petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrulu muhabbet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Crowlie tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Crowlie

Crowlie Guest

Merhabalar. Elimdeki 3 muhabbeti 1 çift yeşil renkli altında sanırım 20-25günlük yavrusu olan muhabbetlerle takas ettim.Fakat sorun mu var yoksa normal bir durum mu? Bu yavru daha yem kırmayı bilmiyor baba olan anne ve yavruyu besliyor. Fakat ara sıra bakıyorum her gün baba çiftleşiyor dişiyle. Bunda ki amaç ne? Yavru varken birdaha yumurtlayabilir mi bu kuşlar?
    Ayrıca Erkek hint bülbülüm vardı kafese düşen tüyleri toplayıp yuvaya götürüyordu.Pamuk ip falan attım hepsini çekmiş yuvalığa.Sanırım çiftleşme isteği belirtisi diye yanına bir dişi hint bülbülü aldım.Eş tutması zor mu bu kuşların?

2. ismail baktır

yavrlar yem kıramaz daha dostumm benim yavrularım 29 günlük hala yuvada ve anne babası bakıyorlar senin kuşlarına biraz daha zaman var yani ortalama 10 gün falan. çiftleşmeleride gayet normal yavrular yuvadan kurtulduktan sonra tekrar yumurta gelebilir hazırlıklı ol. bu arada bu eşten aldığın kaçıncı parti olacak

3. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Çiftleşme.var ise anne yavruları öldürebilir uyarmak istedim

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

4. Crowlie

Crowlie Guest

yaklaşık 1 haftadır çiftleşiyorlarmış.Aksine dediğim gibi şimdilik anne yavuya iyi bakıyor sanırım tek olduğu için. Kuşların kaçıncı yavrusu bilmiyorum.Hazır aldım elimdekiler yumurtlamayınca :p

5. Sertaç Arslan

Beğenileri:
    9
    Herşey yolunda gidiyor meraklanacak bir durum yok.
    Hint bülbülleri de yakında yumurtlar.

6. Crowlie

Crowlie Guest

Kuşların 2. kuluçkasıymış öğrendim şimdi. Bu çiftleşme işi yavru yem kırmaya başlayınca bir daha mı kuluçkaya gireceklerine işaret?

Sayfayı Paylaş