Karadeniz Pet

Yavrulari besleme

beyza sen

Yeni Üye
Kuslarimin 5 tane yavrusu var en küçüğü 3 günlük kursaklari dolu ama sık sık ötuyorlar anneyle baba hep beslemeye giriyor yavrular iyi gibi de o kadar vitamine mama vermeme ragmen anne zayif tuyleri dokuldu baba da zayifladi. Bikac gündür ozellikle anne yoruldugu zaman yaptiklari gibi agzini kanatlarini açıp hizli hizli nefes alıyor çarpıntısı da var surekli bu hareketi yapiyor. Bu konuda ne yapabilirim beslemekten mi yoruldu yoksa hasta mi oldular anlayamadim. Hep yemlikteler yada yuvada yavru besliyorlar canlari çıktı. Yavrulari ben mi beslemeliyim acaba yetisemiyorlarmi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:51 --

Kuslarimin 5 tane yavrusu var en küçüğü 3 günlük kursaklari dolu ama sık sık ötuyorlar anneyle baba hep beslemeye giriyor yavrular iyi gibi de o kadar vitamine mama vermeme ragmen anne zayif tuyleri dokuldu baba da zayifladi. Bikac gündür ozellikle anne yoruldugu zaman yaptiklari gibi agzini kanatlarini açıp hizli hizli nefes alıyor çarpıntısı da var surekli bu hareketi yapiyor. Bu konuda ne yapabilirim beslemekten mi yoruldu yoksa hasta mi oldular anlayamadim. Hep yemlikteler yada yuvada yavru besliyorlar canlari çıktı. Yavrulari ben mi beslemeliyim acaba yetisemiyorlarmi

193ec279b11a03f1376665c6e9356911.jpg

Bence zayif degiller gayet iyiler. Eee kolay degil kulucka yatip yavru beslemek. Onlar senden daha iyi bakar. Bence karisma srn huylanirsa yavrulari oldururler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gercekten mi ya üzüldüm bende gördükçe yorgunluktan hastalanir ölürlerse öksüzlere hic bakamam diye korktum. Kabuklu kabuksuz vitaminli mamali her cesit yem koydum cift suluk koydum (cok su tuketiyorlar) elimde meyve gorseler hemen kafesin tellerine gelip istiyorlar verince istahla yiyorlar meyve de veriyorum şeftali havuc filan az az daha bisey vermem gerekirmi

bu sıcakta yavru buyutmek daha zor yuvalıgın ıcı kac derece acaba kanatlarını ve gagasını acmasının sebebı sıcaktan mama ve vıtamını ıhmal etmeyın onlar gerekenı yapar
kulucka donemınde damızlıklarda kılo kaybı normal
maşallah kuslarınıza

5 yavru bakan kuşların zayıflaması normaldir,mama ve yemleri yuvalığın yanında olursa daha az yorulurlar bence.

Tesekkur ederim öneriler için

Geri