Karadeniz Pet

Yavrulu muhabbet

• Konbuyu başlatan Crowlie
  • Başlangıç tarihi
C

Crowlie

Guest
Merhabalar. Elimdeki 3 muhabbeti 1 çift yeşil renkli altında sanırım 20-25günlük yavrusu olan muhabbetlerle takas ettim.Fakat sorun mu var yoksa normal bir durum mu? Bu yavru daha yem kırmayı bilmiyor baba olan anne ve yavruyu besliyor. Fakat ara sıra bakıyorum her gün baba çiftleşiyor dişiyle. Bunda ki amaç ne? Yavru varken birdaha yumurtlayabilir mi bu kuşlar?
Ayrıca Erkek hint bülbülüm vardı kafese düşen tüyleri toplayıp yuvaya götürüyordu.Pamuk ip falan attım hepsini çekmiş yuvalığa.Sanırım çiftleşme isteği belirtisi diye yanına bir dişi hint bülbülü aldım.Eş tutması zor mu bu kuşların?

yavrlar yem kıramaz daha dostumm benim yavrularım 29 günlük hala yuvada ve anne babası bakıyorlar senin kuşlarına biraz daha zaman var yani ortalama 10 gün falan. çiftleşmeleride gayet normal yavrular yuvadan kurtulduktan sonra tekrar yumurta gelebilir hazırlıklı ol. bu arada bu eşten aldığın kaçıncı parti olacak

Çiftleşme.var ise anne yavruları öldürebilir uyarmak istedim

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

yaklaşık 1 haftadır çiftleşiyorlarmış.Aksine dediğim gibi şimdilik anne yavuya iyi bakıyor sanırım tek olduğu için. Kuşların kaçıncı yavrusu bilmiyorum.Hazır aldım elimdekiler yumurtlamayınca :p

Herşey yolunda gidiyor meraklanacak bir durum yok.
Hint bülbülleri de yakında yumurtlar.

Kuşların 2. kuluçkasıymış öğrendim şimdi. Bu çiftleşme işi yavru yem kırmaya başlayınca bir daha mı kuluçkaya gireceklerine işaret?

Geri