petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavruların hepsi ölmüş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nitelik tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. nitelik

nitelik Guest

yuvalıkta yavruların hepsi ölmüş dişi halen içerde ne yapmam gerekiyor bilgisi olan :S 4 yavruda telef olmuş :(

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

geçmiş olsun keşke arada baksaydınız üzüldüm şimdi :S

3. nitelik

nitelik Guest

hiçte rahatsız etmedim sadece hergün sabahları 1 defa bakıyordum yuvalıga hıc rahatsızda etmedım erkek rahat bırakmadı dişiyi yavruların hepsi ölü varsa yaşayan 1 tane vardır oda 1 2 saate ölcek gibi duruyor dişi halen yuvada ne yapmam gerekıyor ?

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum arada bakmak gerekiyor. günde en az 2 defa bakman lazim...

5. nitelik

nitelik Guest

yavrunun sesi geliyor yaşıyor of ya 3 yavru ölmüş yuvalıktan alayımmı ölen yavruları yoksa dursunmu ? 1tanesi yaşıyor.

6. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

öldüğüne emin sen al

7. nitelik

nitelik Guest

alırsam dişi kızıp diger yaşıyanıda öldürmesin :S boş birde yumurta var onuda alaymmı ?

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum yanış bilgi vermek istemem. dişi kuş sana alişkınsa bişey yapmaz sanırım. önce kendinize aliştirip sonrada dan yavru almayi deneseniz daha iyi olur diye düşüyorum. benımkiler bana alişkın bir 2 ay sonra tekrardan takcağim yuvalıgı...

9. nitelik

nitelik Guest

:S hocam ne alıştırması şuanda yuvadalar 3 tane ölü yavru 1 tane boş yumurta 1 tanede yaşıyan yavru var ne yapmam grekiyor bılgısı olan yokmu yav :S ?

10. kurbaa vak didi

yavru kuşun ölmüş olmasını bılemessin bnce bkle yarına bişi olmaz :(

11. nitelik

nitelik Guest

ölmüş kardeşm baktım işte ölmüş 3 yavruyuda aldım ölenleri topladım boş yumurtayı içerde bıraktım 1 tanede yaşıyan var bakalm ne olucak :(

12. anıl deniz yılmaz

ölüleri dikkatlice çıkartabilirsen çıkar eğer hastalıktan ölmüşlerse yasayan yavruda ölebilir

13. nitelik

nitelik Guest

bence neyden öldüler ben biliyorum bızım bu erkek rahat durmuyor dişi nereye o oraya dişi yuvaya gırıyor erkekte peşinden gırıyor gece basmıstır üstlerine öldürmüştür çünkü ölen yavruların bogazlarına baktım 3 üde doluydu karınları ac degıldı yanı dişi beslemiş büyük ihtimal erkek bitirmiş işi.

14. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Yavrular ezilmeyle ölmez esnek yapıları var. Ölen yavrular derhal alınmalıdır. Yumurta boşsa onu da alın.

15. anıl deniz yılmaz

geçmiş olsun bazı erkekler böyle yapabiliyo kalan yavru inşallah yaşar

16. Lütfi ÖZER

yavruların ölmesinin nedeni kış ayı dolayısıylada olabilir yavruluğunuz ince ise soğuk yavruluğun tabanına işler ve yavrular ayaklarından soğuğu alarak ciddi anlamda hasta olurlar bilginize ..

17. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Bende yuva içi sıcaklıkdandır diye düşünüyorum baba kolay kolay öldürmez yavruyu

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

18. Lütfi ÖZER

aynen hocam babanın yavruyu öldürmesi için baya bi ayar etmek gerek kuşu babasının öldürdüğünü bende düşünmüyorum yuvalık resmini atarsa arkadaş daha iyi yardımcı oluruz

19. nilya emin

nilya emin New Member

Beğenileri:
    0
    ezerekde oldurebiliyorlar bilginize arkadaslar

20. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    başınız saolsun cok üzüldüm yazık :( inşallah tekrar yumurtlar vede birdaha böyle olmaz

Sayfayı Paylaş