petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

:( yavrularım ölmüş,+hobianem

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Funda BAL tarafından 19 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    çiftin 7 yumurtası oldu 2 çıkmıştı yavruların ama bu sabah ölmüşler. yuvada plastik folluk var yuva geniş yani, ama yavrular ezilmiş gibi. sizce çok yumurta var diyemidir? dişi kuş yumurtaların üzerinde devamlı, inşallah geriye kalan 5i yaşar. temmusta 5 yavru büyüttü tecrübesi var aslında.

bu resimler de hobi odamızdan inşallah beğenirsiniz
    temmus yavrularım eş oldular ve zamanını bekliyoruz
    bunlar da kanaryalarım(ilk tecrübem olacak)

2. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    öncelikle geçmiş olsun. evet yavrularınız ezilmiş. bunun çeşitli nedenleri olabilir,
    yuvalıkta talaş var mıydı?
    yumurta sayısı fazla demişsiniz, bu da bir risktir. diğer çiftleriniz eş olunca onların altına kaydırırsınız fazla yumurtayı. ileriki kuluçkalarda ezilmelerin önüne geçmek için ilk birkaç yumurtayı yuvalıktan alıp 3-4. yumurta geldikten sonra geri koymayı deneyebilirsiniz. böylece yavrular da birbirini ezmezler.
    iyi günler dilerim.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Üzüldüm sağlık olsun bazen böyle durumlar olabilir bakmamista olabilirler kuşlarınız çok güzel maşallah kanaryalarinda arasını kapatın gormesinler birbirlerini

4. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Yuvalıkta oyuklu plastik folluklardan var talaşta var kaldığı kadar. Yumurta kontrolu yaparken bile dişi kalmıyor yerinden bu yüzden ezilmiş olduklarını düşünüyorum. Bir tek o olsa erkek te giriyor kuluçkaya geziniyor fln, yumurtaların hepsi de dolu maaşallah kaydırmayıdüşündüm fakat diğerinde de 5 tane var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Teşekkür ederim, kanaryaların arasını kapatıcam haklısınız

5. baskentli06

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsun yavruların anne babası ilk kuluçkasımı eger ilkse olabilir ama daha önce baskası yavru yaptı dedide siz aldıysanız bakıcı kan deil demekki yavrular zaten kursakları boş

6. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    İkinci kuluçkaları kuşların, yavruları inceledim ilk yavrunun bugün 3. Gunuydu 2. De bugun çıkmış. İlkyavruyu beslemiş ama 2. Daha yeni ölmüş sanırım, sertleşmemiş daha yumuşaktı

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçmiş olsun.. Umarım yeni yavrular bu akıbete uğramazlar.
    Kimi zaman eziliyorlar, kimi zaman anne baba bakmıyor, beslemiyor, üzerine yatmaya devam ediyor. :(
    Hobihane çok güzel kocaman salma, bereketli üretimler olsun inşallah. :)

8. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    3. Yavrum da ölmüştü kaldı 4 yumurta, bende ikisini işaretleyip diğer çiftin altına kaydırdım. Diğer çiftin de 4 yumurtası var anlar bi değişiklik olduğunu kırar bütün yumurtaları sandım ama maşallah iki gündür toplam 6 yumurtanın üstünde yatıyor. Takipteyim eğer kalan iki yumurtadan çıkar yavrular da ölürse çifti bozmayı düşünüyorum ne dersiniz ? Gelişmeleri yazıcam fikirlerinizi beklicem

9. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun üzücü .umarım sağ sağlım diğer çiftin altında çıkarlar.

10. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    İnşallah, en azından ikini yaşarsa çok sevinirim. Aslında ilk kuluçkaları çok iyi geçti. İki yavrusunu büyütsün diğer ikisini de diğer çift bakacak inşallah

Sayfayı Paylaş