Karadeniz Pet

Yavruları ayırdım kucuk bi sorun var

murataydın

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar
Yavruların en kucugu 33 günlük oldu bugun ve ayırma kararı aldım
işten geldim baktıgımda follukta yenı bir yumurta gördüm .

yavrular kırar diye hemen aldım ayrı kafese koydum yavruları . anne yavruları görüyor tam karsısında ve gördükcede ötüyor yavrularda aynı şekilde. yavruları annenın görmesinde bi sorun varmı ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

iyi formlar dilerim​

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

Kimse yokmuuuu...?

Eger hepsi yem yiyebiliyorsa ayırabilirsin.zaten ayırmasan dişi ikinci kuluckasının yumurtasını yapmıs demissin sen ayırmasan dişi ataacaktı ou yuvadan kavga gürültü oalcaktı.birde bazı dişi ve erkekler biraz daha kafesde durmasına izin veriyor.yuvalık dısında kafesin içinde babanın denetiminde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Kuslar saglıklıysa bak bakalım ayırmıssın sıkıntı yoksa böle devam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Sanki biraz erken davranmıs olabilirsin dişi zaten sinyali verir ayırma sinyalini sana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Hadi hayılısı 2.kuluçka baslıyacak yakında kuslara iyi bak
vitamin mama kalamar kemigi eksik etme kum gaga tası mineral blok bu sefer daha cok alman dilegiyle

Eger hepsi yem yiyebiliyorsa ayırabilirsin.zaten ayırmasan dişi ikinci kuluckasının yumurtasını yapmıs demissin sen ayırmasan dişi ataacaktı ou yuvadan kavga gürültü oalcaktı.birde bazı dişi ve erkekler biraz daha kafesde durmasına izin veriyor.yuvalık dısında kafesin içinde babanın denetiminde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Kuslar saglıklıysa bak bakalım ayırmıssın sıkıntı yoksa böle devam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Sanki biraz erken davranmıs olabilirsin dişi zaten sinyali verir ayırma sinyalini sana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Hadi hayılısı 2.kuluçka baslıyacak yakında kuslara iyi bak
vitamin mama kalamar kemigi eksik etme kum gaga tası mineral blok bu sefer daha cok alman dilegiyle

Yawrular yem yiyor sorun yok yumurta gelince tepki artar diye ayardim cunku gun icinde ewde kimse olmuyor.

Yawrulari gormesinde bi sorun varmi ??

Görmesinde bir sakınca yok ama bircok kişi ya alt kata yada üst kata yada cifthaneye yada salma bölümüne atar yavruları

dursun öle zaaten kuluckaya yatacak yeni yavrularına bakacak

yem yiyorsa iyi yapmısınız...istersen gördügü tarafa karton koyunuz

Bencede görmese daha iyi olur

Merhaba arkadaslar
Yavruların en kucugu 33 günlük oldu bugun ve ayırma kararı aldım
işten geldim baktıgımda follukta yenı bir yumurta gördüm .

yavrular kırar diye hemen aldım ayrı kafese koydum yavruları . anne yavruları görüyor tam karsısında ve gördükcede ötüyor yavrularda aynı şekilde. yavruları annenın görmesinde bi sorun varmı ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

iyi formlar dilerim​

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

Kimse yokmuuuu...?

Görmesinde sıkıntı olmaz yeme düşmüşseler ayırabilirsin.
Bu arada maşallah 2.kulaçka gelcek kuşlarınızın yumurtlamasını çok beklediniz mi? ben 2 yıldır bekliyor bizede taktik verin :)

Görmesinde sıkıntı olmaz yeme düşmüşseler ayırabilirsin.
Bu arada maşallah 2.kulaçka gelcek kuşlarınızın yumurtlamasını çok beklediniz mi? ben 2 yıldır bekliyor bizede taktik verin :)

Hocam ben 8 ay once bi cift aldim ama onlarda tik yok. Bu yumurtlayan disiyi formda bi abimden aldim 15 gun tek durdu
Yanina erkek aldim 15 gun sonra yumurtladi. 6 da 3 cikardi. Simdi bidaha yumurtladi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

Dişi rahat durmuyorsa, araya bir paravan ayarlayın gitsin..

Ayri kafese aldim baska odaya koydum abi
Kafes tabanina yem koydum yemliklerde dolu. Cit cit yem kirma sesleri geliyor ama ben yinede kabuksuz yem alip koyummu ?? Veya baska onerecegin bisey varmi abi. ??

Geri