petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavruların beslenmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Okan AKAR tarafından 16 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Okan AKAR

Okan AKAR New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, 2 tane yavrum var. Aşağı yukarı 3 haftalıklar. Büyük olanı baya büyüdü tüylenmeye başladı. Ufağı da onun izinden gidiyor yavaş yavaş. O daha geç çıkmıştı yumurtadan.(2-3 gün geç) Anne hala kuluçkadayken her şey yolundaydı, erkek gelip besliyordu. Fakat kalan yumurtalar zamanla çıkmadı ve bu bahsettiğim yavrular dediğim hale geldi. Dişi artık yuvalıkta takılmamaya başladı. Erkek de yuvaya girip yavruları beslemiyor. Ne yapmalıyım acaba? Erkek besler mi yoksa ben aspur ve ya kırılmış yemlerden mi vermeliyim?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Anne veya baba besleyeceklerdir yavruları. Yine de şüphelerinizden kurtulmak için sık sık kursak kontrolu yapın. Kafeste aspur ve dal darının olması ebeveynlerin yavruları kolay beslenmesini sağlayacaktır.

Okan AKAR bunu beğendi.
  3. Okan AKAR

Okan AKAR New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Umarım beslerler. Kursaklarını kontrol ediyorum iyi gibiler fakat anne baba iki gündür sık kavga ediyor. Bu da beni endişelendiriyor. İlk tecrübem ayrıca... Dal darı ve aspur işini hallettim. Önerileriniz için teşekkürler tekrar.

4. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    yavrular tüylenmeye başladıktan sonra anne baba fazla girmemeye başlar yuvalığa endişe edecek bir durum yok dal darı temin edip vermeniz faydalı olacaktır

Okan AKAR bunu beğendi.
  5. Okan AKAR

Okan AKAR New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkürler hocam, inşallah yakında resimlerini de paylaşırım yavrucakların. Yorumlarınızı okudukça içim rahatladı.

6. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    rica ederim kursak kontrolu yapmayı ihmal etmeyin yinede hayırlı üretimler

Okan AKAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş