Yavrulu muhabbet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Crowlie tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Crowlie
  Çevrimdışı

  Crowlie Guest

  Merhabalar. Elimdeki 3 muhabbeti 1 çift yeşil renkli altında sanırım 20-25günlük yavrusu olan muhabbetlerle takas ettim.Fakat sorun mu var yoksa normal bir durum mu? Bu yavru daha yem kırmayı bilmiyor baba olan anne ve yavruyu besliyor. Fakat ara sıra bakıyorum her gün baba çiftleşiyor dişiyle. Bunda ki amaç ne? Yavru varken birdaha yumurtlayabilir mi bu kuşlar?
  Ayrıca Erkek hint bülbülüm vardı kafese düşen tüyleri toplayıp yuvaya götürüyordu.Pamuk ip falan attım hepsini çekmiş yuvalığa.Sanırım çiftleşme isteği belirtisi diye yanına bir dişi hint bülbülü aldım.Eş tutması zor mu bu kuşların?
   
 2. ismail baktır
  Çevrimdışı

  yavrlar yem kıramaz daha dostumm benim yavrularım 29 günlük hala yuvada ve anne babası bakıyorlar senin kuşlarına biraz daha zaman var yani ortalama 10 gün falan. çiftleşmeleride gayet normal yavrular yuvadan kurtulduktan sonra tekrar yumurta gelebilir hazırlıklı ol. bu arada bu eşten aldığın kaçıncı parti olacak
   
 3. Ozan Demir
  Çevrimdışı

  Ozan Demir Profesyonel

  Katılım:
  18 Eylül 2013
  Mesajlar:
  593
  Beğenileri:
  0
  Çiftleşme.var ise anne yavruları öldürebilir uyarmak istedim

  Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.
   
 4. Crowlie
  Çevrimdışı

  Crowlie Guest

  yaklaşık 1 haftadır çiftleşiyorlarmış.Aksine dediğim gibi şimdilik anne yavuya iyi bakıyor sanırım tek olduğu için. Kuşların kaçıncı yavrusu bilmiyorum.Hazır aldım elimdekiler yumurtlamayınca :p
   
 5. Sertaç Arslan
  Çevrimdışı

  Sertaç Arslan Profesyonel

  Katılım:
  10 Kasım 2013
  Mesajlar:
  279
  Beğenileri:
  11
  Yer:
  Eskişehir Merkez
  Herşey yolunda gidiyor meraklanacak bir durum yok.
  Hint bülbülleri de yakında yumurtlar.
   
 6. Crowlie
  Çevrimdışı

  Crowlie Guest

  Kuşların 2. kuluçkasıymış öğrendim şimdi. Bu çiftleşme işi yavru yem kırmaya başlayınca bir daha mı kuluçkaya gireceklerine işaret?
   

Sayfayı Paylaş