Karadeniz Pet

Yavruları İrileştirme

• Konbuyu başlatan Burak Boyacı
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Boyacı

Guest
Merhaba arkadaslar anne-babası iri olmayan kuslardan iri yavru almak istiyorum bunu nasıl becerebilirim ? birde mama veriyorum ama kuslar tadına bile bakmıyor yemliği cıkarıp deneyecektim ama akıllı yemlik oldgundan cıkaramadım
teşekkürler.

Merhaba arkadaslar anne-babası iri olmayan kuslardan iri yavru almak istiyorum bunu nasıl becerebilirim ? birde mama veriyorum ama kuslar tadına bile bakmıyor yemliği cıkarıp deneyecektim ama akıllı yemlik oldgundan cıkaramadım
teşekkürler.

geninde yoksa iri olmaz ve fazla besleme ve fazla mamada kilodan buyutur kusları anca yaglanır yani.

Arkadaşlarında dediği gibi anne-babasında yoksa bekleme. Yani bu iki beyaz kuş çiftinden mavi yavru beklemek gibi bir şey :)

Son düzenleme:
Bir çiftten iyi yavru almak istiyorsan az yavru baktıracaksın. Ne kadar çok yavru o kadar düşük kalite. Bu arada arkadaşların dediği gibi çok nadir ana babadan iri yavru olur. Oda geçmişinde ana Baba'nın büyük bir kuş geni varsa

tm arkadaslar peki mamayı yavrulu çiftlere neden veriyoruz bunun cevabını alabilirmiyim madem mama ve yem yavruları irileştirmiyorsa ?

İki beyaz kuştan mavi yavru alınır yani :)) senin konuya da şöyle bi açıklama yapayım hocam ebeveynlerin geninde yoksa irilik iri kus almak gibi bi fikrin olmasın dediğin olsa idi herkes yerli kuşlardan jumbolari alırdı :)

tm arkadaslar peki mamayı yavrulu çiftlere neden veriyoruz bunun cevabını alabilirmiyim madem mama ve yem yavruları irileştirmiyorsa ?

Anne baba ve yavrularin saglikli beslenmeleri icin zayif kalmamalari icin hocam devamli yem kustuklari icin bitkin dusmemeleri gerek

Geri