Karadeniz Pet

:( yavrularım ölmüş,+hobianem

Funda BAL

Meraklı Üye
çiftin 7 yumurtası oldu 2 çıkmıştı yavruların ama bu sabah ölmüşler. yuvada plastik folluk var yuva geniş yani, ama yavrular ezilmiş gibi. sizce çok yumurta var diyemidir? dişi kuş yumurtaların üzerinde devamlı, inşallah geriye kalan 5i yaşar. temmusta 5 yavru büyüttü tecrübesi var aslında.
q85yLR.jpg

bu resimler de hobi odamızdan inşallah beğenirsiniz
VXkzpj.jpg

Ngz25Y.jpg

temmus yavrularım eş oldular ve zamanını bekliyoruz
yoBpo0.jpg

bMnEyd.jpg

bunlar da kanaryalarım(ilk tecrübem olacak)
B6qbLp.jpg

öncelikle geçmiş olsun. evet yavrularınız ezilmiş. bunun çeşitli nedenleri olabilir,
yuvalıkta talaş var mıydı?
yumurta sayısı fazla demişsiniz, bu da bir risktir. diğer çiftleriniz eş olunca onların altına kaydırırsınız fazla yumurtayı. ileriki kuluçkalarda ezilmelerin önüne geçmek için ilk birkaç yumurtayı yuvalıktan alıp 3-4. yumurta geldikten sonra geri koymayı deneyebilirsiniz. böylece yavrular da birbirini ezmezler.
iyi günler dilerim.

Üzüldüm sağlık olsun bazen böyle durumlar olabilir bakmamista olabilirler kuşlarınız çok güzel maşallah kanaryalarinda arasını kapatın gormesinler birbirlerini

öncelikle geçmiş olsun. evet yavrularınız ezilmiş. bunun çeşitli nedenleri olabilir,
yuvalıkta talaş var mıydı?
yumurta sayısı fazla demişsiniz, bu da bir risktir. diğer çiftleriniz eş olunca onların altına kaydırırsınız fazla yumurtayı. ileriki kuluçkalarda ezilmelerin önüne geçmek için ilk birkaç yumurtayı yuvalıktan alıp 3-4. yumurta geldikten sonra geri koymayı deneyebilirsiniz. böylece yavrular da birbirini ezmezler.
iyi günler dilerim.

Yuvalıkta oyuklu plastik folluklardan var talaşta var kaldığı kadar. Yumurta kontrolu yaparken bile dişi kalmıyor yerinden bu yüzden ezilmiş olduklarını düşünüyorum. Bir tek o olsa erkek te giriyor kuluçkaya geziniyor fln, yumurtaların hepsi de dolu maaşallah kaydırmayıdüşündüm fakat diğerinde de 5 tane var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Üzüldüm sağlık olsun bazen böyle durumlar olabilir bakmamista olabilirler kuşlarınız çok güzel maşallah kanaryalarinda arasını kapatın gormesinler birbirlerini

Teşekkür ederim, kanaryaların arasını kapatıcam haklısınız

geçmiş olsun yavruların anne babası ilk kuluçkasımı eger ilkse olabilir ama daha önce baskası yavru yaptı dedide siz aldıysanız bakıcı kan deil demekki yavrular zaten kursakları boş

geçmiş olsun yavruların anne babası ilk kuluçkasımı eger ilkse olabilir ama daha önce baskası yavru yaptı dedide siz aldıysanız bakıcı kan deil demekki yavrular zaten kursakları boş

İkinci kuluçkaları kuşların, yavruları inceledim ilk yavrunun bugün 3. Gunuydu 2. De bugun çıkmış. İlkyavruyu beslemiş ama 2. Daha yeni ölmüş sanırım, sertleşmemiş daha yumuşaktı

3. Yavrum da ölmüştü kaldı 4 yumurta, bende ikisini işaretleyip diğer çiftin altına kaydırdım. Diğer çiftin de 4 yumurtası var anlar bi değişiklik olduğunu kırar bütün yumurtaları sandım ama maşallah iki gündür toplam 6 yumurtanın üstünde yatıyor. Takipteyim eğer kalan iki yumurtadan çıkar yavrular da ölürse çifti bozmayı düşünüyorum ne dersiniz ? Gelişmeleri yazıcam fikirlerinizi beklicem

Geçmiş olsun üzücü .umarım sağ sağlım diğer çiftin altında çıkarlar.

İnşallah, en azından ikini yaşarsa çok sevinirim. Aslında ilk kuluçkaları çok iyi geçti. İki yavrusunu büyütsün diğer ikisini de diğer çift bakacak inşallah

Geri