Karadeniz Pet

Yavrularım Ölüyor

H

Halil

Guest
İyi günler muhabbet kuşu severler.5 çift muhabbet kuşum var bunlardan 2 çiftimin yumurta ve yavruları var fakat şöyle bir sıkıntım var.Yavrular yumurtadan çıkıp 10-15 günlük olduklarında ölüyorlar.Bir türlü sorunun neyden kaynaklandığını anlamadım.Haftada 3 defa mamada veriyorum beslenmelerine sularına da dikkat ediyorum ama sonuç yine aynı.Sadece 1 tane yavrum kalmıştı canlı olarak bende tüm kuşlarımı kenetox ile ilaçladım 3 defa ( haftada 1) ayrıca yuvalıkları güzelce kazıyıp ilaçladım, tünekleri tüm aksesuarları güzelce yıkayıp onları da ilaçladım.Ayrıca bu 3 hafta içinde bi kaçkezde avisprey ile ilaçladım ama bugun baktıgımda son canlı yavrumun da öldüğünü gördüm

Sorunum nedir acaba nasıl tedavi edebilirim kuşlarımı? Lütfen yardımcı olur musunuz?

belkide böle ilaç kullanığından kuşa dokundu öldü kimyasal değil mi kokusu isi pisi kalıntısı kalmıştır

fakat bu ilaçları kullanamdan öncede sürekli ölüyordu hiç bir tane yavru alamadım bu 2 çiftimden bende belki bit v.s vardır diye ilaçaldım

bit vb şeyi gözunle görmeden kaşıntıya kimyasal kullanma belki anneleri besleyememiştir vitamin eksikliğinden ölmüşlerdir genede üretici arkadaşlara özelden mesajn atıp sorarsan onlar sürekli bu işle uğraştıklarından daha kesin cevaplar verebilirler

bit vb şeyi gözunle görmeden kaşıntıya kimyasal kullanma belki anneleri besleyememiştir vitamin eksikliğinden ölmüşlerdir genede üretici arkadaşlara özelden mesajn atıp sorarsan onlar sürekli bu işle uğraştıklarından daha kesin cevaplar verebilirler

Bit oldugundan eminim kafesi temizlerken kirmizi ve siyah renkli kucucuk harektli seyler gormustum (sanirim bit) ondan sonrasinda ilacladim zaten. Ureticilere soruyorum ama genelde geri donus yapan olmuyor. :(

aman gidip kuşcuya petshopcuya sormada burda sanırım serkan kardeşimiz vardı moderatör oda ilaçsız flan bakarım kuşlarıma diye bi yorumunu görmüştüm oda üretici bi bakıp mesaj at forumda görüyorum aktif oluyor dönüş yapar heralde :/

Ilgilendiginiz icin tesekkur ederim Yunus bey bakalım bir mesaj yaziyim ben Serkan beye insallah donus yapar...

Geri