Karadeniz Pet

Yavrulu Çift Erkek Öldü Napmalıyım?

Hüseyin AKTAŞ

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarım uzun zaman sonra sürekli dişi kuş değiştire değiştire çifleşmişti. Erkeği çok sevdiğim için satmıyordum. Yavrular oldu 5Ekim de ilk yavru çıktı ancak bu sabah erkek ölmüştü yuvanın içinde sebepsiz :( Yavrularbağırıyordu yuvadan dişi hala çıkmadı yavrular aç dişi aç ne yapmalıyım?

Oww çok kötü olmuş Hüseyin. :( Dişi çıksa beslense bir sorun olmaz. Bu süre zarfında bütün yük dişiye kalıyor iyi beslemen lazım onu. Erkek nasıl ölmüş ya :S

Dişi çıktı yem yedi girdi yavrularada verdi sanırım. 3 yavru var. 2 yumurta vardı 2 side boştu çıkardım. 3 yavru var dişi çıktı yem yedi yuvaya girdi yavrularada verdi sanırım. şimdi bidaha çıktı tünekte bekliyor. yaklaşınca yuvaya kaçıyo hala. bakalım olmadı şırıngaya düşcek iş. Mama vitamin veriyorum zaten

dişi yavrulara çok ilgi gösterdiyse erkek intihar etmiş olabilir diye düşünüyorum ne kadar doğru bilemem..

şimdiden yavrulara baksanız iyi olucak belki az geliyordur ..

mamalarını önunden eksık etmeyın hiç birşey olmaz ALLAHIN izniyle

hocam öncelikle geçmiş olsun İnşallah sorunsuz bi şekilde yavruları büyütürsünüz benim de şu şekil bi önerim var mamayı nasıl veriyorsunuz bilmiyorum ama isterseniz tam yuvalığın tüneğinin hizasına koyun daha pratik olabilir

erkek dişi yı kıskanmaz cunku yavruları besleyen daha cok erkek kustur dişi kıskanıp yavrulara zarar verebılır herhangı bır rahatsızlıktan olebılır onemlı olan bu rahatsılıgın kanda oluup yavrulara gecmemesı ılk yavru ılk hftayı atlatırsa buyuk ıhtımal sorun yoktur 3 yavru olması avantaj buyuk ıhtımal dışı yavruları buyutur

şimdilik bir erkek alma yavrulari öldürme gibi eylemlerde buluna bilir dişi benle ilgen miyor diye. yavrular buyusun yem kırmayi falan ögrendikden sonra yanına tekrardan bir erkek alabilirsin. söyle de yapabilirsin dişi yuvadayken sende yuvalıgın içine yem koyabilirsin. yesin diye.

Geri