Karadeniz Pet

Yavruların beslenmesi

Okan AKAR

Yeni Üye
Merhabalar, 2 tane yavrum var. Aşağı yukarı 3 haftalıklar. Büyük olanı baya büyüdü tüylenmeye başladı. Ufağı da onun izinden gidiyor yavaş yavaş. O daha geç çıkmıştı yumurtadan.(2-3 gün geç) Anne hala kuluçkadayken her şey yolundaydı, erkek gelip besliyordu. Fakat kalan yumurtalar zamanla çıkmadı ve bu bahsettiğim yavrular dediğim hale geldi. Dişi artık yuvalıkta takılmamaya başladı. Erkek de yuvaya girip yavruları beslemiyor. Ne yapmalıyım acaba? Erkek besler mi yoksa ben aspur ve ya kırılmış yemlerden mi vermeliyim?

Anne veya baba besleyeceklerdir yavruları. Yine de şüphelerinizden kurtulmak için sık sık kursak kontrolu yapın. Kafeste aspur ve dal darının olması ebeveynlerin yavruları kolay beslenmesini sağlayacaktır.

Anne veya baba besleyeceklerdir yavruları. Yine de şüphelerinizden kurtulmak için sık sık kursak kontrolu yapın. Kafeste aspur ve dal darının olması ebeveynlerin yavruları kolay beslenmesini sağlayacaktır.
Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Umarım beslerler. Kursaklarını kontrol ediyorum iyi gibiler fakat anne baba iki gündür sık kavga ediyor. Bu da beni endişelendiriyor. İlk tecrübem ayrıca... Dal darı ve aspur işini hallettim. Önerileriniz için teşekkürler tekrar.

yavrular tüylenmeye başladıktan sonra anne baba fazla girmemeye başlar yuvalığa endişe edecek bir durum yok dal darı temin edip vermeniz faydalı olacaktır

yavrular tüylenmeye başladıktan sonra anne baba fazla girmemeye başlar yuvalığa endişe edecek bir durum yok dal darı temin edip vermeniz faydalı olacaktır
Çok teşekkürler hocam, inşallah yakında resimlerini de paylaşırım yavrucakların. Yorumlarınızı okudukça içim rahatladı.

Geri