Karadeniz Pet

Yavruların rengi anne babayla aynı mı olur?

B

berkk

Guest
Arkadaşlar dişi açık mavi gibi erkekse koyu mavi.

Yavruların renklerinin farklı olma ihtimali var mı?
Varsa bu ihtimal çok mu düşüktür?
Yoksa kesinlikle anne babayla benzerlik mi gösterir?

Anne babaya benzerlik olmayabilir. Benim yaklaşık toplam 15 yavrum olmuştur. Baba renginden sadece 1 tane çıktı, 4-5 anne rengi diğerleri hep farklı. Anne ve babanın sarısı yok yavruların hepsinin kafası sarı 1'i dışında.Yavruların nerdeyse hepsinde sarı vardı rahat.

Genelde mavi yavrular verir. Ama atalarında farklı renkler varsa onların rengini de alabilir.

Anne babaya benzerlik olmayabilir. Benim yaklaşık toplam 15 yavrum olmuştur. Baba renginden sadece 1 tane çıktı, 4-5 anne rengi diğerleri hep farklı. Anne ve babanın sarısı yok yavruların hepsinin kafası sarı 1'i dışında.Yavruların nerdeyse hepsinde sarı vardı rahat.

dostum peki aynı kuluçkada da farklı renkler çıkıyor mu?

değişiyor benim çiftin 5 yavrudan 2si anne babaya benzedi bir lutino bir albino birde klasik yeşil çıktı belli olmuyor yani bunlar hep aynı kuluçka yavrular

her kuluçkadan farklı ve hatta anne babaya benzemeyen kuş cıkma ihtimali var

Anne babaya yakın çıkabilir ama bazen. Benim hepsi 1 kuluçkadan çıkmadı 4-5 kere yattı kuluçkaya 1 kuluçkada nerdeyse hepsi farklı renkti

Farklı çıkabilir çünkü dedeleri ninelerinin rengide önemli melezde olabilir yani.

Geri