Karadeniz Pet

yavruların renkleri

• Konbuyu başlatan Emirhan KARAHAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emirhan KARAHAN

Guest
çift kuşlarımın ikiside yeşil renkte ve yavrular yeni yeni çıkıyo yumurtadan renkleri yeşil mi olur yoksa farklılık gösterebilir mi bana farklı renk olacakmış gibi geliyo hadi hayırlısı :))

Genlerinde farklilik tasirsa farkli renk cikar ama buyuk ihtimal yesil cikar

%90 yeşil çıkar

%90 yeşil çıkar

%90 diyorsunuz da belkide hepsi renk mutasyonu geçirecek sarı veya beyaz albino olucak mavi kuşlardan yeşil yavru çıkanı (çoğunlukla yeşil değil) gördüm renk mutasyonuna bağlı az az tüyleri çıkınca belli olur merak etmeyin.

2 kere rüyamda gördüm renk renk çıkıyordu hayırlsıyla bi çıksınlar da :)

Renkeleri bence önemli değil sağlıklı olsunlar o yeter Düşünün Renkleri Mükemmel Bir kuş Ama sağlığı yerinde değil birde şöyle düşünün renkleri normal ama sağlığı mükemmel siz hangi yavruya sahip olmak isterdiniz?

herkes gibi tabiki sağlıklı olanı isterim İnşaAllah hepimizin yavruları sağlıklı olur sadece merak amamçlı sordum ilk defa yavru alacağım biraz heyecan yaptım :)

Benim de yeşil yeşil çiftimden albino ve lutino (bembeyaz sapsarı kırmızı göz) yavrular aldım. Değişiklik gösterebilir.

Dede genlerine bağlı olarak değişik renkler verebilir. Biz çok gördük 2 yeşilden mavi beyaz sarı kuşlar olduğunu.

Bu arada kuşların yemleri ve mamasını tarifini değiştirmeyin etki edebilir şahsen kendim yapmıştım değiştirince strese felan giriyorlar tarifi derken hangi yemi kullanıyorsanız onu kullanın mesela bonie kuş yemi kullanıyorsanız bitince aynısını alın mamada aynısını yapın hep yaptığınızın aynısını yapın.

Geri