Karadeniz Pet

yavruları ne renk olur

E

ens

Guest

yorumlarınızı beklıyorum bugun yumurtanın 18. gunu (yumurtladıgı gun dahıl) sizce yavruları nasıl olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:49 --

bu arada erkek çin çekoslavak dişi için pakıstan demişti kuscu

Cok buyuk olasilikla yesil cikar, her iki kus da yesil.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

Erkek olan benim 10 yasinda olen kusum Sakir'in aynisi masallah. Onun da ömrü uzun ve mutlu olsun.

Eger bu kuslarin anne babalari ya da onlarin da anne babalari arasinda değişik renk kus olduysa farkli renk cikma olasiligi var. Ama bunu kesin olarak soylemek imkansiza yakin
. O yuzden deneyip gormekten baska care yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Okulda ogrendigimiz mendel kanunlari gibi düşünün. Basit genetik aslinda. Roket bilimi degil ;)

Erkek icin dogru demisler. Guzel bir cekoslovak. Ama kirma mi safkan mi bilemem. Disi yerli gibi geldi ama emin degilim. Pakistan yazmissiniz, daha once pakistan beslemedim. Yakinda yavru alirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
zaten yavruları var yumurtladıgı gunde dahıl bugun 18 gun sizce ne zaman yavrular cıkar

Benim yeşil jumbo çiftim var 3 yavru verdi 1 tanesi mavi gri spangle çıktı :) kanına bağlı şans yani

20 gunden fazla oldugunu hatirliyorum. Forumda konu ile ilgili net bilgiler mevcut. Simdi tam hatirlayamadim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:16 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

Benim yeşil jumbo çiftim var 3 yavru verdi 1 tanesi mavi gri spangle çıktı :) kanına bağlı şans yani

Aynen oyle. Birbirinin aynisi yavrular da çıkabilir bambaska da.

Sarı kafa yeşil gövdeli çiftimden 2 kuluçkadır mavi yavru alıyorum :) bakalım bu hafta sonu yumurtalar çatlayacak bunlar ne renk olacak merak ediyorum.

Sarı kafa yeşil gövdeli çiftimden 2 kuluçkadır mavi yavru alıyorum :) bakalım bu hafta sonu yumurtalar çatlayacak bunlar ne renk olacak merak ediyorum.

Soylarinda mavi renk var miydi? Benim de basima gelmisti. Anne sari baba acik mavi bir cift kustan yesil renkli yavrular cikti, 1 erkegi kendime ayirdim.

O yesil erkege koyu mavi disi aldim. 3 yavrusu da yesil cikti. Bu kez 1 disiyi kendime ayirdim, yanina yine acik mavi erkek aldim. Yavrulardan biri koyu mavi (anneannesi ile ayni) digeri sari cikti (ilk sarı disinin renginde).

Rengi tam olarak bilmek zor yani.

Geri