petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularımın ayakları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cüneyt Tanju Koçbil tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    3 Adet yavrum var. 1 tanesinin bacakları normal. Diğer ikisinin bacakları resimdeki gibi yanlara doğru açık. Bu bacaklar yavrular büyüdükçe düzelirmi acaba?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben anlamıyorum bu hayvanın ayakları nasıl böyle açık kalmış, plastik ve oyuklu folluk üstelik..
    Sünger tedavisi yapabilirsin. Geçmiş olsun.

3. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Levent bey. Dişi yumurtaları folluğun dışına yapmıştı. bende ellemedim yavrular orada çıktı. Tabii pvc kafesin altı kaygan olduğu için sanırım yavrular ayaklarını toparlayamadı. O yüzden açık kaldı. Plastik folluğa bu gün aldım yavruları. Zamanla düzelirmi acaba. Yazık hayvancıklara böyle kalırlarsa çok kötü.
    Sünger tedavisini nasıl yapabilirim. Tarif edebilirmisiniz.

#3 Cüneyt Tanju Koçbil, 25 Aralık 2014
    Son düzenleme: 25 Aralık 2014
  4. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    Mudahale etmezsenız maalesef duzelmez ınternette sunger tedavısı dıye aratırsanız gereklı blgılerı bulabılırsınız. bır an once baslamalısınız yavrular oldukca buyumus gec bıle kalınmıs bır tedavı olacak insallah duzelır.

5. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
  6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yumurtaları alıp oyuğun içine koyabilirsin. Bundan sonra dikkat et bence..
    Ben 3 günde bir temiz folluğa aktarıp değiştiriyorum. Ne yavrularda ne yumurtalarda sorun çıkıyor..

7. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Evet buldum hemen tedaviye başlayacağım. İnşallah düzelir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Haklısınız Levent bey. Acemilik işte. Bundan sonra mutlaka yumurtaları folluğa koyarım zaten.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:03 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

Süngeri yaptım fakat ayaklarından çıkarıyorlar. Bandaj yöntemini deneyeceğim.

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    plastik folluk piyasaya girdi gireli bu tarz kareleri çok görür olduk,suyumu çıkmıştı bizim eski tip yuvalıklarımızın,geçmiş olsun bir an evvel sünger veya bant tedavisine başlayın

9. aybars ekin

eski tip nasıl oluyor

#9 aybars ekin, 25 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Aralık 2014

Sayfayı Paylaş