petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavruların renkleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emirhan KARAHAN tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Emirhan KARAHAN

çift kuşlarımın ikiside yeşil renkte ve yavrular yeni yeni çıkıyo yumurtadan renkleri yeşil mi olur yoksa farklılık gösterebilir mi bana farklı renk olacakmış gibi geliyo hadi hayırlısı :))

2. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Genlerinde farklilik tasirsa farkli renk cikar ama buyuk ihtimal yesil cikar

3. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    %90 yeşil çıkar

4. Emirhan KARAHAN

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9

%90 diyorsunuz da belkide hepsi renk mutasyonu geçirecek sarı veya beyaz albino olucak mavi kuşlardan yeşil yavru çıkanı (çoğunlukla yeşil değil) gördüm renk mutasyonuna bağlı az az tüyleri çıkınca belli olur merak etmeyin.

6. Emirhan KARAHAN

2 kere rüyamda gördüm renk renk çıkıyordu hayırlsıyla bi çıksınlar da :)

7. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Renkeleri bence önemli değil sağlıklı olsunlar o yeter Düşünün Renkleri Mükemmel Bir kuş Ama sağlığı yerinde değil birde şöyle düşünün renkleri normal ama sağlığı mükemmel siz hangi yavruya sahip olmak isterdiniz?

8. Emirhan KARAHAN

herkes gibi tabiki sağlıklı olanı isterim İnşaAllah hepimizin yavruları sağlıklı olur sadece merak amamçlı sordum ilk defa yavru alacağım biraz heyecan yaptım :)

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Benim de yeşil yeşil çiftimden albino ve lutino (bembeyaz sapsarı kırmızı göz) yavrular aldım. Değişiklik gösterebilir.

10. Tunç ÇAĞATAY

Dede genlerine bağlı olarak değişik renkler verebilir. Biz çok gördük 2 yeşilden mavi beyaz sarı kuşlar olduğunu.

11. Emirhan KARAHAN

Hadi hayirlisi bakalim

12. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bu arada kuşların yemleri ve mamasını tarifini değiştirmeyin etki edebilir şahsen kendim yapmıştım değiştirince strese felan giriyorlar tarifi derken hangi yemi kullanıyorsanız onu kullanın mesela bonie kuş yemi kullanıyorsanız bitince aynısını alın mamada aynısını yapın hep yaptığınızın aynısını yapın.

Sayfayı Paylaş