petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrulu çifte mama verme sıklığı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Sadık tarafından 24 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Merhaba arkadaşlar
    Çiftimin altına 20,18,16 ve 10 günlük 4 tane yavru bulunmakta. Ben yumurta,havuç,bebe bisküvisinden hazırladığım mamayı haftada 3 gün veriyorum. Dün ve bugün mama vermemiştim. Bu akşam eve geldiğimde iki dolu yemliği sıfırlamışlar. Yeniden mama yaptım verdim 2 saat önce yediler. Yavrular büyüdükçe yemek ihtiyaçları doğal olarak artıyo. Beni şu düşündürdü en küçük yavru sanki biraz gelişim olarak geride gibi. Yani diğer yavrular 10 günlükken daha bi büyüktüler. Mama verme sıklığımı artırmayı düşündüm. Mamadaki havuç oranını kuşların kızışmamaları için az tutuyorum.Bu yaptığım mamayı her gün versem kuşlara ve yavrulara bi zararı dokunur mu?

#1 Sadık, 24 Eylül 2016
    Son düzenleme: 24 Eylül 2016
  2. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    206
    Havuc katmayin hergun verebilirsiniz yavrular hizli saglikli buyur ebeveynlerde daha az yorulur

Sadık bunu beğendi.
  3. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Her gün vermelisiniz çünkü mama vermeseniz yavruların kursağı normal yem ile dolar ve bu normal yemi sindiremiyip ölurler

Sayfayı Paylaş