Karadeniz Pet

Yavrularımın ayakları

Cüneyt Tanju Koçbil

Meraklı Üye
3 Adet yavrum var. 1 tanesinin bacakları normal. Diğer ikisinin bacakları resimdeki gibi yanlara doğru açık. Bu bacaklar yavrular büyüdükçe düzelirmi acaba?
04N30D.jpg

31jkOO.jpg

Ez6jO9.jpg

VgXjQq.jpg

Teşekkürler Levent bey. Dişi yumurtaları folluğun dışına yapmıştı. bende ellemedim yavrular orada çıktı. Tabii pvc kafesin altı kaygan olduğu için sanırım yavrular ayaklarını toparlayamadı. O yüzden açık kaldı. Plastik folluğa bu gün aldım yavruları. Zamanla düzelirmi acaba. Yazık hayvancıklara böyle kalırlarsa çok kötü.
Sünger tedavisini nasıl yapabilirim. Tarif edebilirmisiniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler Levent bey. Dişi yumurtaları folluğun dışına yapmıştı. bende ellemedim yavrular orada çıktı. Tabii pvc kafesin altı kaygan olduğu için sanırım yavrular ayaklarını toparlayamadı. O yüzden açık kaldı. Plastik folluğa bu gün aldım yavruları. Zamanla düzelirmi acaba. Yazık hayvancıklara böyle kalırlarsa çok kötü.
Sünger tedavisini nasıl yapabilirim. Tarif edebilirmisiniz.

Mudahale etmezsenız maalesef duzelmez ınternette sunger tedavısı dıye aratırsanız gereklı blgılerı bulabılırsınız. bır an once baslamalısınız yavrular oldukca buyumus gec bıle kalınmıs bır tedavı olacak insallah duzelır.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...ri/carpik-bacakli-yavrularin-tedavisi-82.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Daha önce paylaşım yapılmış link

Evet buldum hemen tedaviye başlayacağım. İnşallah düzelir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Yumurtaları alıp oyuğun içine koyabilirsin. Bundan sonra dikkat et bence..
Ben 3 günde bir temiz folluğa aktarıp değiştiriyorum. Ne yavrularda ne yumurtalarda sorun çıkıyor..

Haklısınız Levent bey. Acemilik işte. Bundan sonra mutlaka yumurtaları folluğa koyarım zaten.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:03 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

Süngeri yaptım fakat ayaklarından çıkarıyorlar. Bandaj yöntemini deneyeceğim.

plastik folluk piyasaya girdi gireli bu tarz kareleri çok görür olduk,suyumu çıkmıştı bizim eski tip yuvalıklarımızın,geçmiş olsun bir an evvel sünger veya bant tedavisine başlayın

plastik folluk piyasaya girdi gireli bu tarz kareleri çok görür olduk,suyumu çıkmıştı bizim eski tip yuvalıklarımızın,geçmiş olsun bir an evvel sünger veya bant tedavisine başlayın
eski tip nasıl oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri