavrular değilmiydi?
teşekkürler evet beyaz gibi olan çarpık bacak hala süngeri ben taktım o çıkarttı daha sonrada takmadım mavi gibi olanda sorun yok şükür

Pek bi sorun yok gibi duruyo, inşallah düzelir büyüdükçe.

Yavrularınız cok tatlılar berrin hanım:) inşallah 20 gun sonra da benım kusların yavrularını görmeye başlarız :)

Geri